موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی
شماره ثبت : 14371

زکات فطریه

زکات فطریه

پرداخت زکات فطریه به صورت آنلاین:

 

در دین ما اعمال شرعی زیادی وجود دارد که بعضی از آنها مربوط به مناسبتی خاص می باشد.

با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اعمالی که در این ماه باید انجام گیرد نیز مورد توجه قرار می گیرد

و افراد زیادی برای بهتر انجام دادن این فرائض سعی می کنند اطلاعات بیشتری کسب کنند

تا بتوانند به خوبی از این ماه مبارک بهره ببرند.

یکی از اعمالی که در آخر ماه رمضان صورت می گیرد و باعث می شود فرائض بنده گان تکمیل گردد، پرداخت زکات فطریه است.
برای اینکه بتوان این فطریه را به گونه ای راحت پرداخت کرد و همچنین مطمئن بود
که به دست افراد واجد شرایط می رسد  موسسه های خیریه ای مانند : موسسه ی خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی
اقدام به بازگشایی سایت هایی کرده اند که بتوان به صورت آنلاین اقدام به پرداخت زکات فطریه کرد.

فطریه چیست و به چه کسانی تعلق می گیرد؟

 

فطریه زکاتی است که در آخر ماه رمضان توسط افرادی که خود فقیر نیستند پرداخت می گردد.

اما این فطریه به چه کسانی تعلق می گیرد؟ برای پرداخت فطریه باید توجه داشت که

به هر کسی این زکات تعلق نمی گیرد و باید به افراد خاصی پرداخت شود:

 • فقیر یا کسی که به سختی زندگی خود را می گذراند.
 • مسکین که از فقیر شرایط سخت تری دارد
 • افرادی که بدهکار هستند و توانایی پرداخت بدهی خود را ندارند
 • افراد در راه مانده
 • فردی که ناتوانی جسمی دارد و برای امرار معاش مشکل دارد
 • و…

 بسیاری از افراد در شرایطی زندگی می کنند که افراد مناسب برای پرداخت فطریه در نزدیکی آن‌ها وجود ندارد؛ به همین علت است که سالهاست صندوق‌های پرداخت زکات فطریه در مساجد و حسینیه ها در روز عید فطر قرار داده می شود.

اما با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد شرایط پرداخت فطریه آنلاین، بسیاری از موسسه های خیریه معتبر اقدام به دریافت آنلاین فطریه کردند.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی نیز با داشتن اطلاعات و آمار کافی از تعداد و وضعیت معیشت افراد مستمند، می تواند به خوبی زکات فطریه را بین افراد واجد شرایط تقسیم کند.

میزان فطریه ۹۷  و ۹۸ چقدر است؟

در اصل میزان فطریه در سالهای مختلف بر اساس قیمت اقلامی که قوت غالب فرد است، تعیین می شود. که به میزان یک صاع از آن محصول یا حدود ۳ کیلوگرم از محصولاتی مانند:

گندم، جو، کشمش، برنج و خرما می باشد. یکی از مزیت های استفاده از پرداخت فطریه آنلاین این است کهمی توان مقدار زکات فطریه ۹۷ را به نسبت تعداد افراد تحت تکفل

بر روی سایت برآورد کرد و به راحتی اقدام به پرداخت فطریه ۹۷ به صورت آنلاین کرد. میزان فطریه در شب آخر ماه رمضان توسط مجتهد فرد اعلام می گردد.

پرداخت فطریه

 

مزیت های پرداخت آنلاین فطریه:

 • پرداخت زکات فطریه از حالت دستی و نقدی خارج شده و فرد می تواند به راحتی زکات فطریه ۹۷ خود را پرداخت کند.
 • میزان فطریه ۹۷ قابل احتساب بر روی سایت است و نیازی به حساب کردن آن نیست.
 • با پرداخت فطریه آنلاین در سایت Banihashemrazavi.com اطمینان خواهید داشت که پرداخت فطریه خود را به درستی انجام داده اید و زکات فطریه شما به دست مستحق می رسد.
 • پرداخت فطریه آنلاین روشی جدید و راحت است که می تواند در هر ساعتی از شبانه روز صورت گیرد.
 • نیازی به پول نقد و مراجعه به بانک و دستگاه های ATM برای پرداخت فطریه نخواهید داشت.

