موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی
شماره ثبت : 14371

پرداخت آنلاین فطریه

پرداخت آنلاین فطریه

پرداخت آنلاین فطریه، سهم سادات و کفاره آنلاین

پرداخت آنلاین فطریه و پرداخت آنلاین کفاره ، پرداخت اینترنتی فطریه و سهم سادات یکی ازراه هایی است که شما می توانید به آسانی وبدون کمترین اتلاف وقت فطریه ی واجب خود رابه نیازمندترین فرد ممکن بدهیدو از فضائل مخصوص ومنحصر به فرد آن برخوردار شوید.

فطریه
فطریه

پرداخت اینترنتی فطریه و سهم سادات به صورت آنلاین:

دین اسلام بهترین و کامل ترین دین الهی می باشد و به گونه ای طراحی شده که حجت را بر مردم جهان تمام کرده است و هیچگونه نقصی نیز در آن یافت نمی شود، در این دین مناسبت ها و فرایض خاصی وجود دارد که وابسته به هر ماه اعمال گوناگونی را برای افراد با دین ارائه می کند، یکی از ماه های مسلمانان ماه رمضان است با فرارسیدن ماه مبارک رمضان اعمال و فرایض خاصی همانطور که گفته شد صورت می گیرد تا افراد بتوانند به خوبی از این ماه بهره ببرند.

مهمترین فریضه ای که می بایست مسلمانان در ماه مبارک رمضان انجام دهند، عمل واجب روزه گرفتن است که انجام آن بر تمامی مسلمانان جهان واجب و الزامی می باشد.به جز روزه یکی دیگر از اعمالی که باید مسلمانان انجام دهند، پرداخت زکات فطریه می باشد که در دین شرعی ما هر ساله بعد از اتمام ماه رمضان می بایست پرداخت شود تا بتوان علاوه بر انجام یک کار واجب، از فضائل این ماه نهایت بهره و استفاده را برد.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی یکی از موسسه های خیریه بسیار بزرگ و قابل اطمینان است که برای کمک به مردم و پرداخت فطریه به آسان ترین شیوه و همچنین رسیدن این زکات فطریه به افراد واجد شرایط دست به تاسیس و بازگشایی یک وبسایت در خصوص تمامی اعمال خیریه زده است تا مردم مسلمان و با خدا بتوانند به راحتی و در کمترین زمان ممکن و تنها با چند اشاره پرداخت اینترنتی فطریه را تجربه کنند. شاید برای افرادی که تازه مکلف شده اند این موضوع که چرا باید پرداخت آنلاین فطریه را انجام دهند کمی غیر قابل هضم باشد پس ابتدا به سوالات این عزیزان نیز پاسخ می دهیم.

پرداخت آنلاین فطریه و سهم سادات چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟

فطریه یکی از انواع مختلف  زکات در دین اسلام می باشد که می بایست هر ساله و در آخر ماه مبارک رمضان توسط افرادی که فقیر نمی باشند پرداخت شود. به گونه ای فطریه یکی از واجبات در دین اسلام می باشد که باید افرادی ‌که شامل آن می شوند و توانایی پرداخت آن را دارند، به افراد واجد شرایط پرداخت کنند.

 

فطریه
فطریه

پرداخت اینترنتی فطریه

مبالغ به تومان است لطفا دقت کنید.

پرداخت فطریه و کفاره


!!!توجه داشته باشید مبالغ باید بصورت اعداد انگلیسی وارد شود.!!!
حتما از قبل از پرداخت از قطع بودن وی پی ان خود مطمین شوید.
جهت پرداخت آنلاین فطریه و کفاره می توانید از طریق تکمیل فرم زیر اقدام نمایید.
فیلد هایی که با ستاره مشخص شده پر کردن آنها ظروری است
دقت کنید تمامی مبالغ به تومان میباشد.
مبالغ اهدایی شما باید بیش تر از 1000 تومان باشد.

  • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
    پس از ورود مبلغ فطریه حتما بر روی فیلد فطریه سادات فقط کلیک کنید.
  • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
    پس از ورود مبلغ سهم سادات حتما بر روی فیلد کفاره فقط کلیک کنید.
  • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
  • 0 تومان

 

شماره کارت موسسه در صورت بروز مشکل

۵۰۵۷-۸۵۷۰-۰۰۰۱-۲۷۲۸

 

فطریه و سهم سادات به چه کسانی تعلق می گیرد؟

زکات فطریه به هر فردی تعلق نمی گیرد بلکه تنها به افرادی تعلق می گیرد که فقیر هستند و زندگی آن ها به سختی و مشقت پیش می رود.در قرآن پرداخت فطریه به چند شخص مجاز می باشد که این افراد شامل اند از:

فقیر: ناتوان در اداره زندگی ، مسکین: که از هر نظر از فقر بد تر است و هیچ توانایی در اداره و هزینه های زندگی ندارد. افراد بدهکار و مقروض که توانایی پرداخت بدهی های خود را ندارند. افرادی که در راه مانده اند و برای برگشتن به شهر خود به پول نیاز دارند. افرادی که اعضای سالمی ندارند و در نتیجه نمی توانند برای امرار معاش زندگی خود و خانواده کار کنند.خیلی از افراد و خانواده ها در مکان هایی زندگی می کنند که افراد ذکر شده در لیست بالا را نمی توانند پیدا کنند و حتی شاید از فطریه دادن به افراد مستحق خجالت بکشند، به همین دلیل در اکثر مساجد و هیئت ها مکان هایی را برای پرداخت فطریه مشخص کرده اند تا مردم بتوانند به آسانی زکات فطریه خود را پرداخت کنند.

امروزه اما این کار دیگر رواج ندارد زیرا که با پیشرفت تکنولوژی و فراهم شدن پرداخت آنلاین فطریه و همچنین تاسیس سایت های پرداخت اینترنتی فطریه و دیگر کمک های خیرانه مانند سایت موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی،می توان به راحتی و در کمترین زمان پرداخت آنلاین فطریه را انجام دادوآن را به مستحق ترین و واجد شرایط ترین فرد در این رابطه پرداخت نمود.زیراکه سایت های پرداخت اینترنتی فطریه مانند سایت پرداخت آنلاین فطریه موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی به خوبی وباجزئیات کامل تمامی افراد نیازمند رامی شناسد و وضعیت معیشت آن ها رابه بالاترین آمار کمی و کیفی زیر نظر دارند بنابراین چقدر کارخوبی است که باپرداخت آنلاین فطریه به واجد شرایط ترین فردنیازمند کمک کنیم تاآن ها نیزبتوانند حداقل یک زندگی ساده وبدون استرس داشته باشند.

پرداخت اینترنتی فطریه

 میزان پرداخت آنلاین فطریه و سهم سادات ۹۹و ۹۸ چه مقدار است؟

میزان پرداخت فطریه در سال های مختلف، فرق نمی کند و در اصل بر اساس قیمت و نوع پرداخت اقلامی مانند گندم، جو، کشمش، برنج و خرما می باشد که این اقلام قوت غالب و به اصطلاح غذای اصلی نیازمندان می باشند که مقدار پرداخت اینترنتی برای هر کدام از این اقلام یک صاع یعنی حدود ۳ کیلوگرم می باشد که فرد فطریه دهنده می تواند به انتخاب خودش از میان اقلام بالا مبلغ ۳ کیلوگرم یکی از اقلام بالا را به صورت پرداخت اینترنتی فطریه برای سایت بفرستد.

در اصل میزان فطریه در سالهای مختلف بر اساس قیمت اقلامی که قوت غالب فرد است، تعیین می شود. که به میزان یک صاع از آن محصول یا حدود ۳ کیلوگرم از محصولاتی مانند:
یکی از مزایای پرداخت آنلاین فطریه موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی این است که دیگر شما نیاز به هیچ گونه حساب و کتابی نخواهید داشت و می توانید به راحتی تمامی مبالغ را در سایت به صورت لحظه ای مشاهده کنید و به تعداد اعضای خانواده و نوع قوت غالب مد نظر از پرداخت آنلاین فطریه به صورت اینترنتی لذت ببرید.

