موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی
شماره ثبت : 14371

اهدای گوشت قربانی در عید قربان توسط موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم

اهدای گوشت قربانی در عید قربان توسط موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم

اهدای گوشت قربانی در عید قربان توسط موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم

اهدا کردن و بخشیدن یکی از بهترین خصایص پیامبران خدا است؛ روز عید قربان فرصتی دیگر از جانب خدا است که در آن با  اهدای گوشت قربانی و پا نهادن بر تمایلات نفسانی خودتان می توانید حج اکبر کنید.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی در راستای اهداف بنیادی خویش و وظیفه ای که عهده دار آن شده است؛ در نظر دارد دست یاری شما خیرین محترم را بفشارد. موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی به مناسبت عید قربان با جمع آوری کمک های شما و تحویل آن به افراد نیازمند جامعه وکودکان بی سرپرست پروسه ی اهدای گوشت قربانی را به جای شما انجام می دهد.

امام علی (ع) از پیامبر اکرم نقل می کند؛ عید قربان روز ریختن خون حیوان قربانی با تقوای خالص و توبه است و با ریختن اولین قطره خون قربانی که بر زمین بچکد خداوند تمام گناهان آن فرد را می آمرزد. همچنین ایشان می فرمایند در این روز دعاها در عرش الهی  مقبول می گردند.

((الإمام علیّ علیه السلام: سَمِعتُ رَسولَ اللّه ِ. صلى الله علیه و آله یَخطُبُ یَومَ النَّحرِ، وهُوَ یَقولُ: هذا یَومُ الثَّجِّ والعَجِّ، والثَجُّ: ما تُهریقونَ فیهِ مِنَ الدِّماءِ، فَمَن صَدَقَت نِیَّتُهُ کانَت أوَّلُ قَطرَهٍ لَهُ کَفّارَهً لِکُلِّ ذَنبٍ، والعَجُّ: الدُّعاءُ، فَعِجّوا إلَى اللّه ِ.، فَوَالَّذی نَفسُ مُحَمَّدٍ بِیَدِهِ لا یَنصَرِفُ مِن هذَا المَوضِعِ أحَدٌ إلاّ مَغفورًا لَهُ، إلاّ صاحِبَ کَبیرَهٍ مُصِرًّا عَلَیها لا یُحَدِّثُ نَفسَهُ بِالإِقلاعِ عَنها.))

حالا فکر کنید چقدر خوب می شود این کار را با سنت پسندیده اهدای گوشت قربانی به کودکان و ادغام کنید و دل یک نیازمند و یا کودکی بی سرپرست را شاد کنید. اهدای گوشت قربانی چون آبی خواهد بود که بر روی آتش گناهانتان فرو می ریزد و شما را به خدا نزدیک تر میکند.

در روز عید قربان درهای رحمت الهی بر همگان گشوده است و تنها آنان که بر خدا کفر می ورزند و در دل از گناهانشان توبه نکرده اند بخشوده نمی شوند.

این که ما در این روز با شادی تمام قربانی کنیم و نیازمند و یتیم را از آن بی بهره بگذاریم؛ به مثال بدرفتاری با یتیم است و گناهی معادل با کفر می باشد. اگر شما هم یک فرد نیک اندیش و خیر هستید و دلتان به حال این کودکان می سوزد با اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی را یاری کنید.  خداوند بارها در قرآن سوگند خورده است، آن کسی که بی سرپرست را شاد کند در روز جزا شاد خواهد کرد، بیایید دست در دست ما اسن کودکان بی سرپرست را شاد کنید.

 

 

تصویری در توصیف نیازمندی

فلسفه عید قربان چیست؟

از زمان حضرت آدم تا کنون قربانی کردن برای ادای احترام به خداوند صورت گرفته است. یهودیان، مسیحیان و مسلمانان آن را از برترین فرایض در نزد خدا می دانند، چنانکه مسیحیت قربانی حقیقی را حضرت مسیح می داند که جان خود را در راه خداوند و به خاطر او از دست داد.

ما مسلمانان با به یاد آوری داستان حضرت ابراهیم و نفس قتل عماره قربانی کردن را برای رضای خدا و برای تقویت تقوای خود انجام می دهیم. پخش گوشت قربانی هم یکی از کارهای است که ما مسلمان ها در خاتمه این مراسم انجام می دهیم. این کار برای افرادی که به حج می روند واجب  و برای افرادی که به مکه مشرف نشده اند امری مستحب است.

«فکلوا منها واطعمواالقانع والمعتر» آیه ای از کلام الله مجید است که از مسلمانان می خواهد فقرای که در نزدیکی شان هستند را با گوشت قربانی اطعام و اکرام کنند حتی اگر این فرد ابراز نارضایتی بکند.

