موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

شماره ثبت : ۱۴۳۷۱

گزارش عملکرد مهر 97 کمپین کارآفرینی، کمک به ایجاد اشتغال برای خانواده های نیازمند 

گزارش عملکرد مهر 97 کمپین کارآفرینی، کمک به ایجاد اشتغال برای خانواده های نیازمند 

گزارش عملکرد مهر 97 کمپین کارآفرینی ، کمک به ایجاد اشتغال برای خانواده های نیازمند 

کارآفرینی برای مددجویان یکی از اعمال خداپسندانه می باشد که موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی برای بسیاری از مددجویان اشتغال ایجاد کرده و سبب کسب درآمد آنها از راه کار کردن شده است. برخی مددجویان حتی با کار کردن توانسته اند خرج دیگر اعضای خانواده خود را نیز در بیاورند.

یکی از اهداف موسسات خیریه توانمند سازی مددجویان می باشد که بتوانند برای خود کسب و کاری به راه انداخته و کسب درآمد نمایند از این رو سعی خود را بر این داشته که از مددجویان توانا جهت کار کردن در مراکزی که در نظر گرفته شده است مخارج مورد نیاز خود را در بیاورند.

البته لازم به ذکر است که این کار کردن به عنوان کار کردن به ازای پول نخواهد بود و این موسسه سعی توانمندسازی این مددجویان را دارد تا بتوانند در بازار کار به کسب و کار مشغول شوند و می توان کار کردن در موسسه را به عنوان آموزش تلقی نمود.

گزارش عملکرد مهر 97 موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی جهت کارآفرینی و کمک کردن به ایجاد اشتغال از مددجویان توانمند کمک می گیرد که در امور تولیدی کمک نمایند. در مهر ماه 97 تعداد 81 پک ست دم کنی تهیه شده به دست مددجویان موسسه ساخته شد که این اقلام خریداری شده توسط 74 نفر از حامیان موسسه شد که این امر خرید به خودی خود امری خیرانه بوده و سبب ایجاد انگیزه کار در وجود مددجویان خواهد شد. بعضی از حامیان این پک ها را برای جهیزیه نوعروسان خریداری کردند و به نوعروسان نیازمند اهدا کردند.

در مهر ماه 97 موسسه خیریه بنی هاشم این توفیق را داشته است که به بسیاری از مددجویان کار کردن درست را آموزش دهد تا بتوانند به کار کردن مستقل بپردازند. خیرین می توانند از طریق درخواست اقلامی که ساخت دست بوده و مددجویان امکان آماده سازی آن را دارند به این موسسه کمک نمایند تا هم روحیه کار کردن در وجود مددجویان شکوفا شده و هم سبب شاد شدن آنها شود.

نحوه کارآفرینی موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی طی مهر ماه 97 تعداد 81 پک ست دم کنی تهیه شده به دست مددجویان موسسه داشته است که این عمل با یاری مسئولین موسسه و آموزش های لازم میسر گشته است. چنانچه یاری موسسه و خیرین نباشد امکان آموزش و ایجاد اشتغال برای مددجویان امکان پذیر نخواهد بود.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی جهت توانمند سازی مددجویان از هیچ کاری دریغ نکرده و تمامی تلاشس خود را بر این داشته تا به یاری خداوند پیشرفت روز افزون مددجویان را شاهد شود. در همین راستا تمامی امکانات لازم را برای مددجویان فراهم نموده تا بتوانند به کار کردن پرداخته و کسب درآمد نمایند. داشتن انگیزه برای مددجویان از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که بسیاری از آنها تصور ضعیف بودن خود را دارند.

تلاش موسسات خیریه در توانمندسازی مددجویان

توانمند سازی مددجویان یکی از مهمترین اهداف موسسات خیریه میباشد که موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی توانسته تا حدی به این هدف دست یابد. به کار گرفتن مددجویان و کسب درآمد از طرف خود آنان یکی از روش های آموزشی و کسب درآمد موسسات خیریه می باشد. موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی کسانی را که شرایط کار کردن را داشته باشند با تقبل هزینه به کارگاه های کارآموزی می فرستند تا مراحل اولیه کار کردن را فراگیرند.

پس از توانمندسازی این افراد، آنها می توانند به کار کردن مستقل پرداخته و نیاز های خود را برطرف سازند. موسسات خیریه جهت توانمندسازی مددجویان و دادن انگیزه به آنها اقدام به راه اندازی نمایشگاه های فروش می نمایند که در این نمایشگاه ها تمامی محصولات مددجویان به فروش گذاشته شده است.

بسیاری از خیرین با خرید از این نمایشگاه ها سبب شاد کردن مددجویان و ایجاد انگیزه در آنها خواهند شد. همچنین موسسه خیریه برخی از مددجویان را به فروشگاه های معتبر معرفی می کنند تا بتوانند به کسب و کار خود رونق بیشتری بدهند.

در حالت کلی می توان گفت موسسات خیریه سعی بر این دارند که از طریق ایجاد اشتغال و کارآفرینی نیاز های بسیاری از مددجویان را به دست خود برطرف نمایند.

  • photo_۲۰۱۸-۱۰-۰۱_۱۰-۳۷-۵۵-min
  • photo_۲۰۱۸-۱۰-۰۱_۱۰-۳۷-۵۶-min
  • کارآفرینی مددجویان
  • photo_۲۰۱۸-۱۰-۰۱_۱۰-۳۷-۵۸-min
  • photo_۲۰۱۸-۱۰-۰۱_۱۰-۳۸-۰۰-min
  • حمایت از تولید نیازمندان
  • photo_۲۰۱۸-۱۰-۰۱_۱۱-۱۹-۰۶-min
  • کارآفرینی

برای حمایت از کودک مورد نظر خود کلیک کنید.
حمایت

مطالب مرتبط

5 نظر

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به کودکان بی سرپرست همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link

برای حمایت از کودک مورد نظر خود کلیک کنید.
حمایت
close-image