موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی
شماره ثبت : 14371

پرداخت آنلاین فطریه

پرداخت آنلاین فطریه

پرداخت آنلاین فطریه و سهم سادات

پرداخت اینترنتی فطریه یکی از راهکارهایی است که امروزه توسط برخی از موسسات معتبر مانند موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی به کار گرفته می شود. اما در این باره جنبه های مختلفی وجود دارد که قصد داریم در این مقاله به آن بپردازیم.

به هر حال پرداخت اینترنتی فطریه مسئله ای نسبتا نوظهور محسوب می شود و احتمال وجود شک یا اشکال در آن وجود دارد. از این رو باید از ابتدا تا انتها این مسئله را مورد بازبینی قرار داد تا به نتایج مناسبی برسیم. در ضمن در نظر داشته باشید که این موسسه امکان پرداخت سهم سادات و همچنین پرداخت کفاره آنلاین را نیز فراهم آورده است. از این رو نگاه به جنبه های مختلف پرداخت اینترنتی فطریه و کفاره آنلاین رسیدن به پاسخی درست می تواند وضعیت استفاده از امکانات دیگر چون کفاره آنلاین و … را برای ما مشخص کند.  

در این مسیر ابتدا باید بدانیم که اصل وجودی زکات فطریه چیست  و دین اسلام و شرع چه صحبت های کرده و چه قوانینی را مشخص نموده اند. سپس سراغ مسئله اینترنتی بودن پرداخت ها و شرایط نوین و امروزی صحبت خواهیم کرد. در انتها نیز سعی می کنیم این دو مبحث را کنار یکدیگر قرار داده و به نتایج مشخصی برسیم. در انتهای مسیر نیز نظر مراجع و بزرگان دین در اینباره را خواهیم خواند تا جمع بندی کامل تری داشته باشیم. بنابراین با ما همراه باشید که قرار است اتفاقات جذابی در طی این مسیر رخ بدهد.

فطریه،پرداخت اینترنتی کفاره

زکات فطریه، فرضیه ای الهی

برای بررسی پرداخت اینترنتی فطریه و کفاره آنلاین، باید ابتدا سعی کنیم این فریضه الهی را به خوبی درک کنیم و لزوم آن را به خوبی بررسی کنیم.

دین اسلام جنبه ها و بخش های مختلفی دارد. برخی از این جنبه ها در حوزه فردی و برخی دیگر در حوزه اجتماعی است. شما در هیچ دین دیگری نمی توانید این گونه توجه به جزئیات را پیدا کنید. با وجود این که در دین مسیح و یهود از انفاق صحبت شده و همه دعوت به انفاق شده اند. اما فقط دین اسلام است که به صورت قانون مداری انفاق را مورد بررسی قرار داده است و برای آن قوانین و جنبه های مشخصی را وضع کرده است. همین موضوع در رابطه با زکات فطریه نیز وجود دارد.

همانطور که گفته شد، دین اسلام توجه ویژه ای به جنبه اجتماعی دارد و سعی کرده است با مشخص کردن برخی از فرایض اجتماعی، نظم خاصی به اجتماع انسانی ببخشد. یکی از این قوانین و جنبه ها را می توانیم همین زکات فطریه بدانیم.

بنابراین تا این جای کار متوجه شدیم که فطریه کاری است اجتماعی که تمام افراد مسلمان درون جامعه با شرایط مشخص که در ادامه بیان می شوند، موظف به انجام آن می باشند. اما مسئله ای که وجود دارد مفهوم فطریه ( و به تبع آن پرداخت اینترنتی فطریه ) به مفهوم ماه رمضان گره خورده است. از این رو برای درک فطریه باید مفهوم رمضان را درک کنیم.

فطریه ،پرداخت اینترنتی کفاره

ماه رمضان و مسئله پرداخت اینترنتی فطریه(سهم سادات)

رمضان ماه مهمانی و بندگی خدا در اسلام محسوب می شود. ماهی که انسان ها به دستور خداوند دست از خوردن و آشامیدن و انجام هر گناهی در طول روز منع می شوند. این مدت زمان به اندازه یک ماه معمولی (۲۹ یا ۳۰ روز) طول می کشد. در طول این مدت انسان ها می توانند بسیاری از پستی های خلقی خودشان را ترک کنند و عملا وارد مرحله تازه ای از زندگی شوند.