مزیت های پرداخت آنلاین فطریه، سهم سادات، کفاره آنلاین و پرداخت آنلاین کفاره:

خارج شدن پرداخت فطریه از حالت پول دستی به پرداخت آنلاین ، پرداخت کفاره آنلاین فطریه به آسانی و بدون هیچگونه حساب ، اطمینان از رسیدن وجه فطریه به افراد مستحق و واجد شرایط ، عدم نیاز به پول نقد و مراجعه به بانک ، پرداخت اینترنتی فطریه در هر ساعتی از شبانه روز و در هر مکان

ما در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی از این بابت خوشحالیم که توانسته ایم در این ماه سراسر خیر و مهربانی با کمک شما در پرداخت  فطریه و همچنین پرداخت آنلاین کفاره در بهتر کردن زندگی ایتام و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست نقشی هر چند کم رنگ داشته باشیم‌.

تمامی مبالغ جمع آوری شده در پرداخت اینترنتی فطریه و همچنین پرداخت آنلاین کفاره در بهبود بخشی زندگی ایتام و کودکان بی سرپرست و بد سرپرست می باشد که این مبالغ به صورت هایی گوناگون مانند کمک هزینه، اعم از درمانی و معیشتی، سبد کالا، ایجاد اشتغال، تهیه جهیزیه و … هزینه می شود.

زکات فطریه
زکات فطریه

پرداخت انلاین


!!!توجه داشته باشید مبالغ باید بصورت اعداد انگلیسی وارد شود.!!!
جهت پرداخت آنلاین می توانید از طریق تکمیل فرم زیر اقدام نمایید.
فیلد هایی که با ستاره مشخص شده پر کردن آنها ظروری است
دقت کنید تمامی مبالغ به تومان میباشد.
مبالغ اهدایی شما باید بیش تر از 1000 تومان باشد.

 تمام دانستنی ها در رابطه با زکات فطره، سهم سادات، کفاره آنلاین و پرداخت آنلاین کفاره

بعد از اتمام ماه مبارک رمضان و شروع ماه شوال که اولین روز آن مصادف است با عید سعید فطر که یکی از بزرگترین عید های مسلمانان می باشد و روزه گرفتن نیز در آن حرام است طبق اعتقاد فقهای شیعه می بایست مبلغی را به عنوان زکات فطریه به افراد نیازمند و واجد شرایط پرداخت کرد که در بالا به طور کامل به آن پرداختیم.

پرداخت آنلاین کفاره و زکات بر مکلفین دینی واجب است و سرپرست هر خانواده می بایست زکات فطریه تمام اعضای خانواده را بپردازد.

اگر بخواهیم از وجه تسمیه این زکات وارد شویم منظور از زکات فطره، زکات آفرینش می باشد که به معنای اسلام است و ارکان اصلی اسلام را تشکیل می دهد.

اما در اصطلاح منظور از زکات فطریه به معنای بخش و یا قسمتی از مال و منال فرد مکلف می باشد که می بایست در هنگام به پایان رسیدن ماه رمضان و مهمانی خداوند زکات آن پرداخت شود که سرپرست خانواده این وظیفه را بر گردن دارد که اگر دچار خطا شود و یا این زکات مهم را پرداخت ننماید، گناهکار تلقی شده و از یک واجب سرپیچی کرده و هتک حرمت کرده است.

 اگر فطریه سر موقع پرداخت نشود می توان بنا بر احتیاط واجب بدون هیچ نیت قبلی و همچنین هیچگونه قضا آن را پرداخت نمود و از گردن خود ساقط کرد. که این زکات باعث قبولی تمامی اعمال در ماه مبارک رمضان می شود. زیرا که امام صادق علیه‌السلام در روایتی فرموده‌اند: تکمیل روزه به پرداخت زکات یعنی فطره است، هم‌چنان که صلوات بر پیامبر (ص) کمال نماز است.

پرداخت فطریه آنلاین
سهم سادات

علاوه بر این حضرت امام رضا (علیه‌السلام) فرموده‌اند:

«خداوند سه چیز را توأمان با سه چیز دیگر مورد امر خود قرار داده است» به نماز و زکات با هم امر فرموده است؛ بنابراین کسی که نماز می‌خواند، ولی زکات نمی‌دهد، نماز او مورد قبول درگاه خداوند نخواهد شد. به سپاسگزاری خود با سپاسگزاری از پدر و مادر با هم امر نموده است و کسی که نسبت به پدر و مادر خود شکرگزار نباشد، نسبت به خداوند نیز شاکر و سپاسگزار نخواهد بود. به رعایت تقوا و صله رحم (داشتن ارتباط با خویشاوندان) با هم امر کرده است؛ بنابراین کسی که ارتباط با خویشاوندان خود را قطع کند، نسبت به خداوند تقوا را مراعات نکرده است.

