موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

شماره ثبت : ۱۴۳۷۱

اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست را فراموش نکنید

اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست را فراموش نکنید

اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست را فراموش نکنید

اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست یکی از مصادیق انفاق در راه خداست. این اقدام خیرخواهانه در روز مبارکی چون عید سعید قربان ثوابی مضاعف دارد. ما در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی مفتخریم که بیش از 20 سال در خدمت نیازمندان جامعه هستیم. اهداء گوشت قربانی در عید قربان یکی از پویش‌های مؤسسه برای کمک به نیازمندان است. خیرین گرامی با پرداخت مبالغ دلخواه، اهداء گوسفند قربانی یا گوشت قربانی برای ایتام می‌توانند در این پویش مشارکت کنند. هدف ما در وهله اول جلب رضایت خداوند و شاد کردن دل‌های محرومانی است که عضوی از جامعه بزرگ ایران هستند. با ما همراه باشید تا هرآنچه لازم است در مورد اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست، اهداء گوشت قربانی در عید قربان و موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی بدانید  اهداء گوسفند قربانی.

پرداخت انلاین


!!!توجه داشته باشید مبالغ باید بصورت اعداد انگلیسی وارد شود.!!!
جهت پرداخت آنلاین می توانید از طریق تکمیل فرم زیر اقدام نمایید.
فیلد هایی که با ستاره مشخص شده پر کردن آنها ظروری است
دقت کنید تمامی مبالغ به تومان میباشد.
مبالغ اهدایی شما باید بیش تر از 1000 تومان باشد.

اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست در روز عید قربان

به لطف خداوند یکی از اقدامات مستمر موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی تدارک گوشت قربانی برای ایتام و مستمندان است. به خاطر استحباب این امر در روز عید قربان پویشی با عنوان اهداء گوشت قربانی در عید قربان راه‌اندازی کردیم. هدف از برگزاری پویش اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست سهیم کردن خانواده‌های نیازمند و به ویژه بی سرپرست در شادمانی و مبارکی عید قربان است. به لطف شما بزرگواران تا کنون توفیق داشتیم صدها بسته گوشت و هزاران وعده غذای گرم را میان نیازمندان حقیقی شهرمان تقسیم کنیم. ما در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی اصرار بر مشارکت همه شهروندان ولو با مبالغ اندک داریم. زیرا به برکت چنین اقدامات خیر خواهانه و خداپسندانه‌ای یقین داریم.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

اهمیت اهداء گوسفند قربانی در عید قربان

اهداء گوسفند قربانی یکی از اعمال توصیه شده در عید قربان است. البته ارزش قربانی نه به ظاهر این عمل بلکه به اطاعت امر خداوند است. باطن و روح این عمل است که به عنوان نماد پرهیزکاری و تقوا نزد خداوند ارزشمند است. وجه دیگر این عمل ارزشمند، فداکاری و گذشت از خود برای دستگیری از مستمندان است. فرد مسلمان با انجام این عمل مانع از منفعت طلبی و زیاده خواهی نفس خود می‌شود. در حقیقت این روز به پاس کرنش انسان در برابر دستور خداوند و فداکاری او برای برادران دینی عید اکبر نامیده شده است. مضاف بر اینکه اقداماتی چون اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست در تقویت همدلی و وحدت جامعه اسلامی نیز بسیار مؤثر است.