بسیاری ماه رمضان را ماه تولد دوباره انسان می دانند. درست مانند زمانی که انسان ها تازه متولد شده اند و عملا نمی توانند غذای عادی بخورند، گویی روح انسان در ماه رمضان نیاز به یک پوست اندازی دارد و این ماه فرصت این کار را به ما انسان ها می دهد.

اما مسلما این پوست اندازی و نو شدن روح باید با جشنی همراه باشد، عید فطر را مهم ترین عید مسلمانان می دانند که به نوعی هم وزن و هم کف عید شروع سال جدید می باشد. در واقع عید فطر برای روح انسان ها همان معنی را می دهد که عید نوروز یا کریسمس برای بدن و جسم انسان ها و طبیعت انسانی معنی نو شدگی را می دهد. اما نکته ای که وجود دارد عید قانون و قاعده خودش را دارد و به نوعی باید رسم و رسومی در عید انجام گیرد. علت این موضوع دو اساس بسیار مهم است.

پرداخت اینترنتی فطریه ،پرداخت اینترنتی کفاره

عید فطر و زکات فطریه

با وجود این که هر رسم و رسوم و هر دستور دینی دلایل عقلانی و منطقی دارد. اما این دلایل خارج از بحث ما قرار دارد و البته باید معترف شد که ذهن و درایت ما به عنوان انسان ها معمولی که در حوزه های دینی تحقیقی و تفحص چندانی نداشتیم نمی تواند به این دلایل برسد. اما از نظر احساسی می توانیم این رسم و رسومات و البته دستورات دینی را مورد بررسی قرار دهیم.

در واقع دین اسلام بیش از که یک دین منطقی به نظر بیاید، کاملا دین احساسی است و بر اساس احساس انسان ها تدوین شده است. از این رو وقتی از جنبه های مختلف به عید سعید فطر نگاه می کنیم، متوجه می شویم که عملا این عید شباهت های خاصی با عید سال نو که در رسم و رسوم قدیمی انسان ها وجود داشته است هم خوانی های جالبی دارد. به طور کلی عید سال نو بر اساس نو شدگی زمین و و طبیعت و جسم انسانی است و عید فطر بر اساس تازگی روح انسان و جدا شدن از پلشتی های گذشته است. اما نکته ای که وجود دارد این است برای این که این عید برای ما رنگ و بوی خاصی بگیرد و البته همیشه در خاطر ما بماند باید یک سری اعمال انجام بگیرد. درست مانند عید سال نو که هفت سین می چینیم، دعای سر سفره نوروز را می خوانیم و در یک ثانیه مشخص خوشحال می شویم! این اعمال در عید فطر به دو بخش مهم تقسیم می شود. بخش اول مربوط به نماز عید فطر است که به نوعی نماد شکرگزاری از خداوند محسوب می شود و بخش دوم زکات فطریه است. این زکات به نوعی نشان دهنده تقسیم شادی میان بندگان است که همه در یک روز از سال از نعمتی برابر برخوردار می شوند ولی به جز این موضوع یک مفهوم مهم دیگری را نیز در پشت پرده خود دارد.

زکات فطریه،پرداخت اینترنتی کفاره

پرداخت اینترنتی فطریه(سهم سادات)و شروع کار خوب!

مهمترین علت احساسی که می توانیم برای زکات فطریه بیان کنیم که می تواند ما را در رسیدن به پرداخت اینترنتی فطریه و مفهوم آن یاری کند ایجاد احساس مثبت و درست در انسان هاست. در واقع همانطور که گفتیم روح انسان در دوره ماه رمضان درگیر جدایی از پلشتی ها شده است و این روح در انتهای ماه درست مانند بدنی است که هیچ  پوششی ندارد. حال پلشتی ها می توانند دوباره به این روح حمله کنند و آن را به سادگی مسموم کنند یا این که در انتهای کار لباسی از جنس تشکر و احسان برای آن آماده کنیم.