 در اتفاق شیعه و سنی پرداخت زکات فطریه واجب شمرده شده است زیرا که در تمامی متون دینی و فلسفی روایات و دلایل متعددی برای آن ذکر شده است که می توان از این دلایل مهمترین آن ها را نام برد که شامل هستند از:

 زکات فطره مکمل و تمام‌کننده روزه است؛ همان گونه که درود و صلوات بر پیامبر اسلام ‏صلى الله علیه وآله مکمل و تمام‌کننده نماز است. سبب قبولى روزه ماه مبارک رمضان مى‏ گردد.موجب حفظ انسان از مرگ در آن سال مى‏ شود. موجب سلامتی جسم و پاکسازی روح از رذایل اخلاقی می ‌شود. در روایتى در تفسیر آیه شریفه «قد افلح من زکیها» آمده است که منظور از تزکیه، زکات فطره است. مکمل و تمام کننده زکات مال است‏.

 پرداخت آنلاین فطریه
پرداخت آنلاین فطریه

پرداخت اینترنتی فطریه و شرایط وجوب آن

پرداخت زکات فطره به طور کلی بر کسانی واجب می شود که شرایط زیر را دارا باشند:
فقیر نباشند
مکلف باشند
تحت حمایت افراد دیگری نباشند
اگر فردی دارای تمامی شروط بالا باشد می بایست زکات فطریه خود و تمام افراد تحت سرپرستی خود را در هنگام عید سعید فطر پرداخت کند.
در این خصوص فطریه دانشجویان و سربازانی که مخارج آن ها زیر نظر پدر و یا مادرانشان است نیز بر عهده والدین می باشد مگر این که این افراد به صورت مستقل زندگی کنند و به اصطلاح روی پای خودشان بایستند. در این صورت اگر تمکن مالی نداشته باشند از گردن آن ها این فطریه ساقط می شود.

پرداخت فطریه

کفاره عمد آنلاین
کفاره عمد آنلاین

 زمان پرداخت اینترنتی فطریه

همانطور که پیش تر نیز ذکر کردیم پرداخت فطریه را باید در هنگام عید سعید فطر انجام داد اما مهلت زمانی آن را ذکر نکردیم.
زمان مقرر شده برای پرداخت فطریه از شب قبل که غروب آفتاب می شود تا ظهر عید فطر یعنی تا اذان ظهر می باشد که پرداخت اینترنتی فطریه می تواند جایگزینی مناسب برای تمامی افرادی باشد که در پرداخت اهمال کرده اند و زمان به ثانیه افتاده است زیرا که با پرداخت آنلاین فطریه  و سهم سادات دیگر نیازی به زمان طولانی نیست و می توان به راحتی فطریه را پرداخت کرد.

 پرداخت اینترنتی فطریه علی الخصوص برای افرادی مناسب می باشد که قصد خواندن نماز عید فطر را دارند زیرا که بنابر احتیاط واجب این افراد باید قبل از خواندن نماز عید فطر فطریه خود و خانواده را پرداخت کنند بنابراین این افراد می توانند با پرداخت آنلاین فطریه و سهم سادات خود تمامی نگرانی های خود در این خصوص را فراموش کرده و به عبادات خود مشغول شوند.

شاید خیلی از افراد به این موضوع فکر کنند که پرداخت اینترنتی فطریه درست نباشد و نباید پرداخت آنلاین فطریه را انجام داد اما در این مبحث لازم است متذکر شویم که طبق تمامی فتوا های مراجع عظام تقلید می توان فطریه را به حساب موسسات خیریه واریز کرد تا آن ها به افرادی که تحت پوشش و سرپرستی آنان هستند و واجد شرایط بودنشان تایید شده مبالغ را اهدا کنند بنابراین پرداخت اینترنتی فطریه نه تنها مشکلی ندارد بلکه کار بسیار نیکو تر و سنجیده تری نیز می باشد زیرا که شاید ما محتاجان واقعی را نشناسیم و یا اینکه در این مدت زمان کوتاه و چند ساعته نتوانیم فردی مستحق و واجد شرایط را برای پرداخت فطریه به او پیدا کنیم.