دریافت گوشت قربانی از درب منزل

اهداء گوشت قربانی در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی چگونه است؟

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی آمادگی دارد تا کلیه مراحل اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست را بر عهده بگیرد. همکاران ما تمهیدات لازم برای خرید گوسفند، ذبح و تقسیم گوشت قربانی میان نیازمندان را فراهم می‌کنند. تمامی اقشار جامعه می‌توانند با پرداخت مبلغ دلخواه خود در ثواب اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست سهیم شوند. شما می‌توانید با پر کردن فرم پرداخت آنلاین و پرداخت مبلغ دلخواه خود مدیریت و نحوه خرج کردن آن را به خیریه واگذار کنید. می‌توانید با ارتباط با همکاران ما از قیمت خرید گوسفند مطلع شده و مبلغ مورد نیاز برای خرید تعداد گوسفندان مورد نظر خود را پرداخت کنید. می‌توانید شخصاً برای خرید گوسفند اقدام کرده و انجام ذبح و تقسیم گوشت را به خیریه بسپارید. می‌توانید با حضور در خیریه در مراحل مختلف اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست مشارکت داشته باشید.

حتی می‌توانید خرید و ذبح گوسفند قربانی را در منزل خود انجام داده و برای تقسیم گوشت قربانی برای ایتام با همکاران ما در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی هماهنگ کنید. همکاران ما گوشت را از درب منزل تحویل گرفته و وظیفه تقسیم آن میان نیازمندان را بر عهده می‌گیرند. برای این منظور لازم است فرم پرداخت غیر نقدی را تکمیل کرده و یا در محل خیریه حاضر شوید. البته همانطور که گفتیم علاقمندان می‌توانند با هماهنگی قبلی در فرایند تقسیم هدایا نیز با همکاران ما همراه باشند.

لازم به ذکر است که مانند هر خرید دیگری خرید گوسفند در تعداد بالا در مقایسه با خرید انفرادی به‌صرفه‌تر خواهد بود. بنابراین جمع‌آوری کمک‌های مردمی و پذیرش مسئولیت خرید گوسفند توسط مسئولین خیریه اقتصادی‌تر است. با این وجود منعی برای مشارکت به شیوه دلخواه شما نیز وجود ندارد. طراحی روش‌های مختلف مشارکت مردمی برای پویش اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست گرچه فشار کاری همکاران ما را افزایش می‌دهد اما  ما در این مجموعه از هیچ تلاشی برای ترویج سنت پسندیده انفاق دریغ نداریم.

گوشت قربانی برای ایتام

فضیلت اطعام در اسلام

پویش اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست مصداق حقیقی اطعام نیازمندان است. اهمیت اطعام نیازمندان در آموزه‌های اسلامی به حدی است که در آیات قرآن بارها به آن اشاره شده است. ضمن اینکه در احکام اسلامی کفاره با اطعام نیازمندان تعریف شده تا مسلمانان ولو به اجبار به این امر وادار شوند. اما خداوندی که چنین بر اطعام فقرا اصرار دارد پاداشی فوق تصور برای چنین نیکوکارانی در نظر گرفته است. در کلام اهل بیت بارها به اثرات و برکات اطعام نیازمندان جامعه اشاره شده است. به عنوان مثال پیامبر(ص) فرمودند”اگر فردی مؤمن گرسنه‌ای را طعام دهد در آن دنیا میوه‌های بهشتی طعام او خواهد بود.”

به جز آن، در تعالیم اسلامی برای اطعام فقرا در روزهای سختی مانند قحطی توصیه مؤکد شده است. گرچه خوشبختانه هنوز به سختی دوران قحطی نرسیده‌ایم و ان شاء الله نخواهیم رسید؛ اما شرایط دشوار اقتصادی مصداق روزهای سختی است که باید بیشتر به فکر یکدیگر باشیم. به خصوص به فکر محرومانی چون ایتام و کودکان بی سرپرست که پناهی جز خداوند ندارند. در مقابل، خداوند نیز به چنین مؤمنانی آمرزش گناهان، برکت در مال، زیاد شدن روزی و دفع بیماری و بلا را وعده داده است. بنابراین همه ما باید مبلغ پویش اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست باشیم.