پرداخت اینترنتی فطریه یا به طور کلی زکات فطریه اولین کار خوبی است که انتظار می رود هر مسلمان آن را بعد از ماه رمضان انجام دهد تا اولین کار نیکو در سال جدید روحانی را انجام دهد. از این رو به نظر می رسد در قرآن و احکام دین پرداخت زکات فطریه قبل از نماز عید فطر توصیه شده است. این موضوع اکنون کاملا واضح و روشن است. شما هر چقدر سریع تر این کار را انجام دهید، گویی روحتان را زودتر از شر بدی ها و پلشتی ها نجات می دهید و با روحی پاک و لباسی آراسته برای شکرگزاری خداوند آماده می شوید. بنابراین این تمام دلایلی است که به صورت احساسی می توانیم برای پرداخت اینترنتی فطریه و کفاره آنلاین یا به طور کلی پرداخت فطریه داشته باشیم. گرچه مسلم می دانیم اهالی دین و بزرگان اسلام دلایل عقلانی و فقهی بسیاری برای این کار دارند اما بهتر است ما به همین جا بسنده کنیم و سراغ بخش دوم از بررسی پرداخت اینترنتی فطریه برویم.

در بخش دوم قصد داریم به مسئله پرداخت اینترنتی فطریه، از زاویه امروزی و نوین بپردازیم. در واقع می خواهیم دنیای اینترنت و دنیای نوین را به چالش بکشیم و از ضرورت پرداخت اینترنتی فطریه و سهم سادات صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

پرداخت فطریه آنلاین،پرداخت اینترنتی کفاره

پرداخت اینترنتی فطریه و دنیایی که تازه است!

تا این جای مسیر سعی کردیم بیشتر با مفهوم بسیار گسترده و البته مهم عید فطر و زکات فطریه آشنا شویم. اما این تنها بخشی از موضوع اصلی ما یعنی پرداخت اینترنتی فطریه بود.

حال کمی از فضای فطریه و ماه رمضان و به طور کلی دین اسلام جدا شویم و در مورد موضوع و مفهومی دیگر تحت عنوان اینترنت صحبت کنیم.

انسان از ابتدای خلقت تا به امروز اتفاقات و اختراعات و کشفیات مختلفی را پشت سر گذاشته است. هر کدام از این ها تاثیرات خاصی در سبک زندگی انسان داشته است و نتایج مشخصی برجای گذاشته اند. از کشف آتش تا اختراع خط و قانون و انواع انقلاب های مختلف هر کدام تاثیری مشخص بر تغییر روند زندگی انسان ها داشته است. اما به جرات می توان گفت هیچ اتفاقی تا به امروز به اندازه اختراع و ایجاد اینترنت و شبکه های کامپیوتری زندگی بشر را زیر و رو نکرده است. در واقع شما تنها کافی است زندگی بشر امروزی را بدون اینترنت تصور کنید، در ابتدای همین تصور همین متن و همین مفهومی که در حال مطالعه هستید از بین خواهد رفت، زیرا همه و همه وابسته به اینترنت است.

اینترنت نه تنها در یک بخش مشخص مانند اقتصاد یا فرهنگ که در تمام بخش های سبک زندگی بشری تغییر ایجاد کرده است. هیچ نقطه ای را نمی توانید پیدا کنید که اثری از اینترنت نباشد. امروز اینترنت در خصوصی ترین جایگاه های زندگی بشری نیز حضور دارد و این اتفاقی است که بخواهیم یا نخواهیم باید قبولش کنیم.

بنابراین دنیا به سمتی رفته است که عملا اینترنت حرف اول را در آن می زند و باید این موضوع را قبول کرد که هر چیزی یا باید از اینترنت استفاده کند یا باید نابود شود! این احتمال کاملا وجود دارد. شما امروز می توانید با نشستن در خانه و بدون این که ثانیه ای پای خود را بیرون بگذارید کسب درآمد کنید، نیازهای زندگی خودتان را خرید کنید، سرمایه گذاری کنید و حتی در صورت نیاز تفریح کنید. تمام این ها با مسئله ای تحت عنوان اینترنت ممکن شده است. پس پرداخت اینترنتی فطریه یک امکان نیست، بلکه یک نیاز است.

کمی بزرگ تر فکر کنید!