پس اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست و نیازمندان قسمتی از پروسه قربانی کردن و مراسم عید قربان است که شاید جامعه بدان آگاه نباشند.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم موسسه ای دلسوز است که در جهت رفع نیاز افراد تحت پوشش خود از هیچ چیزی دریغ نمی کند.

 

فرهنگ زیبای اهدای گوشت قربانی

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی قصد اهدای گوشت قربانی به چه کسانی را داراست؟

  • اهدای گوشت قربانی به نیازمندان

حدود شش میلیون نفر از جمعیت ایران تحت پوشش بهزیستی اما خمینی (ره) و نهاد های مربوط به آن هستند. برخی از این افراد آن قدر دارای وسع مالی پایینی هستند که حتی توان خرید یک کیلوگرم گوشت قرمز را ندارند. موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی با اهدای گوشت قربانی به نیازمندان قصد دارد تا دست این محرومان را بگیرد و در این ایام عید که همگان شاد هستند، این افراد را هم قدری شاد کنند.

ما از شما خیرین محترم تقاضا می کنیم تا در صورت امکان در زمینه اهدای گوشت قربانی و اهدای گوسفند قربانی به نیازمندان موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی ما را یاری کنید.

در صحیفه ی سجادیه آمده است در روز عید قربان امام سجاد ( ع ) این دعا را می خواندند: ((پروردگارا ! آن کس که به سوی مخلوقی حرکت کند ، خود را به امید عطا و  بخشش او آماده می سازد. پس امروز، من به امید عفو و صله ی تو آماده شده ام ، و از درگاه تو ، مرحمت و کرامت تمنا دارم.))

اگر شما هم همچون امام سجاد در این روز در پی امید عفو و صله ای الهی هستید، با کمک به نیازمندان و اهدای گوشت قربانی به نیازمندان قدمی بزرگ به سوی این مطلوب بر خواهید داشت.

امام علی (ع) می فرمایند: خوشا به حال انسان های که با یاری به دیگران خداوند را خشنود می سازند و زاد و توشه ی برای آخرت خود می سازند، پس چه نیکوست که با اهدای گوشت قربانی به نیازمندان و اهدای گوسفند قربانی خدا را خشنود کنیم.

 

تصویری در توصیف نیازمندی

 

  • اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست

امام علی (ع) اسوه همه ما شیعیان هستند و ایشان هیچ گاه از اکرام ایتام غافل نمی شدند، ای کاش به عنوان شیعیان واقعی پای در راه ایشان می گذاشتیم و با اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست احترام و علاقه خود به آن حضرت را در عمل نشان می دادیم.

«لَیْسَ الْبِرَّ أَنْ تُوَلُّوا وُجُوهَکُمْ قِبَلَ الْمَشْرِقِ وَ الْمَغْرِبِ وَ لکِنَّ الْبِرَّ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ وَ الْمَلائِکَهِ وَ الْکِتابِ وَ النَّبِیِّینَ وَ آتَى الْمالَ عَلى حُبِّهِ ذَوِی الْقُرْبى وَ الْیَتامى وَ الْمَساکِینَ»

این آیه تنها یک آیه از صدها آیه ای است که در قرآن آمده است، در این آیه خداوند صراحتا نیکوکار واقعی را کسی می بیند که به ایتام و بی سرپرستان کمک کند. حس زیبایی است که با اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست رضایت خداوند را به دست آورید.

 (چو عضوی به درد آورد روزگار    دگر عضو ها را نماند قرار) جامعه اسلامی بایستی نمود کامل از این بیت شعر زیبای سعدی باشد و شما هموطن گرامی با اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست می توانید این هدف والا را به اجرا برسانید. اهدای گوشت قربانی اهدای محبت و ارضای نیاز های غذایی و روحی کودکان بی سرپرست است، با ما دراین راه هم گام باشید. برای مشاهده کودکان موسسه روی لینک https://banihashemrazavi.com/benevolence کلیک کنید.

 

برخی از نیازمندان تحت پوشش موسسه خیریه و ایتام رضوی که نیاز به کمک دارند

اهمیت اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست چیست؟

اکرام ایتام یکی از نکات مثبتی است  که بارها در قرآن به آن اشاره شده است با اهدای گوشت قربانی به کودکان بی  سرپرست ، آنها را اکرام کنید. با اکرام کودکان بی سرپرست این کودکان دل شکسته را تسلی خاطر دهید و برای آنان حتی شده به اندازه یک قطره احساس امنیت ایجاد کنید. با این کار چک سبز ورود به بهشت و رهایی از دوزخ را برای خودتان امضا کنید.

کودکان بی سرپرست بیش از آنچه شما فکر می کنید؛ در معرض بزهکاری های اجتماعی هستند، این کودکان به محبت شما نیاز دارند و چقدر خواستنی است که با اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست وبر پایی سفره ای در کنار آنان شادی قلب آنان را سبب شوید.