اهمیت اهداء گوسفند قربانی در برقراری عدالت اجتماعی

یکی از شبهات مطرح شده در مورد اقداماتی مانند اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست اثبات ضرورت آن است. برخی معتقدند با هزینه مورد نیاز برای قربانی گوسفند می‌توان مشکلات ضروری‌تری از نیازمندان را حل و فصل کرد. در حالی که یکی از اهداف انفاق از منظر قرآن و عترت رفع فاصله طبقاتی و برقراری عدالت اجتماعی است. در آموزه‌های اسلامی انفاق به عنوان بستری برای احیای روح برادری میان مسلمانان توصیه شده است. در آداب اسلامی پسندیده نیست مسلمان آنچه را برای خود می‌پسندد برای برادر مسلمان خود روا ندارد. بر اساس همین باور است که بزرگان ما طعام سفره خانه خود را به فقرا می‌بخشیدند. حتی در قرآن نیز توصیه شده که با طعامی که دلخواه و مورد پسند خودتان است دیگران را اطعام کنید. بنابراین فارغ از قیمت‌های سر به فلک کشیده مهم این است که سفره نیازمندان را همانند سفره خانه خود بدانیم.

اهداء گوشت قربانی در عید قربان

تا چه زمانی می‌توانیم در پویش اهداء گوشت قربانی در عید قربان مشارکت کنیم؟

پویش اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست از چندین روز قبل از عید قربان آغاز می‌شود. هم‌وطنان عزیز تا روز عید فرصت دارند مبالغ مورد نظر خود را واریز نمایند. بدیهی است هرچه این امر زودتر صورت گیرد همکاران ما فرصت بیشتری برای برنامه‌ریزی دقیق برای اجرای پویش اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست خواهند داشت. با این وجود تا آخرین ساعات نیز ما پذیرای هدایای شما خواهیم بود و تلاش می‌کنیم این امر با بیشترین بازدهی اجرایی شود.

اما به خاطر داشته باشید در کار خیر حاجت هیچ استخاره نیست. افکار وسواسی در این زمینه مثل اینکه چقدر واریز کنم؟، چطور واریز کنم؟، چطور اطمینان کنم؟ و امثال اینها شاید وسوسه‌های شیطان برای جلوگیری از پرداخت صدقه باشد. شما در کمتر از نیم ساعت می‌توانید مجوزها و سابقه موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی بررسی کنید و پس از اطمینان خاطر از میان روشهای پرداخت برای اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست روش دلخواه خود را انتخاب کنید.

اهداء گوسفند قربانی

چرا در پویش اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست مشارکت کنیم؟

یکی از اهداف ما در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی رواج این نگرش است که هرکسی با هر میزان توان مالی می‌تواند در پویش‌هایی مانند اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست مشارکت نماید. هدف مؤسسه ما فراهم کردن بستری برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی و استفاده بهینه از آن است. کمک‌های مردمی به مصداق قطره‌هایی است که در کنار هم می‌توانند به موجی خروشان تبدیل شود. هریک از افراد جامعه اگر اندکی از آثار شگفت آور کمک به فقیران را بشناسد در مشارکت در امور خیریه تعلل نمی‌کند. نکته کلیدی در زمینه کمک به نیازمندان این است که باور داشته باشیم که با خداوند معامله می‌کنیم. اینگونه است که حتی در فقر و نداری خود نیز کمک به نیازمندان را فراموش نمی‌کنیم.

اهداء گوشت قربانی در عید قربان در نگاه معصومین

یکی از دلایل راه‌اندازی پویش اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست روایاتی است که از معصومین(ع) در مورد ثواب قربانی در عید قربان نقل شده که عبارتند از:

از پیامبر اکرم(ص) نقل شده که فرمودند: “شعبان ماه من است؛ رمضان ماه خدا و بهار نیازمندان است و عید قربان برای اطعام فقرا از گوشت قربانی است پس نیازمندان را از این اطعام محروم نکنید.”در روایت دیگری آمده که وقتی ام سلمه از فقر و نداری خود برای قربانی کردن به پیامبر(ص) گفت پیامبر(ص) فرمودند: “برای قربانی در عید قربان قرض کن زیرا که قرض را پرداخت خواهی کرد”از حضرت علی(ع) نقل شده که فرمودند: “اگر مردم از برکات قربانی عید قربان باخبر بودند حتی با قرض کردن در این امر سهیم می‌شدند. من خود از حضرت رسول شنیدم که فرمودند وقتی اولین قطره خون قربانی ریخته می‌شود تمام گناهان صاحب آن آمرزیده می‌شود.”