برای این که بتوانید تاثیر اینترنت و نیاز به پرداخت اینترنتی فطریه و سهم سادات را درک کنید باید کمی دوربین خودتان را از زاویه بالاتری بگیرید! در واقع اینترنت به جز خدماتی که ارائه می دهد و تمام مزایا و معایبی که دارد چند تاثیر بسیار عمیق و عمده در سبک زندگی ما داشته است.

مهمترین این تاثیرات عبارتند از چند مفهوم مهم. اولین این مفاهیم، سرعت است. انسان به واسطه اینترنت دانست که می تواند کارها را بسیار سریع تر از قبل انجام دهد. در گذشته اگر برای ما مهم نبود که دو ساعت در صف پرداخت قبض بایستیم، امروز عصبانی می شویم که چرا به جای یک دقیقه، ۵ دقیقه این پرداخت طول کشید و نسبت به آن ناراضی هستیم. این اتفاقی است که اینترنت در ذهن و روح ما جایگذاری کرده است. از این روست که همه ما به نوعی علاقه مند به فست فود ها و غذاهای سریع پیدا کرده ایم. زیرا دوست داریم هر کاری سریع انجام دهیم و سریع برویم و بیاییم و بخوابیم و بیدار شویم. به طور کلی سرعت جزئی از زندگی ما شده است. امروز بسیاری از ما قبول نمی کنیم در صف نانوایی بایستیم که بیش از چند دقیقه ما را معطل کند.

مفهوم دیگر که امروز به واسطه اینترنت برای ما اهمیت قابل توجهی پیدا کرده، مفهوم آرامش است. در واقع ما همیشه فکر می کنیم در آرامش هستیم یا در حال رسیدن به آن می باشیم. اما وقتی به نقطه ای در آینده می رسیم و به گذشته نگاه می کنیم، متوجه می شویم که تعریف آرامش برای ما فرق کرده است. در گذشته سوار شدن بر ماشین و رسیدن راحت از نقطه ای به نقطه دیگر مفهوم واقعی آرامش بود. اما امروز همین کار ماندن در ترافیک مفهوم واقعی بر هم خوردن آرامش است! این تغییر مفاهیم چیزی است که اینترنت آن را به سرعت رقم می زند. پرداخت اینترنتی فطریه نیاز امروز یک جامعه اسلامی است که با اینترنت کار می کند، زیرا انسان های امروز فارغ از دین و مذهبی که دارند به دنبال سرعت و آرامش هستند و دلشان نمی خواهد برای انجام یک کار هزاران کار بیهوده دیگر را انجام دهند. در ادامه بیشتر این مفهوم را به طور اختصاصی در مورد پرداخت اینترنتی فطریه مورد بررسی قرار می دهیم.

 

پرداخت اینترنتی فطریه(سهم سادات) و کارهایی که باید انجام می شد!

لحظه ای امروز را روز عید فطر حساب کنید! شما بر اساس اعلام مقدار فطریه برای هر نفر، هزینه ای مشخص را کنار گذاشته اید. از طرف دیگر گفته شد که بهتر است اولین کاری که در این روز انجام می دهید پرداخت زکات فطریه باشد. بنابراین در بهترین حالت اول وقت از خانه خارج می شوید و پول کنار گذاشته شده را به صورت نقدی یا کارتی با خود می برید. در این حالت با موجی از جمعیت رو به رو می شوید که در حال رفت آمد می باشند و به سبب این که این روز عید است عملا این رفت وآمدها چند برابر می شود. حال شما دو راه پیش رو دارید. یا مستمند فقیری را خودتان پیدا کنید و زکات فطریه خود و خانواده خودتان را پرداخت کنید و یا این که یک موسسه خیریه یا نهادی این چنینی را پیدا کنید که قابل اعتماد باشد و این پول را به آن ها بدهید.

در این مسیر علاوه بر این که احتمالا هزینه های مختلفی را برای رسیدن پرداخت خواهید کرد، عملا در حال پرداخت مهمترین هزینه زندگیتان، یعنی وقت هستید. شما برای کاری که می توانستید به طور کلی با پرداخت اینترنتی فطریه، در چند ثانیه انجام دهید در حال صرف زمان چند دقیقه و شاید چند ساعت هستید و این چیزی نیست که جذاب باشد. در واقع به نظر می رسد خود این کار نمادی از اسراف تلقی شود . زیرا شما می توانستید با پرداخت اینترنتی فطریه زمان کمتری را از دست بدهید.