 شاید این سوال نیز در ذهن افراد به وجود بیاید که آیا می توان زکات فطره را قبل از ماه رمضان و یا در اواسط آن پرداخت نمود؟ در پاسخ این عزیزان باید بگوئیم خیر زیرا که بر اساس نظر جامع مراجع تقلید پرداخت اینترنتی فطریه و یا حتی نقدی فطریه قبل از شروع ماه رمضان و یا حتی در خود ماه رمضان نیز صحیح نمی باشد و احتیاط واجب این است که در خود ماه رمضان نیز پرداخت فطریه را انجام ندهیم.

 اما اگر به یک فقیر واجد شرایط قبل از ماه رمضان پولی ا قرض دهیم و یا اینکه قوت غالب سالانه را به صورت قرض پرداخت نمائیم می توانیم بعد از اتمام ماه رمضان طلب را به عنوان فطریه در نظر بگیریم و آن مبلغ و یا کالا را از او پس نگیریم.

سهم سادات
سهم سادات

پرداخت آنلاین فطریه، سهم سادات، کفاره آنلاین و کفاره عمد آنلاین و موارد مصرف زکات فطره

بنابر آیه ای که در قرآن هم وارد شده است: «إِنَّمَا الصَّدَقَاتُ لِلْفُقَرَاءِ وَالْمَسَاکِینِ وَالْعَامِلِینَ عَلَیْهَا» (توبه، ۶۰) فطریه همانند زکات مال می باشد و می توان آن را به تمامی موارد ذکر شده در خصوص زکات مال اختصاص داد اما افراد اگر فرد کسانی را می‌شناسند که فقیر هستند، می تواند مستقیما به آنان بپردازد.

می توان زکات فطریه را به فامیل، خویشاوند و همچنین همسایگان پرداخت نمود، همچنین می توان این زکات را به فقها اسلامی و شیعه و همچنین خردمندان و صاحبان امتیاز دینی پرداخت کرد که مستحب نیز می باشد. در هنگام پرداخت اینترنتی فطریه و یا نقدی آن نیاز نیست که حتما به فرد بگوئیم که این مبلغ برای زکات فطره می باشد بلکه تنها نیت پرداخت زکات کافی می باشد و نیازی به علم فرد گیرنده نیست.

 همچین لازم نیست حتما زکات فطره چه به صورت پرداخت آنلاین فطریه و چه به صورت نقدی به فرد عادلی اعطا شود تنها شرطی که ذکر شده است این است که بنا بر احتیاط نباید زکات به فردی اعطا گردد که آشکارا و بدون هیچ خجالتی مرتکب گناه کبیره می شود بنابراین می توان در پرداخت اینترنتی فطریه این شرط را نیز لحاظ کرد زیرا که یقینا موسسات خیره هیچگاه به چنین افرادی این مبالغ را اعطا نمی کنند.

 در انتخاب گروه و یا موسسه خیریه می بایست به مواردی توجه کرد که این انجمن ها هیچگونه سوء استفاده ای از این مبالغ نکنند و تنها این مبالغ را که از طریق پرداخت اینترنتی فطریه و راه های پرداخت دیگر خیرین جمع آوری می شوند را به افراد نیازمند، محتاج و واجد شرایط پرداخت کنند، البته به طور یقین هیچ موسسه ای این کار را نمی کند و نیت اکثر موسسات خیریه انجام کار نیک و به سود مردم نیازمند می باشد.

بنابراین از شما روزه داران و خیرین گرامی تقاضا داریم برای پرداخت اینترنتی فطریه به موسسات خیریه معتبر مراجعه کنید و قبل از هرگونه واریز وجه به حساب این موسسات تحقیقات لازم را در تمامی زمینه ها انجام دهید. شما می توانید برای پرداخت اینترنتی فطریه، سهم سادات و کفاره عمد اینجا کلیک کنید.