گوشت قربانی برای ایتام

اولویت قرار دادن ایتام
ما در نامگذاری پویش خود تعمداً اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست را انتخاب کردیم. زیرا هیچ چیز به اندازه حمایت از ایتام در متون دینی و کلام بزرگان ستوده نشده است. حامی ایتام چنان ارج و قربی دارد که خداوند به او وعده همنشینی با پیامبر اکرم(ص) را داده است. لذا ما در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی تلاش می‌کنیم در تمام اقدامات خود ایتام و کودکان بی سرپرست را در اولویت خود قرار دهیم. بدیهی است در شرایط فعلی اقتصادی خانواده ایتام یکی از نیازمندترین اقشار هستند.

روش‌های پرداخت در گوشت قربانی در عید قربان

برای مشارکت در اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست همکاران ما روشهای مختلفی در نظر گرفته‌اند. ساده‌ترین روش استفاده از خدمات پرداخت آنلاین در سایت موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی است. با این روش به سادگی و در هر ساعت از شبانه روز می‌توانید مبلغ اهدایی خود را واریز نمایید. اما دوستان ما در مؤسسه نیز پذیرای حضور خیرین گرامی هستند. کسانی که مایل باشند می‌توانند با حضور در مؤسسه نسبت به پرداخت حضوری اقدام نمایند.

قربانی برای دفع بلا

طراحی پویش اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست با نگاهی به باورهای دیرینه مردم صورت گرفته است. از دیرباز یکی از عقاید مردم ما اهداء گوسفند قربانی برای دفع بلا بوده است. در این زمینه نوع قربانی و آداب خاصی که برای آن نقل می‌شود و حتی منشأ این باور عمومی اهمیت خاصی ندارد. زیرا به گواه علمای دینی اهداء گوسفند قربانی مصداق صدقه است و صدقه بهترین راه دفع بلا محسوب می‌شود. حتی در شرایط امروز که افراد بسیاری توانایی مالی کافی برای خرید یک گوسفند ندارند مشارکت در قربانی هم به همان اندازه مؤثر خواهد بود. زیرا در آموزه‌های اسلامی اصل عمل، نیت و انجام آن برای جلب رضایت خداوند است. مضاف بر اینکه به توصیه بزرگان در اهداء گوسفند قربانی تقسیم آن میان نیازمندان اهمیت ویژه‌ای دارد. لذا ما در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی بر مسئله اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست تأکید داشته و تلاش می‌کنیم نذورات خیرین را به نیازمندان واقعی جامعه برسانیم.

گوشت قربانی در عید قربان

حداقل مبلغ برای مشارکت در اهداء گوشت قربانی برای ایتام

ما در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی هیچ گونه محدودیتی برای مبالغ پرداختی اهداء گوسفند قربانی نداریم. زیرا هدف، مشارکت حداکثری و بهره‌مندی تمام افراد از تمام اقشار جامعه در اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست است. بنابراین حتی اگر مبلغ ده هزار تومان برای این امر در نظر دارید می‌توانید به سادگی در درگاه پرداخت سایت مؤسسه واریز کنید. البته در درگاه پرداخت سایت موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی حداقل مبلغ 1000 تومان در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است شماره کارت بانکی مؤسسه ارائه شده و شما در صورت تمایل می‌توانید از خدمات کارت به کارت تمامی درگاه‌های اینترنتی یا دستگاه‌های خودپرداز بانکی استفاده کنید. فراموش نکنید که حساب و کتاب اموالی که صدقه می‌دهید با خداوند است و او وعده داده که چندین برابر مال انفاق شده در راه خدا به صاحبش باز می‌گردد. پس اسیر وسوسه‌های شیطان و ترس از فقر نشوید. یکی از مهمترین اعمال برای شکست شیطان صدقه دادن است.