بی شک اکرام ایتام آنقدر مهم ست که آخرین سخنان پیشوای بزرگ ما شیعیان، امام علی (ع)، در باره رسیدگی به  وضعیت اطعام آنان است که برای آشنایی بیشتر راجع به اهمیت اکرام ایتام می توانید بر روی لینک http://zeinabins.ir/ID/1248 کلیک کنید

. موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم با داشتن مجرب ترین کادر پرسنلی در مجموعه خود بهترین مراقبت ها و خدمات را به ایتام خود می دهد و تا همین لحظه موفق به رشد دادن کودکانی موفق در جامعه شده است.

شماخیرین محترم با قلب های روشن و مهربانتان دست محبت به سوی ما دراز کنید و با اهدای گوشت قربانی قلب های کودکان بی سرپرست ونیازمند را غرق در شادی کنید.

 

 

تصویری در تحسین اکرام ایتام

چرا باید به اهدای گوشت قربانی وگوسفند قربانی به نیازمندان تن بدهیم؟

  1. ارزش نهادن بر قضا و قدر الهی

بر اساس تعالیم دینی اسلام تمام ثروت ها ی جهان برای خداست و اراده و دارای ما در اراده خداست. پس بسیار نیکوست که قدری از این دارایی را که خداوند به ما بخشیده است را به دیگری ببخشیم  و با این کار بر تعلقات قلبی خود پا بگذاریم و ابراهیم درونمان را روشن کنیم. پس اهدای گوشت قربانی به نیازمندان و گوسفند قربانی می تواند تجلی ابراهیمی بودن در ما باشد.

  1. نشان دادن با عمل نه با حرف

نشان دهید که پیرو سنت های واقعی پیامبر اکرم و ائمه اطهار هستید؛ پیامبران و امامان دائما به فقیران کمک می کردند و از هیچ چیز مضایقه نمی کردند. اهدای گوشت قربانی به نیازمندان و ایتام و اهدای گوسفند قربانی یکی از این مصداق هاست.  

  1. تقویت روحیه

همدلی کردن و بخشش یکی از خصایص انسانی است و این کار از لحاظ روحی و روانی به شما آرامش می بخشد. اهدای گوشت قربانی به نیازمندان و اهدای گوسفند قربانی می تواند این احساس آرامش را در شما به وجود بیاورد.

  1. جلوگیری از اسراف

سالانه حجاج ایرانی چیزی حدود نود تن گوشت را در کشور عربستان ذبح می کردند و لاشه این گوسفندان در سطح خیابان های عربستان باقی می ماند و در نهایت در زباله دانی ها خاک می شد. البته امسال به کمک سازمان حج و اوقاف با اهدای گوشت قربانی به نیازمندان جلوی این خسارت گرفته شده است و قرار است این گوشت به کشور باز گردد.

  1. رهایی از دام هوا و هوس

با بخشیدن اموال خود به دیگران تعلقات و خواهش های نفسانی خودمان را زیر پا می گذاریم و از این طریق مطمئنا الهی گرای واقعی درما پدیدار می شود. اهدای گوسفند قربانی و اهدای گوشت قربانی به نیازمندان برای مثلا توسط یک کشاورز می تواند تمرینی برای غلبه بر هوس های مالی و خودبزرگ بینی هایش باشد.

عاشقانه در راه کمک به قشر نیازمند جامعه با اهدای گوشت قربانی به هم وطنان خود کمک کنید ودر این وضعیت اقتصادی راه امیدی برای آنها باشید. برای آشنایی بیشتر با موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم می توانید بر روی لینک کلیکhttp://khairieh.com/ کنید.

 

 

نمونه لاشه های رها شده پس از مراسم حج

اهمیت اهدای گوشت به نیازمندان چیست؟

اهدای گوشت به نیازمندان نوعی کمک غیر نقدی به نیازمندان است. نیازمندان یکی از دهک های اقتصادی کشور ایران هستند و کمک های نقدی مردم در دهک های بالاتر به این قشر می تواند سبب رشد و شکوفایی کشور گردد. رسیدگی به حال نیازمندان و اکرام از سیره ی ائمه و حکومت عادلانه حضرت علی (ع) است. در قرآن به فراوانی یاد شده است خداوند انسان های نیکوکار را دوست دارد وآنها در هردو جهان رستگارند. البته اگر شما هم مثل برخی این جهان را مبدا و انتهای آفرینش بدانید بهتر است بگویم نیکوکار بودن سبب تقویت روحیه ی انسان می گردد و لذا برای شما هم مفید خواهد بود. شما خیر محترم می توانید از طریق لینک https://banihashemrazavi.com/ همکاری همه جانبه و پویای خود با موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم در همه زمینه ها از جمله اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست را آغاز کنید.