با امید اینکه بهترین بهره را از این ماه مبارک ببریم و بتوانیم فرائض این ماهرا به خوبی به انجام برسانیم. همچنین در انتها با پرداخت مقداری اندک از درآمد خود به عنوان فطریه،در بهتر زندگی کردن افراد نیازمند نیز موثر واقع شویم.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم توانست فطریه و کفاره جمع آوری

 

 شده شما حامیان و خیرین محترم در ماه مبارک رمضان ۹۷ را در مسیر کمک به ایتام و کودکان بی سرپرست ، در قالب کمک هزینه، اعم از درمانیو معیشتی، سبد کالا، ایجاد اشتغال، تهیه جهیزیه و البسه… بکار گیرد که برای مشاهده شرح کامل این گزارش عملکرد اینجا کلیک کنید.

 

پرداخت فطریه و کفاره


!!!توجه داشته باشید مبالغ باید بصورت اعداد انگلیسی وارد شود.!!!
جهت پرداخت آنلاین فطریه و کفاره می توانید از طریق تکمیل فرم زیر اقدام نمایید.
فیلد هایی که با ستاره مشخص شده پر کردن آنها ظروری است
دقت کنید تمامی مبالغ به تومان میباشد.
مبالغ اهدایی شما باید بیش تر از 1000 تومان باشد.

 • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
  پس از ورود مبلغ فطریه حتما بر روی فیلد فطریه سادات فقط کلیک کنید.
 • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
  پس از ورود مبلغ سهم سادات حتما بر روی فیلد کفاره فقط کلیک کنید.
 • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
 • 0 تومان

 

زکات فطره

روز اول ماه شوال برابر با عید سعید فطر است. این عید از مهم‌ترین جشن‌ها و اعیاد مسلمانان به شمار می رود. در کشورهای اسلامی، عید فطر از جمله مناسبت‌های مهم محسوب می‌شود و معمولاً این روز در تقویم این کشورها تعطیل رسمی به شمار می‌رود. در این روز، روزه گرفتن حرام است و مسلمانان نماز عید برگزار می‌کنند.

بر اساس فقه اسلامی، یکی از امور واجبی که مسلمانان باید در هنگام پایان یافتن ماه مبارک رمضان و فرا رسیدن عید سعید فطر، بدان عمل نمایند، پرداخت فطریه خود و خانواده تحت تکفل‌اش می‌باشد. این عمل واجب به منظور مقابله با فقر و رفع نیاز مستمندان و فقرا در نظر گرفته شده است. فطره از لحاظ لغوی، معانی مختلفی دارد که مهم ترین آن‌ها خلقت و اسلام است.

خلقت یعنی هیئت و صورت مخلوق که در این صورت منظور از زکات فطره، زکات خلقت است و معنای اسلام که در این صورت مراد از زکات فطره، زکات اسلام است؛ از آن جهت که از ارکان و شعائر اسلام به شمار می رود. اما از لحاظ اصطلاحی، فطریه بخشی از مال افراد است که باید در هنگامی که ماه مبارک رمضان به پایان می‌رسد، در شب عید فطر توسط سرپرست خانوار کنار گذاشته و در روز عید فطر قبل از نماز عید به فقرا و نیازمندان پرداخت شود. اگر فرد مکلف، زکات فطره را پرداخت ننماید، گناه‌کار محسوب ش

 

ده و احتیاط واجب آن است که در آینده، بدون این که نیت ادا و قضا کند، آن را بپردازد. پرداخت فطریه، سبب قبولی و تمامیت روزه ماه مبارک رمضان می‌شود.