پرداخت آنلاین فطریه,سهم سادات،پرداخت اینترنتی کفاره

پرداخت اینترنتی فطریه(سهم سادات) و مسئله راحتی!

اما به جز مسئله زمان و از دست دادن آن، مفهوم دومی که در مورد اینترنت و تاثیرات آن بیان کردیم، راحتی بود. در واقع شما در خیال خود وقتی به این موضوع فکر می کنید که می توانید به صورت حضوری این پرداخت را انجام دهید، چندان احساس ناراحتی ندارید. اما همه ما به خوبی می دانیم که خارج شدن از خانه و درگیر اتفاقات روزمره شدن برای انجام کاری که می شد در خانه به سادگی آن را انجام داد عملا ذهن انسان را بسیار آزرده می کند.

در واقع ناراحتی که از این کار به انسان می رسد بیش از این که یک ناراحتی جسمی باشد، یک ناراحتی روانی محسوب می شود. در کلام ساده تر اگر بخواهیم بگوییم، انسان وقتی می بیند که می تواند کاری را ساده تر انجام دهد، نسبت به انجام پیچیده تر و سخت تر این کار عذاب روحی تحمل می کند.

شما تصور کنید که وقتی می توانید به صورت اینترنتی پرداخت قبوض خود را انجام دهید و به هر دلیل، مثلا قطع بودن اینترنت مجبور باشید که به صورت حضوری نسبت به پرداخت این قبوض اقدام کنید تا چه اندازه تحت فشار روحی خواهید بود. از این رو گفته می شود که به نظر می رسد پرداخت اینترنتی فطریه می تواند آرامش روانی حداقل در حد و اندازه آرامش روانی پرداخت اینترنتی قبوض به شما بدهد.

به هر حال همه ما دوست داریم و شاید عادت کرده ایم که کارها را به واسطه اینترنت ساده تر انجام دهیم. امروز ما قادر هستیم بسیاری از خریدها را به شکل اینترنتی انجام دهیم و حتی سراغ سوپرمارکت ها و انواع فروشگاه ها نرویم. در همچنین دورانی، به نظر می رسد که استفاده از پرداخت اینترنتی فطریه و سهم سادات چندان داستان دور از ذهنی محسوب نشود و اتفاقا می تواند یک گام رو به جلو در مدرنیته کردن ابزارهای اسلامی محسوب شود. به هر حال اسلام یا هر دین دیگر برای زندگی انسان ها می باشد. این دین ها زمانی می توانند کارایی لازم را داشته باشند که بتوانند زبان انسان امروزی را درک کنند و خودشان را با آن وفق بدهند. از این رو پرداخت اینترنتی فطریه(سهم سادات) می تواند یک گام رو به جلو و مهم در این زمینه محسوب شود.

پرداخت اینترنتی فطریه و سهم سادات  مجموعه سخنانی که تا اینجا بیان کردیم

در ابتدای کار ما سعی کردیم تعریف درست و در حد فهم از زکات فطریه داشته باشیم. مهمترین نکته ای که در این بین بیان کردیم این موضوع بود که فطریه عملا نمادی از لباس پاک از جنس بخشش و خوبی به دیگران می باشد که بعد از یک ماه تلاش برای دوری از پلشتی های مختلف به تن می کنیم.

در مورد اینترنتی بودن پرداخت اینترنتی فطریه نیز به طور کامل بحث کردیم. همان طور که بیان کردیم عملا ما انسان ها بعد از اختراع اینترنت و ایجاد شبکه های مختلف اینترنتی درگیر مسئله های جدید و تغییر شیوه زندگی مختلفی شده ایم. عمده ترین این مسائل نیاز انسان به سرعت و آرامش است.

انسان امروزی یاد گرفته است که باید همه کارها را سریع انجام دهد و آرامش روحی و روانی انسان ها بسیار وابسته به این سرعت می باشد. از این رو عملا ادیان مختلف اگر می خواهند همچنان با انسان ها رابطه مستقیم و مناسبی برقرار کنند باید به این نیاز احترام بگذارند و سعی کنند خودشان را با آن تطبیق بدهند. پرداخت اینترنتی فطریه یکی از نقاط تقاطع دین و نیاز امروز بشریت است که می تواند این کار را انجام دهد.