بهترین روشهای کمک به نیازمندان

کمک به نیازمندان مانند تمام توصیه‌های دینی و اخلاقی دارای آدابی است. انفاق مخفیانه، نیازمندان را برادران خود دانستن، شناسایی نیازمندان واقعی، انفاق برای جلب رضایت خداوند، در نظر گرفتن تمامی اقشار و در اولویت قرار دادن یتیمان از جمله آداب انفاق است. ما در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی شما را یاری می‌کنیم تا در این توصیه بزرگان به بهترین وجه مشارکت کنید.

انفاق مخفیانه با موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

مهمترین توصیه بزرگان دینی ما در مسئله کمک به نیازمندان مخفیانه بودن آن است. زیرا حفظ کرامت نیازمندان در اولویت قرار دارد. هیچ چیز مانند فقر و نیازمندی، شخصیت انسان را تحت فشار قرار نمی‌دهد. چه بسیار نیازمندان آبرومندی که از اظهار نیاز خود شرم دارند و به اصطلاح عامیانه صورت خود را با سیلی سرخ نگه می‌دارند. اینجاست که ارزش حضور واسطی چون مؤسسه خیریه مشخص می‌شود. یک خیریه قابل اعتماد به خوبی می‌تواند واسطه میان خیرین و نیازمندان باشد. بنابراین خیرین بدون حضور فیزیکی و حتی به صورت ناشناس برای خیریه می‌توانند کمک‌های خود را به دست نیازمندان برسانند.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

قربانی کردن برای اموات در عید قربان

از دیگر عادات پسندیده ایرانی‌ها نذر اموات است. پویش اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست می‌تواند گزینه مناسبی برای این امر باشد. در نذر برای اموات و درگذشتگان، هدف این است که ثوابی برای پدر و مادر، اقوام و آشنایانی که دستشان از این دنیا کوتاه است ارسال کنیم. چه ثوابی بالاتر از اینکه با اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست دل آنها را شاد کنیم؟ اهدا گوشت قربانی برای ایتام در واقع اهداء سفره‌ای رنگین به کودکانی است که شاید طعم گوشت را فراموش کرده باشند. جدا از لذت اطعام چنین افرادی بدون شک این پویش نقش مؤثری در تقویت جسمانی و تأمین سلامت این افراد نیز خواهد داشت. بنابراین اگر قصد خیرات برای اموات خود داشته باشید هم می‌توانید با مشارکت در این پویش ثواب آن را به درگذشتگان خود تقدیم کنید.

نذر قربانی عید قربان

یکی از عادات پسندیده مسلمانان نذر کردن برای برآورده شدن حاجات است. نذر اهداء گوسفند قربانی یا نذر اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست نیز می‌تواند یکی از نذورات مردم برای برآورده شدن حاجات باشد. به عبارت دیگر شما می‌توانید هم برای رفع مشکلات خود به خداوند پناه ببرید و هم از ثواب ترویج سنت عید قربان، صدقه و اطعام نیازمندان بهره‌مند شوید. مهم نیست میزان نذر شما به اندازه خرید یک قربانی کامل باشد یا نه. مهم این است که به بهانه برآورده شدن حاجات خود در امری خداپسندانه مشارکت کرده و دل مسلمانان به خصوص یتیمان را شاد کرده‌اید.

اهداء گوسفند قربانی

فقرا را مانند خود بدانیم

شاید برخی افراد تصور کنند اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست در اولویت نیازهای آنان قرار ندارد. اما به توصیه بزرگان ما باید فقرا را برادران خود دانسته و آنچه برای خود می‌پسندیم برای آنها نیز بپسندیم. پس تا زمانی که در خانواده خود از طعم و خواص گوشت لذت می‌بریم نباید نیازمندان را از این نعمت محروم کنیم. اقدام موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی نیز در راه‌اندازی این پویش به همین منظور بوده است. ما تلاش کردیم به بهانه پویش اهداء گوشت قربانی برای ایتام افراد زیادی را از برکت روز عید قربان بهره‌مند سازیم.