امام صادق علیه‌السلام در روایتی فرموده‌اند: تکمیل روزه به پرداخت زکات یعنی فطره است، هم‌چنان که صلوات بر پیامبر (ص) 

 

 

کمال نماز است. هم چنین در این باره حضرت امام رضا (علیه‌السلام) فرموده‌اند:

«خداوند سه چیز را توأمان با سه چیز دیگر مورد امر خود قرار داده است»

 1. به نماز و زکات با هم امر فرموده است؛ بنابراین کس

  ی که نماز می‌خواند، ولی زکات نمی‌دهد، نماز او مورد قبول درگاه خداوند نخواهد شد.

 2. به سپاسگزاری خود با سپاسگزاری از پدر و مادر با هم امر نموده است و کسی که نسبت به پدر و مادر خود شکرگزار نباشد، نسبت به خداوند نیز شاکر و سپاسگزار نخواهد بود.
 3. به رعایت تقوا و صله رحم (داشتن ارتباط با خویشاوندان) با هم امر کرده است؛ بنابراین کسی که ارتباط با خویشاوندان خود را قطع کند، نسبت به خداوند تقوا را مراعات نکرده است.

خصوصیتى که این منبع دارد این است که اگر چه ناچیز به نظر می‌رسد، اولًا مشقتى در آن احساس نمی‌شود، و ثانیاً مقرر شده است که در روز معینى از سال یک‌جا جمع آورى شده و پرداخت گردد، تا در رفع نیازمندی‌هاى متناسب در هر جامعه و محیط و زمان نقش مؤثرى داشته باشد. زکات فطره، به اتفاق شیعه و سنى، واجب است و در متون دینى براى آن، فلسفه و فواید متعددى برشمرده است که مهم‌ترین آنها عبارت است از:

 1. زکات فطره مکمل و تمام‌کننده روزه است؛ همان گونه که درود و صلوات بر پیامبر اسلام ‏صلى الله علیه وآله مکمل و تمام‌کننده نماز است.
 2. سبب قبولى روزه ماه مبارک رمضان مى‏گردد.
 3. موجب حفظ انسان از مرگ در آن سال مى‏شود.
 4. موجب سلامتى جسم و پاک‌سازى روح از رزایل اخلاقى می‌شود. در روایتى در تفسیر آیه شریفه «قد افلح من زکیها» آمده است که منظور از تزکیه، زکات فطره است.
 5. مکمل و تمام کننده زکات مال است‏.

کفاره عمد آنلاین

شرایط وجوب زکات فطره

زکات فطره بر کسانی واجب می‌شود که دارای این شرایط باشند: مکلف باشند، فقیر نباشند و نیز نان‌خور دیگران شمرده نشوند. کسانی که دارای این شرایط هستند، باید برای خود و همه کسانی که نان خور او محسوب می‌شوند (یعنی در نظر مردم تحت سرپرستی اقتصادی او هستند و مایحتاجشان از دارایی او تامین  می‌شود) زکات فطره بپردازند. حتی اگر نامسلمان هم نان‌خور مسلمان باشد، باید به ازای او هم زکات فطره پرداخت شود.

فطره دانشجویان و سربازانی که مخارج شان را پدر و مادرشان می‌دهند و نان‌خور آنان محسوب می‌شوند، بر عهده پدر و مادرشان است و اگر به طور مستقل زندگی می‌کنند، بر عهده خودشان است و چنان‌چه تمکن مالی نداشته و نیازمند باشند، از آنان ساقط است.

مهمان شب عید فطر که اصطلاحا نان‌خور صاحب‌خانه محسوب نمی‌شود زکات فطره‌اش بر عهده خودش می‌باشد و اگر مهمانی باشد که برای مدت طولانی در خانه فرد زندگی کند که نان‌خور او محسوب شود، زکات فطره‌اش بر عهده صاحب‌خانه است.