یکی از نتایج بارز استفاده از پرداخت اینترنتی فطریه این موضوع می تواند باشد که عملا انسان ها قبل از این که بخواهند درگیر پلشتی های جامعه شوند طبق گفته اسلام اولین کار خوب خودشان را با پرداخت اینترنتی فطریه انجام می دهند. پس عملا نه تنها به نظر می رسد که پرداخت اینترنتی فطریه سهم سادات از نظر دین مشکلی ندارد، بلکه کاملا می تواند کمک کننده باشد و راهی جدید برای زندگی انسان ها باز کند. اما این تمام داستان نیست. یادتان باشد که هر چیزی در این عالم هستی نقاط منفی و مثبت خودش را دارد. پس مسلما پرداخت اینترنتی فطریه به جز تمام خوبی های گفته شده می تواند برخی معایب نسبت به روش سنتی داشته باشد. در ادامه از این موضوع خواهیم گفت.

سهم سادات،پرداخت اینترنتی کفاره

معایبی که پرداخت اینترنتی فطریه و سهم سادات دارد

همانطور که در بالاتر بیان کردیم هر چیزی در عالم هستی در کنار تمام خوبی ها، بدی هایی هم دارد. از این رو نگاه تمام مثبت به یک اتفاق مانند پرداخت اینترنتی فطریه یک نگاه کاملا غلط و غیر واقع است.

اولین مشکلی که در مورد پرداخت اینترنتی فطریه وجود دارد این است که نسل های گذشته مانند پدران و پدر بزرگ های ما هنوز با اینترنت خوی نگرفته اند و بعید است چندان بتوانند این پدیده را قبول کنند. حتی در صورت قبول کردن آن ها، سبک زندگی این افراد معمولا به نوعی است که عملا دیگر تغییر پذیر نیست و سن بالای آن ها اجازه این تغییر را نمی دهد. از این رو این افراد به طور کلی با مقوله پرداخت اینترنتی فطریه چندان راحت کنار نخواهند آمد. این افراد  معتقد هستند که هر چیزی باید راه رسم سنتی خودش را داشته باشد و در سر وقت و سر جای خودش باشد. استفاده از روش های نوین می تواند این افراد را آزار دهد و باعث شود که آن ها نتوانند به راحتی با این موضوع کنار بیایند.

مسئله دیگر در مورد معایب پرداخت اینترنتی فطریه را می توان یک مسئله کلی در دنیای اینترنت دانست. در واقع اینترنت با وجود این که پنجره ای جدید برای انسان ها باز کرد اما عملا راه دزدی و کلاهبرداری های جدیدی را نیز به وجود آورد. البته واقعیت این است که در این جا مقصر اینترنت نیست. این ذات ما انسان هاست و فرقی نمی کرد که اینترنت به وجود بیاید یا نه! اما در حالت کلی وجود کلاهبرداری های مختلف و ایجاد انواع سایت های تقلبی باعث شده است مسئله اطمینان به پرداخت اینترنتی فطریه زیر سایه ای از ابهام باشد. همین موضوع باعث شده است که هنوز پرداخت اینترنتی فطریه نتواند جایگاه خودش را در دل مردم پیدا کند. به نظر می آید مسئولان و کسانی که در این عرصه فعالیت می کنند باید فکری عملی و راهکاری کامل برای برون رفت از این مشکل برای آینده پیدا کنند. به هر حال پرداخت اینترنتی فطریه اتفاقی نیست که تنها نیاز این دوره باشد، باید به فکر آیندگان بود.

 

پرداخت کفاره عمد آنلاین,سهم سادات،پرداخت اینترنتی کفاره
پرداخت اینترنتی کفاره

پرداخت اینترنتی فطریه و سهم سادات معرفی یک موسسه معتبر!