شناسایی نیازمندان واقعی با موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی
از مزایای مشارکت در پویش اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست رفع یکی از مهمترین دغدغه‌های خیرین است. در دنیای امروز یکی از مهمترین چالش‌های کمک به نیازمندان شناسایی نیازمندان واقعی است. به ویژه در مراسم خاصی مانند قربانی روز عید قربان که محدودیت زمانی نیز وجود دارد اهمیت این امر دو چندان است. در حالی که در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی از مدتها قبل این اقدامات صورت گرفته است. شناسایی مددجویان در این مؤسسه با نهایت دقت و بدون محدودیت زمانی صورت گرفته است. بنابراین شما می‌توانید اطمینان داشته باشید که کمک‌های شما به دست نیازمندان واقعی می‌رسد.

گوشت قربانی برای ایتام

انفاق برای جلب رضایت خداوند

اهداء گوشت قربانی در عید قربان از جمله آداب عبادی این عید بزرگ است. بنابراین با مشارکت در اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست علاوه بر ثواب اطعام فقرا از ثواب اجرای دستور خداوند برای تکریم عید قربان نیز بهره‌مند می‌شویم. در حقیقت تلاش برای مشارکت در مراسم عید قربان در وهله اول تعظیم در برابر دستور الهی و تلاش برای جلب رضایت اوست.

در نظر گرفتن تمامی اقشار

شاید برخی افراد تصور کنند به جای اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست بهتر است انفاق خود را به قشر خاصی مانند بیماران محدود کنند. در حالی که به توصیه بزرگان ما در کمک به نیازمندان باید تمامی اقشار در نظر گرفته شوند. موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی بر همین اساس مددجویان خود را از میان اقشار مختلف اعم از بیماران و ایتام انتخاب می‌کند. علاوه بر آن در کنار اقدامات رایجی چون توزیع بسته‌های مواد غذایی، اهداء جهیزیه، اهداء کمک هزینه درمان و … پویش خاصی مانند گوشت قربانی در عید قربان را نیز طراحی و اجرا می‌کند. با اجرای این پویش برادران و خواهران نیازمند خود را در شادی تکریم عید سعید قربان و آداب عبادی آن سهیم می‌کنیم.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

 

چرا موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی را انتخاب کنیم؟

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی یکی از صدها مؤسسه‌ای است که در زمینه حمایت از فقرا و مستمندان فعالیت می‌کنند. در حقیقت مؤسسه خیریه موضوع اصلی نیست، اصل مطلب، دستگیری از نیازمندان و به خصوص ایتام جامعه است. اما بسیار اهمیت دارد که مجموعه‌ای را برای اهداء کمک‌های خود انتخاب کنید که در امانتداری و صدق گفتار و رفتار آنها تردید نداشته باشید. کسب مجوز، سابقه کار، شفافیت عملکرد، تعهد به پاسخگویی و گزارش عملکرد از جمله مواردی است که می‌تواند سبب جلب اعتماد مردم به مؤسسات خیریه شود. ضمن اینکه وجود روشهای مختلف ارتباطی با خیرین از جمله مزایای یک مؤسسه خیریه پیشرو محسوب می‌شود.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی مفتخر است که به عنوان یک خیریه رسمی با مجوز با شماره ثبت 14371 به ثبت رسیده است. این مجموعه از سال 1378 آغاز به کار نموده و سابقه درخشانی در حوزه کمک به نیازمندان در اختیار دارد. مهمترین ویژگی این مجموعه تلاش برای مشارکت حداکثری مردم و استفاده بهینه از مبالغ اندک برای تحقق آرزوهای بزرگ است. تمامی اعضای این خیریه خود را خدمتگزار و امانتدار مردم دانسته و پاسخگویی و ارائه گزارش شفاف را حق مسلم خیرین می‌دانند. لذا اهتمام تمام کادر این مجموعه بر این است که کمک های مردمی به بهترین وجه ممکن در اختیار نیازمندان قرار گیرد. کمپین اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست تنها یکی از کمپین‌های حمایتی این مؤسسه است. کمپین اهداء جهیزیه، کمپین مهر و مهربانی و کمپین ماه رمضان و عید فطر از دیگر پویش‌های این خیریه هستند. برای آشنایی بیشتر با این مجموعه می‌توانید به سایت مؤسسه مراجعه کرده و یا به طور حضوری با خدمات آن آشنا شوید.