 

زمان پرداخت فطریه

زمان تعیین شده برای پرداخت فطریه از غروب آفتاب شب قبل از عید فطر تا ظهر روز عید می‌باشد. ولی کسی که نماز عید فطر می‌خواند بنا بر احتیاط واجب باید فطره را پیش از نماز عید بدهد. در صورتی که در این زمان شخص موفق به شناسایی یک فرد نیازمند نشود و به او دسترسی نداشته و یا امکان پرداخت فطریه را نداشته باشد، تا زمانی که فرد نیازمند را شناسایی کند، حداقل می‌تواند جدا کرده و کنار بگذارد و بعدا ادا کند.

البته طبق فتاوای مراجع عظام تقلید، می‌توان مبلغ زکات فطره را به موسسات خیریه مورد اطمینان اهدا کرد و از طریق این موسسات به فقرا کمک نمود. موسسات خیریه با شناسایی تعداد زیادی از افراد نیازمند و تحت پوشش می‌توانند مبالغ زکات فطره را به طور مناسب برای کمک به آن‌ها مصرف کنند.

بر اساس نظر مراجع عظام تقلید اگر فردی پیش از ماه رمضان زکات فطره را بدهد، صحیح نیست و احتیاط واجب آن است که در ماه رمضان هم فطره را ندهد. ولى اگر پیش از رمضان یا در ماه رمضان به فقیر قرض بدهد و بعد از آن که فطریه بر او واجب شد، طلب خود را بابت فطریه حساب کند، مانعى ندارد.

 

موارد مصرف زکات فطره

زکات فطره بنا بر احتیاط واجب باید به مصرف فقرای مومن برسد و همانند مصارف زکات اموال است و همان مصارفی که در قرآن هم وارد شده است: «إِنَّمَا الصَّدَقَاتُ لِلْفُقَرَاءِ وَالْمَسَاکِینِ وَالْعَامِلِینَ عَلَیْهَا» (توبه، ۶۰) اما افراد اگر کسانی را می‌شناسند که فقیرند، می‌توانند مستقیما به آنان بدهند.

اختصاص زکات فطره به خویشاوندان و همسایگان و کسانی که به خاطر دین ترک وطن کرده‎اند و فقها و خردمندان و غیر آن‌ها که دارای امتیازاتی باشند، مستحب است. می‌توان زکات فطره را به عنوان هدیه به خویشاوندان آبرومند و مستحق داد و لازم نیست به او گفته شود زکات فطره است؛ ولی شخصی که آن را می‌پردازد، باید در نیت قصد زکات کند.

در زکات فطره، عدالتِ گیرنده لازم نیست؛ ولی به کسی که آشکارا گناه کبیره انجام می‌‌دهد، بنابر احتیاط نباید زکات فطره داد. همان طور که پیش از این گفته شد، یکی از موارد پرداخت فطریه و کفاره طبق فتاوای مراجع معظم تقلید، موسسات و انجمن‌های خیریه ای است که بیماران خاص و صعب العلاج و یا نیازمندان را تحت پوشش دارند.  از این رو افراد اگر کسانی را می‌شناسند که فقیرند می‌توانند مستقیما به آنان بپردازند و یا به افراد دیگری بدهند که به وکالت از طرف آن‌ها به فقرا بپردازند و یا به موسسات مورد اطمینان از جمله کمیته امداد، سازمان بهزیستی و یا سایر موسسات و انجمن‌های خیریه تحویل دهند تا به اهلش برسانند.