همانطور که در بالاتر گفته شد یکی از مشکلاتی که مسئله پرداخت اینترنتی فطریه دارد این است که عملا اعتماد به موسسات و نام های خیریه مختلف کمی سخت است و احتمال کلاهبرداری های مختلفی وجود دارد. از طرف دیگر با توجه به مزایا و نیازهای گفته شده عملا نمی توان از پرداخت اینترنتی فطریه به سادگی گذشت. از این رو بهتر است نقطه تلاقی میان این موارد پیدا کرد. به نظر می رسد معرفی یک موسسه خیریه معتبر با سابقه ای درخشان می تواند مشکلات را حل کند.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی به شماره ثبت ۱۴۳۷۱ موسسه ای خوشنام در حوزه امور خیریه با تمرکز بر کودکان بی سرپرست است که سال هاست در این زمینه فعالیت های مستمری از خود نشان داده است. به طور کلی می توانیم اینگونه بیان کنیم که این موسسه با استفاده از شیوه های مختلف سعی کرده است جامعه ای کوچک و شاد برای کودکان بی سرپرست ایجاد کند. این موسسه با استفاده از ایجاد پویایی کاری کرده است که عملا مخاطبان و خیرین توجه خاصی به آن داشته باشند و عملا شادابی در میان کودکان وجود داشته باشد. به هر حال روحیه مسئله مهمی است که موسسه ایتام بنی هاشم توجه خاصی به آن داشته است.

این موسسه با سابقه درخشانی که در این حوزه دارد خوشبختانه جزو پیشگامان استفاده از اینترنت و فضای نوین دنیا می باشد. یکی از استفاده های مهم این موسسه از این فضا امکان پرداخت اینترنتی فطریه و پرداخت اینترنتی کفاره انواع پرداخت های دیگر مانند پرداخت کفاره و … است.

نکته جذابی که وجود دارد این است که قوانین اسلامی خاصی برای پرداخت زکات فطریه و انواع موارد دیگر وجود دارد. این قوانین شامل نحوه پرداخت، مقدار پرداخت و افراد واجدین شرایط می باشد. شما با استفاده از پرداخت اینترنتی فطریه از طریق پلتفرم این موسسه دیگر نگران این موضوع نخواهید بود. حتی موسسه بنی هاشم کاری کرده است که عملا میزان پرداختی ها به صورت آنلاین بر اساس اعلام مراجع تقلید برای شما محاسبه شود. پس نگرانی از این بابت نداشته باشید.

بنابراین می توان به طور کلی علاوه بر پرداخت اینترنتی فطریه، سایر پرداخت ها مانند انواع کفاره ها(پرداخت اینترنتی کفاره) که هر کدام شرایط مختلفی دارد به موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم اعتماد کرد. این موسسه می تواند پاسخ مناسبی برای اعتماد شما باشد. مطمئن باشید.

پرداخت آنلاین فطریه,سهم سادات،پرداخت اینترنتی کفاره

پرداخت اینترنتی فطریه و چند نکته مهم

پرداخت فطریه چند نکته بسیار  مهم دارد که ممکن است در پرداخت اینترنتی فطریه(پرداخت اینترنتی کفاره)و سهم سادات باعث ایجاد شبهه شود. اولین نکته مهم پرداخت سهم سادات می باشد. در کلام ساده تر بر اساس قوانین اسلامی و فتوای مراجع تقلید فطریه افرادی که سادات نیستند نمی تواند به سادات برسد. از این رو تنها کسانی که خودشان سید باشند اجازه این را دارند که حق سادات را پرداخت کنند.

بنابراین شبهه اساسی که در پرداخت اینترنتی فطریه(پرداخت اینترنتی کفاره)به وجود می آید این موضوع خواهد بود که چگونه می توان مطمئن بود که این مورد توسط موسسه های معتبری مانند موسسه بنی هاشم رعایت می شود.

در واقع شما هنگام پرداخت باید اطلاعات خودتان را به صورت دقیق وارد کنید. یکی از این اطلاعات مسلما مربوط به سادات بودن شما می شود. در این حالت در صورتی که شما اعلام کنید که سادات هستید زکات پرداخت شده به افراد سادات خواهد رسید و در غیر این صورت این هزینه ها به صورت کلی صرف امور خیریه خواهد شد.