مشارکت در قربانی

اهداء گوشت قربانی در عید قربان از سنت‌های پسندیده‌ای است که از گذشته میان ایرانیان رواج داشته است. ایرانیان مسلمان با قربانی کردن گوسفند و تقسیم آن میان آشنایان، همسایگان و فقرا این عید بزرگ را جشن می‌گرفتند. قطعاً اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست ثواب بیشتری نیز دارد.

اما متأسفانه تورم و مسائل اقتصادی موجب شده تنها قشر محدودی از جامعه استطاعت قربانی کردن یک گوسفند را داشته باشند. در این شرایط، ایده درخشانی توانسته تمام مردم را در ثواب قربانی کردن در عید قربان بهره‌مند سازد. با ایده مشارکت در قربانی که این روزها در اغلب مؤسسات خیریه اجرا می‌شود میزان استطاعت مالی افراد اهمیتی ندارد. هرکس با هر توان مالی می‌تواند سهمی هر چند اندک در قربانی عید قربان داشته باشد. آمارها نشان می‌دهد نتیجه این ایده درخشان نیز به مصداق قطره قطره جمع گردد وانگهی دریا شود بسیار درخشان بوده است. پس برای مشارکت در اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست تردید نکنید و به این دریای بی‌پایان مهر مردمی بپیوندید.

گوشت قربانی برای ایتام

راه های ارتباط با موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی برای اهداء گوسفند قربانی

ما در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی تلاش کردیم راه های ارتباطی متنوعی برای ارتباط با مخاطبان خود ایجاد کنیم. این امر موجب شده مشارکت در اموری چون اهداء گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست بسیار ساده باشد. البته در این زمینه فرقی میان حامیان مالی و مددجویان وجود ندارد. تمامی افراد به سادگی می‌توانند با همکاران ما در ارتباط بوده و مسائل خود را با آنان مطرح کنند. اگر از جمله خیرینی هستید که تمایل دارید در خانواده بزرگ حامیان مؤسسه عضو شوید؛ اگر از حامیان مؤسسه هستید و در مورد وضعیت مددجویان، ملاقات با مددجویان و یا تقاضای صندوق صدقات سؤال دارید و یا اگر از جمله افرادی هستید که به حمایت مؤسسه نیاز دارید می‌توانید با مشاوره با همکاران ما پاسخ سؤالات خود را دریافت کرده و از خدمات مؤسسه برخوردار شوید.

راههای تماس با ما:

آدرس سایت:

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی حامی کودکان بی سرپرست و ایتام

تلفن:

91001537-021

پرداخت انلاین


!!!توجه داشته باشید مبالغ باید بصورت اعداد انگلیسی وارد شود.!!!
جهت پرداخت آنلاین می توانید از طریق تکمیل فرم زیر اقدام نمایید.
فیلد هایی که با ستاره مشخص شده پر کردن آنها ظروری است
دقت کنید تمامی مبالغ به تومان میباشد.
مبالغ اهدایی شما باید بیش تر از 1000 تومان باشد.

حمایت

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به کودکان بی سرپرست همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link
حمایت
close-image