البته باید به این نکته توجه کرد که به هر گروه یا موسسه‌ای فطریه را پرداخت نکنیم؛ اگر چه نیت بسیاری از انجمن‌های خیریه برای جمع‌آوری فطریه، انسان‌دوستانه است. اما نمی‌توان کتمان کرد که برخی از موسسات از این فطریه‌ها سواستفاده می‌کنند و مبالغ جمع‌آوری شده فطریه را به دست نیازمندان واقعی نمی‌رسانند. پس بر روزه‌داران گرامی لازم است که اگر شخصا زکات فطره را به دست فقرای نیازمند نمی‌رسانند، در انتخاب وکیل و یا نماینده برای انجام این امر مهم دقت لازم را داشته باشند. و یا اگر می‌خواهند به موسسات مورد اطمینان پرداخت کنند باید از اصالت و اعتبار آن‌ها اطمینان پیدا کنند. پرداخت فطریه هم موجب پاکیزگی روحی پرداخت‌کننده و هم سبب رونق اقتصادی در جامعه می‌شود.

پرداخت فطریه

فطریه سادات و غیر سادات

در هنگام پرداخت فطریه باید در نظر داشت، غیر سادات نمی‌توانند فطریه را به سادات فقیر پرداخت کنند و پرداخت به صورت انفرادی نمی‌باشد و ملاک در این امر سرپرست خانواده است. بر مکلف لازم است در صورتی که برای پرداخت فطریه وکیلی برای خود قرار می‌دهد، در صورتی که سادات می‌باشد این امر را به ایشان تذکر دهد که این فطریه متعلق به سادات مکرم است. فطریه سادات هم می‌تواند برای سادات و هم غیر سادات مصرف شود.

 

پرداخت فطریه آنلاین

امروزه با وجود ارتباطات الکترونیک، امکان پرداخت فطریه آنلاین نیز توسط بسیاری از موسسات خیریه مهیا شده است. از این رو مردم نیازی به مراجعه حضوری ندارند و می‌توانند از طریق وبسایت‌های این موسسات، نسبت به پرداخت فطریه آنلاین اقدام کنند. بنابراین جای نگرانی وجود ندارد که در مدت زمان محدود چگونه زکات فطره را پرداخت کرد تا به اهلش برسد.

بلکه تنها با دسترسی به اینترنت از طریق گوشی‌های هوشمند و یا دستگاه‌های کامپیوتر به راحتی و در عرض چند دقیقه می‌توان به شکل پرداخت فطریه آنلاین این عمل واجب را به جا آورد.  همان طور که پیش از این گفته شد غیر سادات نمی‌توانند به سادات زکات فطره بپردازند، از این رو باید این نکته به مورد توجه قرار گیرد که در هنگام مراجعه به سامانه و تکمیل فرم پرداخت فطریه آنلاین افراد باید مشخص کنند که از سادات هستند یا خیر، تا از بابت مصرف زکات فطره سادات و غیر سادات مشکلی به وجود نیاید.

هم‌چنین علاوه بر سرعت و سهولت در پرداخت فطریه، یکی از مزایای پرداخت زکات فطره از طریق سامانه پرداخت فطریه آنلاین آن است که افراد می‌توانند گزارش محل مصرف زکات خود را از طریق اخبار و گزارشات آن موسسه پیگیری کنند.

 

کفاره روزه

یکی دیگر از واجبات مالی پراهمیت که شاید بعد از زکات فطره بیشترین گستردگی و ابتلا را در بین مسلمانان داشته باشد، کفاره روزه است که بر دو گونه است: عمد و غیر عمد. کفاره عمد، در واقع جریمه‌ای است که افراد بدون عذر شرعی عمدا روزه خود را باطل می‌کنند. کفاره غیر عمد همانند خانمی که باردار است و یا بچه شیر می‌دهد و نمی‌تواند روزه بگیرد، باید علاوه بر قضای روزه‌ها، کفاره آن را هم برای هر روز به میزان یک مد طعام (تقریبا معادل ۷۵۰ گرم آرد، گندم، برنج و … ) پرداخت کند. کفاره عمد می‌تواند شامل دو ماه روزه گرفتن که ۳۱ روز آن باید پی در پی باشد، سیر کردن شصت فقیر یا پرداخت یک مد طعام برای شصت نفر و یا آزاد کردن یک بنده باشد.