 سهم سادات
سهم سادات

فطریه سهم سادات و غیر سادات

یکی از نکاتی که زکات فطریه را با سایر زکات ها متفاوت کرده است، سهم سادات و غیر سادات است به این صورت که در زمان پرداخت فطریه فردی که سید نباشد نمی تواند زکات فطریه خود را به یک فرد سید بدهد. برای سهم سادات تنها یک سید می تواند به یک سید فقیر زکات فطریه را بپردازد و این امر را تز گردن خود ساقط کند، حتی اگر فرد غیر سید یک وکیل سید نیز برای این کار برگزیند باز هم سهم سادات از این راه قابل پرداخت نیست و بر فرد مکلف لازم است تا به وکیل متذکر شود که این زکات فطره می بایست به غیر سادات پرداخت شود و نباید با سهم سادات اشتباه گرفته شود.

البته این نکته نیز حائز اهمیت است که سادات مخیرند و می توانند زکات فطره خود را به هر شخصی اعم از سادات و غیر سادات پرداخت نمایند بنابراین شرط سهم سادات و غیر سادات برای این افراد وجود ندارد.

چرا پرداخت آنلاین فطریه و سهم سادات همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم پرداخت اینترنتی فطریه دارای محاسن و مزایای بسیار زیادی می باشد و از هر نظر که محاسبه کنیم دارای یک لطف انکار ناپذیر است. با همه گیر شدن ارتباطات و بانک های الکترونیک دیگر لازم نیست وقت خود را اسراف کنیم و به دنبال پول نقد و یک محتاج واقعی بگردیم بلکه تنها لازم است تلفن همراه خود را برداریم و به موسسات خیریه وارد شویم و مبلغ خود را در کسری از ثانیه به یک فرد محتاج واجد شرایط و نیازمند برسانیم.

 همانطور که در بخش قبل نیز اشاره کردیم سهم سادات یک عرف خاص و مخصوص به خود را دارد که می بایست رعایت شود بنابراین توصیه می کنیم اگر سید نیستید در فرم پرداخت اینترنتی فطریه حتما این نکته را قید نمائید تا مشکلاتی از این خصوص پیش نیاید.

 یکی از مزیت های بسیار مهم موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی این است که شما می توانید با مراجعه به قسمت پرداخت های انجام شده، محل این پرداخت ها را مشاهده کنید و ببینید که زکات شما به کدام بخش اختصاص یافته است.

پرداخت آنلاین
پرداخت آنلاین فطریه

 کفاره آنلاین و کفاره عمد آنلاین

در دین اسلام اگر در ماه رمضان روزه نگیریم و یا روزه خود را بشکنیم می بایست کفاره بدهیم که در سایت موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی شما می توانید کفاره آنلاین و کفاره عمد آنلاین خود را به راحتی پرداخت کنید.

کفاره عمد آنلاین زمانی شکل می گیرد که فرد بدون هیچگونه عذر شرعی و از قصد روزه نمی گیرد و روزه خود را می شکند، دین اسلام برای این افراد جریمه ای در نظر گرفته است که به آن کفاره می گویند که در صورت عمد جریمه ای سنگین دارد که شما می توانید در قسمت پرداخت کفاره عمد آنلاین در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی آن را به آسانی و در کمترین زمان پرداخت کنید.

 دیگر قسمت کفاره آنلاین، پرداخت کفاره آنلاین غیر عمد است که تفاوت آن با پرداخت کفاره عمد آنلاین این است که این عدم گرفتن روزه دارای یک عذر شرعی مانند مریضی، بارداری و یا شیر دهی می باشد.

 در کفاره عمد آنلاین سه نوع کفاره وجود دارد که تنها دو روش آن را می توان در کفاره عمد آنلاین به صورت مالی پرداخت کرد که آن هم سیر کردن شصت فقیر یا یک مد طعام برای هر نفر و آزاد کردن یک بنده می باشد. یکی دیگر از روش های پرداخت کفاره عمد دو ماه روزه گرفتن با شرط ۳۱ رو روز پشت سر هم می باشد که امکان پرداخت مالی ندارد و می بایست خود شخص آن را پرداخت کند.

در پرداخت کفاره آنلاین غیر عمد دیگر شرایط کفاره عمد آنلاین وجود ندارد زیرا که جریمه های اسلام در این قسمت زیاد نیستند و برای هر روز یک مد طعام معادل با ۷۵۰ گرم از مواد غذایی همانند آرد، برنج و گندم می باشد.

