موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

شماره ثبت : ۱۴۳۷۱

دریافت صندوق صدقات

دریافت صندوق صدقات

صندوق صدقات یکی از قدیمی ترین، ساده ترین و مطمئن ترین روش های انفاق و کمک است؛ با نصب و قرار دادن آن در مکان هایی همچون خانه، مراکز آموزشی، محل کار و… نه تنها خودتان می توانید به صورت روزانه کمک های نقدی را جمع آوری نمایید؛ بلکه دیگران را به انجام این عمل دعوت می کنید. دریافت صندوق صدقات توسط ارگان ها و مراکز خیریه انجام شده و مبالغ موجود در آن به دست نیازمندان می رسد.موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

صدقه دادن، امری خدا پسندانه است که موجب کمک به نیازمندان و مستمندان بوده و دعای خیر آنان و همچنین اثر این کار نیک، طبق روایات ۷۰ بلا را از انسان دفع می کند.

این جمله که از فرهنگ غنی و زیبای اسلامی نشأت گرفته، افراد را به نوع دوستی و یاری رسانی دعوت می کند و چه زیبا این دعوت ها اجابت شده و از برکات آن زندگی های بسیاری رونق گرفته است.  در این مطلب از نحوه کمک رسانی به موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی صحبت میکنیم.

وضعیت دریافت صندوق صدقات در ایران :

درحال حاضر صندوق های صدقات بسیاری در سطح شهر و اماکن شخصی افراد قرار دارد که به صورت دوره ای و‌ توسط مأموران خیریه یا نیروهای موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی تخلیه می شود تا در امنیت کامل صرف امور خیریه گردد.

طبق آمار در کشور ایران، دریافت صندوق صدقات، از طریق بیش از ۷ میلیون صندوق صورت می گیرد که به طور متوسط، سالیانه ۱۵۰ میلیارد تومان کمک مردمی را به دست مستحقان می رساند. به طور میانگین به ازای هر ۱۱ نفر یک صندوق وجود دارد که این عدد در برخی شهرستان ها متفاوت است.

درحال حاضر نیز مراکز خیریه نظیر موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی، در تلاش اند تا با تشریح فرهنگ هم دلی و هم یاری، تعداد این صندوق ها را افزایش داده و به خیل عظیم تری کمک نمایند.

صندوق های صدقات داخلی عموما فلزی بوده و در سه اندازه ی کوچک، متوسط و بزرگ ساخته می شوند. رویکرد های چند سال اخیر، نشان داده صندوق های بزرگ بیش از بقیه مورد استفاده قرار می گیرند.

دریافت صندوق صدقات

 

تحویل صندوق صدقات به صورت حضوری به موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی   :

علاوه بر دریافت صندوق صدقات از سوی نمایندگان، می توانید به صورت حضوری با مراجعه به مراکز خیریه همچون موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی ، صندوق را تحویل دهید تا صدقات شما جمع آوری شود.

چرا کمک های خود را در صندوق صدقات بریزیم ؟

از دیگر ویژگی های استفاده از صندوق صدقات و کمک به موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی می توان به موارد زیر اشاره کرد

– کمک به ادامه تحصیل کودکان

– کمک در پرداخت هزینه های درمانی بیماران نیازمند

– کمک هزینه مسکن

– کمک هزینه مخارج روزانه و ماهیانه مستمندان

– کمک به ایتام و کودکان بی سرپرست

و…

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

پیشینه دریافت صندوق صدقات  :

جمع آوری صدقه از طریق دریافت صندوق صدقات، پیشینه ای طولانی دارد و به دوران ظهور یهودیت باز می گردد؛ از همان دوران، مردمی که توانایی مالی بالاتری داشتند؛ بخشی از درآمد مالی خود را به صورت نقدی در این صندوق ها قرار می دادند تا به هم نوعان خود کمک کنند.

پس از آن دیگر ادیان ابراهیمی ( مسیحیت و اسلام ) نیز در این راستا تلاش بسیار کردند؛ به طوری که تا اواسط قرن هجدهم امور خیریه صرفا در امکان مذهبی صورت می گرفت.

همچنین صدقه دادن در هندوئیسم ، جینیسم ، بودیسم و ​​سیک گرایی یک سنت با تاریخچه طولانی به شمار می رود.

صندوق صدقات در خارج از مرز های ایران :

کشور لبنان از جمله مناطقی است که با داشتن حدود ۱۱۰ هزار صندوق صدقات به کمک نیازمندان خود میرود و تمامی مبالغ جمع شده توسط مأمورین دریافت صندوق صدقات، صرف امور خیریه می شود.

افغانستان، عراق، سوریه و پاکستان نیز از دیگر کشورهای اسلامی پیشگام در امور صدقه هستند.

در سایر نقاط جهان، موسسه خیریه سازمانی است که اهداف اصلی آن خیر خواهی و رفاه اجتماعی است ( به عنوان مثال به انجام فعالیت های آموزشی ، مذهبی یا سایر فعالیت های منافع عمومی یا کمک رسانی های داوطلبانه می پردازد. )

تعاریف قانونی این موسسات در نقاط مختلف جهان متفاوت است اما آنچه بین تمام این ارگان ها ثابت و عمومی است؛ تقویت روحیه نوع دوستی و هم ترازی طبقات اجتماعی می باشد. همچنین هیچ یک از آن ها نمی توانند از کمک های عمومی برای سود دهی شخصی و منافع شخصی خود استفاده نمایند.

برخی از معروف ترین و معتبر ترین مراکز خیریه جهان :

  • صندوق خیریه Scholarship America
  • صندوق خیریه Action Against Hunger
  • صندوق خیریه GlobalGiving Foundation 
  • صندوق خیریه Save the Children

 

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی پیشاپیش از توجه و کمک رسانی های شما کمال تشکر را دارد.

دریافت صندوق صدقات

دریافت صندوق صدقات

حمایت
مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به کودکان بی سرپرست همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link
حمایت
close-image