از آن جایی که در دوران کنونی برده‌برداری وجود ندارد، لذا موارد اول و دوم را باید به عنوان کفاره عمد مد نظر داشت و به یکی از آن‌ها عمل کرد. بر این اساس، اگر کسی توانایی ندارد که به ازای هر روز کفاره روزه عمد شصت روز را روزه بگیرد، می‌تواند به ازای هر روز شصت فقیر را اطعام دهد و در فرصتی مناسب قضای روزه‌ها را به جا آورد. قضای روزه‌های به جا نیاورده تا ماه رمضان آینده باید به جا آورده شود و چنان‌چه انجام نشود برای هر روز نیز دادن یک مد طعام لازم است.

هرگاه هیچ یک از موارد کفاره ممکن نشود، باید به هر تعداد که قادر است به فقرا غذا دهد و احتیاط واجب آن است که استغفار نیز بکند و اگر به هیچ وجه قادر به غذا دادن به فقرا نیست تنها کافی است که استغفار کند. افزون بر این‌ها اگر کسی عمدا با چیز حرامی همانند خوردن شراب یا عمل زنا، روزه خود را باطل کند، کفاره جمع تعلق می‌گیرد.

این فرد بین چند چیز اختیار ندارد، بلکه به عنوان کفاره، باید افزون بر قضای روزه، هم شصت فقیر را سیر کند و هم شصت روز را روزه بگیرد که ۳۱ روز این شصت روز باید پی‌درپی باشد. کفاره جزو دیون و حق‌الله است و مالی است که باید پرداخت شود و تنها هم به فقیر باید داده شود.

کفاره هم همانند فطریه جهت مبارزه با فقر و رفع حوائج نیازمندان و فقرا در نظر گرفته شده است. ادای کفاره عمد دارای وقت معین نیست و بعدها هم می‌توان آن را پرداخت، اما بهتر است که هر چه زودتر بدان عمل نمایند. کسی که تمکن مالی ندارد، تا آخر عمر هر زمان که تمکن مالی پیدا کرد، باید کفاره سال‌هایی را که بدهکار است را پرداخت کند.

افراد سال‌خورده هم دو دسته‌اند؛ آن‌هایی که اصلا نمی‌توانند روزه بگیرند نه کفاره دارند و نه قضا، اما کسانی که می‌توانند روزه بگیرند ولی برایشان مشقت دارد آن‌ها مجاز هستند به این که روزه را بخورند، قضا هم ندارد اما ۷۵۰ گرم کفاره را باید بدهند. همانند پرداخت فطریه، کفاره را نیز می‌توان به موسسات و انجمن‌های خیریه و مردم نهاد تحوبل داد تا به مصرف نیازمندان برسانند. با توجه به این که برخی از این موسسات نیز امکان پرداخت کفاره آنلاین و نیز پرداخت کفاره عمد آنلاین را دارند، مردم می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت‌های این موسسات نسبت به پرداخت کفاره آنلاین اقدام کنند.

 

 

میزان مبلغ فطریه و کفاره روزه

میزان زکات فطره بر اساس احکام اسلامی، برای هر نفر تقریبا سه کیلوگرم گندم، برنج، خرما، کشمش و امثال این‌هاست. مراجع عظام تقلید هر ساله بر اساس قوت غالب و متناسب با ارزاق عمومی، میزان مبلغ فطریه که بر عهده فرد و افراد تحت تکفل وی قرار می‌گیرند و نیز میزان مبلغ کفاره روزه غیر عمد و عمد همان سال را اعلام می‌کنند.