 به دلیل عدم وجود برده در جهان امروزی، شما در پرداخت کفاره آنلاین و همین طور کفاره عمد آنلاین می بایست تنها گزینه اطعام دادن به شصت فقیر را انتخاب کنید.

اگر فرد توانایی روزه گرفتن کفاره را نداشته باشد و نتواند در پرداخت کفاره عمد آنلاین نیز مشارکت کند می بایست هر چقدر که وسع و توانایی اش به او اجازه می دهد کفاره عمد آنلاین را پرداخت نماید. اگر هم به طور کلی نمی تواند کفاره آنلاین و یا کفاره عمد آنلاین را پرداخت نماید می بایست در عبادات خود طلب استغفار کند.

پرداخت کفاره عمد آنلاین
پرداخت کفاره عمد آنلاین

کفاره عمد آنلاین جمع

اگر یک فرد روزه خود را در ماه مبارک رمضان با یک کار حرام همانند خوردن شراب، زنا و یا …. بشکند و باطل نماید می بایست تمامی کفاره ها را برای آن روز بپردازد یعنی هم ۶۰ روز روزه، اطعام شصت فقیر و آزاد کردن یک برده ، که اگر قادر به تمامی تمام این موارد نبود باید تا آنجایی که می تواند بپردازد و اگر به طور کلی نمی توانست می بایست استغفار نماید.

برای پرداخت آنلاین فطریه و سهم سادات و همچنین کفاره آنلاین و کفاره عمد آنلاین اینجا کلیک کنید.

شما با پرداخت کفاره آنلاین غیر عمد و همین طور کفاره عمد آنلاین می توانید اطمینان پیدا کنید که این مبلغ واریزی شما به مستحق ترین افراد فقیر می رسد که اصل و برنامه ریزی این فطریه و کفاره ها نیز از سمت خداوند برای رفع حاجت نیازمندان و فقرا می باشد.

پرداخت آنلاین فطریه
پرداخت آنلاین فطریه

کفاره آنلاین افراد سالخورده

 افراد سالخورده در خصوص کفاره آنلاین و کفاره عمد آنلاین دو دسته هستند:
 دسته اول کسانی هستند که به هیچ وجه من الوجوه نمی توانند روزه بگیریند که در این صورت این افراد نه نیاز به کفاره آنلاین دارند و نه نیاز به قضای روزه.

اما دسته دوم کسانی هستند که توانایی روزه گرفتن دارند اما این روزه گرفتن برای آن ها بسیار سخت می باشد و حتی ممکن است آن ها را بیمار کرده و یا بیماری را سرعت ببخشد، این افراد نیز لازم نیست روزه بگیرند و کفاره عمد آنلاین و قضا نیز به آن ها تعلق نمی گیرد اما این افراد می بایست برای هر یک روز روزه ای که نمی گیرند ۷۵۰ گرم کفاره بپردازند که می توان با مراجعه به وب سایت موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی آن را همانند سایر مبالغ مانند پرداخت آنلاین فطریه  پرداخت کفاره عمد آنلاین و پرداخت سهم سادات آنلاین پرداخت نمود.

 اقلام این کفاره ۷۵۰ گرمی نیز همان مواد غذایی ذکر شده در فطریه می باشد و می توان از همان اقلام این کفاره را پرداخت نمود.

شما با مراجعه به  وب ‌سایت موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی و ورود به سامانه پرداخت آنلاین فطریه  پرداخت کفاره آنلاین، پرداخت کفاره عمد آنلاین و پرداخت سهم سادات آنلاین می توانید تمامی اقدامات مذهبی خود را آنجا داده و در کار های خیر خود هیچ فاصله ای نیندازید.

پیشاپیش از شما هموطنان عزیز و گرامی و متدین متشکریم که با انتخاب این سامانه برای پرداخت آنلاین فطریه، پرداخت کفاره آنلاین، پرداخت کفاره عمد آنلاین و پرداخت سهم سادات آنلاین ما را مفتخر کرده اید و ما را در کمک به مستضعفان و نیازمندان سراسر کشور یاری نموده اید.

من هم میتوانم کمک کنم

برخی از کودکان بی سرپرست نیازمند حمایت های شما

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به ایتام همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link