چگونه به اهدای گوشت قربانی به نیازمندان و ایتام بپردازیم؟

پرداخت نقدی

در این روش شما می توانید با پرداخت مقداری پول حتی یک مقدار اندک به ما در اهدای گوشت قربانی به نیازمندان عزیز و تحت پوشش موسسه کمک کنید؛ فقد کافی است روی https://banihashemrazavi.com/payment لینک کلیک کنید تا به صفحه پرداخت نقدی برای کمک به اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست متصل گردید و یا از طریق پر کردن فرم زیراقدام به پرداخت نمایید . با این کار پس از گرد آوری کمک های نقدی موسسه به تهیه گوسفند جهت ذبح  کردن می پردازد و مراحل اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست در درب منازل شان صورت می گیرد.برای کمک مالی به موسسه در راستای سایر اهداف خیرانه خودتان می توانید به شماره حساب های : ۵۰۵۷-۸۵۱۹-۹۰۰۰-۱۴۴۵  و

 ۱۱۹-۱۱-۳۴۳-۵۵-۱ نزد بانک ایران زمین واریز نقدی کنید.

کودکان بی سرپرست موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی در انتظار دست های آسمانی شما خیرین محترم و اهدای گوشت قربانی هستند پس نظر لطف خود را از ما دریغ نکنید.

پرداخت انلاین


!!!توجه داشته باشید مبالغ باید بصورت اعداد انگلیسی وارد شود.!!!
جهت پرداخت آنلاین می توانید از طریق تکمیل فرم زیر اقدام نمایید.
فیلد هایی که با ستاره مشخص شده پر کردن آنها ظروری است
دقت کنید تمامی مبالغ به تومان میباشد.
مبالغ اهدایی شما باید بیش تر از 1000 تومان باشد.

اهدای گوسفند قربانی

کسانی که دوست دارند در عید قربان اهدای گوسفند قربانی و یا اهدای گوشت قربانی به نیازمندان کنند می توانند با پر کردن فرم زیر و یا تماس با شماره تماس موسسه با ما تماس بگیرند تا همکاران ما در کمترین زمان ممکن در آنجا حضور پیدا کنند . گوسفند شما را ذبح می کنند و با اهدای آن به کودکان بی سرپرست و نیازمندان به شما در هدفتان که قرب الهی است یاری می رسانند.

دریافت گوشت قربانی

نکته جالب تر این است که خود شما هم می توانید گوسفند قربانی را ذبح کنید و با ایتام مراسمی برای خوردن قربانی داشته باشید و همچون حضرت  علی (ع) با دست های خود کودکان را اطعام کنید و برای اینکار کافی است فرم زیر را پرکرده و پس از هماهنگی های لازم به مراسم خود بپردازید.

تماس با ما

از آنجای که قسمتی از خمس متعلق به ایتام است دامداران گرامی در سایر ایام بجز عید قربان می توانند خمس خود در قالب یک چهار پا برای ذبح به موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم تحویل دهند و این کار از طریق لینک همین صفحه و از طریق تماس با همکاران ما قابل انجام است. 

آنچه که باید در مورد موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی بدانید.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی یک موسسه غیر دولتی در زمینه حمایت از کودکان بدسرپرست و بی سرپرست و خانواده های دارای مشکل می باشد. این سازمان از طریق حمایت های مالی موسسین و خیرین محترم نزدیک به ده سال است که فعالیت می کند و تا به امروز به  ۱۵۰۰نفر کمک کرده است. این موسسه در نظر دارد تا با شناسایی خانواده های نیازمند و کمک های نقدی وغیر نقدی به این خانواده ها نیاز های آن ها را تامین کند.

حمایت های  موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم شامل بیماران بی بضاعت و صعب العلاج ، دانش آموزان بی بضاعت هم می شود و موسسه برای این افراد با ارائه سبد کالا و مستمری ، بیمه های تکمیلی درمان و جهازدختران نیازند  خدمت ارائه می کند. دراین موسسه به کمک مردم و خیرین موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم با ایجاد تولیدی های کوچک و بزرگ به کارآفرینی پرداخته و جهت توانمندی و استقلال مددجویان اشتغال زایی کرده است.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی در پایان هر ماه کاری به شما خیر محترم نتیجه کاری خودش را اعلام می کند و اینگونه شما مطمئن خواهید بود کمک شما حتما بدست افراد نیازمند خواهد رسید.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی عشق و امید را سر لوحه کار خود ساخته است؛ عاشقانه به نیازمندان خدمت می کنیم و با مساعدت شما خیرین محترم موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی با قدرتی بیشتر به کار خود ادامه خواهد داد.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به ایتام همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link
کمپین نوروز مهربانی ، امسال عیدی چی دوست داری؟
حمایت
close-image