بر این اساس، امسال نیز با پایان یافتن ماه مبارک رمضان، مبلغ فطریه و کفاره اعم از عمد و غیر عمد از سوی مراجع عظام تقلید تعیین خواهد شد. یکی از نهادهای خیریه صاحب‌نام و پیشرو در امر حمایت و یاری ایتام و نیازمندان، موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی است که مردم عزیز می‌توانند فطریه و کفاره خود را به این موسسه بپردازند.

با توجه به این که وب‌سایت موسسه، سامانه پرداخت فطریه آنلاین ، پرداخت کفاره آنلاین، پرداخت کفاره عمد آنلاین و پرداخت سهم سادات آنلاین را دارا می باشد، بنابراین نیازی به مراجعه حضوری افراد نیست؛ برای سهولت در پرداخت فطریه و کفاره آنلاین در وب‌سایت موسسه، حداقل مبلغ فطریه، کفاره یک روز قضای روزه غیر عمد و کفاره یک روز قضای روزه عمد برای سال ۱۳۹۸ محاسبه و نمایش داده شده است.

عزیزان نیکوکار می‌توانند از طریق فرم پرداخت فطریه آنلاین و کفاره آنلاین، زکات فطریه و یا کفاره خود را براساس مبلغ و قوت غالب خود محاسبه و یا مبلغ دلخواه و تایید شده خود را براساس محاسبه‌ای که خودشان انجام داداه‌اند نیز پرداخت نمایند. در این وب‌سایت در قسمت تکمیل فرم پرداخت فطریه و کفاره آنلاین افراد افراد می‌توانند در ابتدا ضمن مشخص کردن این‌که آیا از سادات هستند و یا خیر، مبلغ فطریه و کفاره خود را در قسمت تعیین شده وارد کنند و فرم آن را تکمیل کنند.

پس از تکمیل فرم پرداخت فطریه آنلاین و کفاره آنلاین و واریز مبلغ از طریق کارت های عضو شبکه شتاب، به پرداخت‌کننده کد رهگیری داده  می‌شود تا در صورت لزوم پرداخت خود را پیگیری کند. این کمک‌ها با نیت ترویج کمک به هم‌نوعان در جهت تامین مخارج زندگی، تهیه دارو، بستری، آموزشی، تامین شغل و …. هم‌وطنان نیازمند جمع‌آوری و هزینه می‌شود.

از این رو از هم‌وطنان نیکوکار و مومنمان دعوت به عمل می آوریم برای پرداخت فطریه و کفاره خود، از طریق تکمیل فرم‌ پرداخت آن‌لاین فطریه و پرداخت آنلاین کفاره و هم چنین سادات مکرم با تکمیل فرم پرداخت سهم سادات آنلاین ما را در رفع نیازمندی‌های هموطنان مستضعف و نیازمندمان یاری نمایند.

پرداخت فطریه و کفاره


!!!توجه داشته باشید مبالغ باید بصورت اعداد انگلیسی وارد شود.!!!
جهت پرداخت آنلاین فطریه و کفاره می توانید از طریق تکمیل فرم زیر اقدام نمایید.
فیلد هایی که با ستاره مشخص شده پر کردن آنها ظروری است
دقت کنید تمامی مبالغ به تومان میباشد.
مبالغ اهدایی شما باید بیش تر از 1000 تومان باشد.

 • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
  پس از ورود مبلغ فطریه حتما بر روی فیلد فطریه سادات فقط کلیک کنید.
 • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
  پس از ورود مبلغ سهم سادات حتما بر روی فیلد کفاره فقط کلیک کنید.
 • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
 • 0 تومان

مطالب مرتبط

2 نظر

 1. ‍پینگ بک: چگونه فطریه و کفاره خود را به دست نیازمندان واقعی برسانیم؟ - خبرگزاری همسونیوز | خبرگزاری همسونیوز

 2. ‍پینگ بک: چگونه فطریه و کفاره خود را به دست نیازمندان واقعی برسانیم؟ | خبر جدید

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به ایتام همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link