البته این مسئله در موارد حضوری نیز چندان مورد توجه قرار نمی گیرد. کمتر موسسه ای را می بینید که هنگام گرفتن زکات فطریه(پرداخت اینترنتی کفاره) از شما بپرسد که سادات هستید یا خیر! تنها چیزی که معمولا وجود دارد صندوقچه ای است که این زکات ها را در آن جمع می کنند.

مسئله مهم دیگر که باید به آن اشاره کرد، مسئله کرونا و دوری از اجتماع است. به نظر می رسد در این شرایط که باید از هر ارتباط اجتماعی دوری کرد پرداخت اینترنتی فطریه(پرداخت اینترنتی کفاره)و سهم سادات می تواند یک راه حل کاملا منطقی و درست باشد. به هر حال پول به صورت نقدی یا پرداخت حضوری یکی از مهمترین عامل هایی است که می تواند باعث که شما مبتلا به کرونا شوید. به جز این همیشه پول می تواند عامل و ناقل بیماری های خاصی باشد. بنابراین سعی کنید تا می توانید به صورت غیر حضوری و اینترنتی اقدام به پرداخت های خود کنید.

 

 

پرداخت اینترنتی کفاره
پرداخت اینترنتی کفاره

پرداخت اینترنتی فطریه سهم سادات و سخن بزرگان دینی

همانطور که در ابتدای این مقاله بیان کردیم بهتر است در این جا سراغ نظر و نگاه برخی از بزرگان دین در مورد پرداخت اینترنتی فطریه و پرداخت اینترنتی کفاره برویم. به هر حال این بزرگان و فقها از جنبه های کلی تر و کامل تری به داستان نگاه می کنند و سخن آن هاست که می تواند حجت را برای ما مشخص کند.

به طور کلی فقها و مراجع تقلید به صورت کاملا مشخص و اختصاصی در مورد پرداخت اینترنتی فطریه صحبت خاصی نکرده اند. اما این بزرگان شرایطی را برای پرداخت فطریه در نظر گرفته اند که بر اساس آن می توان نظر کلی در مورد پرداخت اینترنتی فطریه و پرداخت اینترنتی کفاره داشت. اولین مورد این است که فقها نسبت به پرداخت فطریه به موسسات خیریه نظری مثبت دارند و این کار خلاف دستورات الهی نمی دانند. از طرف دیگر ذکر شده است که باید در هر نوع پرداختی قوانین مربوط به زکات فطریه رعایت شود. از این رو امکان پرداخت زودتر از عید فطر و دیر تر از نماز ظهر روز عید عملا توسط پرداخت اینترنتی فطریه(پرداخت اینترنتی کفاره) نیز امکان پذیر نیست.

بنابراین به طور کلی می توانیم اینگونه بیان کنیم که عملا از دید فقها و بزرگان دین پرداخت اینترنتی فطریه به شرط رعایت کردن تمام موارد و مسئله های بیان شده مشکل فقهی ندارد. موسسه بنی هاشم با توجه به این موضوع سعی کرده است تمامی موارد را به طور کامل رعایت کند تا خدای نکرده شبهه ای در کار وجود نداشته باشد.

 

پرداخت اینترنتی کفاره
پرداخت اینترنتی کفاره

پایان سخن از پرداخت اینترنتی فطریه و پرداخت اینترنتی کفاره

به طور کلی ما در این مقاله سعی کردیم بخش های مختلفی از پرداخت اینترنتی فطریه را مورد بررسی قرار دهیم. با موضوع خود فطریه آشنا شدیم و سعی کردیم که این مسئله را به اینترنت و دنیای روز مرتبط  کنیم. در ادامه نیز نکات مختلفی را در مورد پرداخت اینترنتی فطریه بیان کردیم.

به طور کلی می توانیم اینگونه بیان کنیم که دنیای امروز نیاز به استفاده از دنیای اینترنتی است و هر چیزی که بخواهد با این دنیا مقابله کند عملا خود به خود طرد می شود. بنابراین بهتر است افراد نسبت به این موضوعات آشنایی پیدا کنند تا بتوانند با آزادی فکر بیشتری تصمیم بگیرند. به نظر می رسد سرعت و آرامش موجود در اینترنت می تواند در خدمت دین داری باشد، اگر ما راه استفاده درست از آن را بدانیم.

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به کودکان بی سرپرست همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link