موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

شماره ثبت : ۱۴۳۷۱

مهر و مهربانی

مهر و مهربانی

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی: کمپین مهر و مهربانی برای تهیه ملزومات تحصیلی ایتام 

 

 

 

کمپین مهر و مهربانی فرصتی است که می توانید با شرکت در آن وجوه انسانی و شرافت های اخلاقی خود را بیش از پیش جلا بدهید. مطمئنا اگر از بین میلیون ها سایتی که در مرورگرها وجود دارد، این متن پیش رویتان باز شده است، فقط یک معنی دارد. شما برگزیده شده اید تا با کمک دستان شما غمی از دل مادر و فرزندی زدوده شود. پس حضور در این سایت را اتفاقی ساده تلقی نکنید. این نوشتار سعی دارد، با مخاطب این سایت، درباره برخی فعالیت های موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی با شما گفتگو کند. اگر برای شما موضوع کمک به ایتام و گسترش مهر و مهربانی در اجتماع موضوع مهمی است، ما را تا انتهای این متن همراهی کنید.

پرداخت انلاین


!!!توجه داشته باشید مبالغ باید بصورت اعداد انگلیسی وارد شود.!!!
جهت پرداخت آنلاین می توانید از طریق تکمیل فرم زیر اقدام نمایید.
فیلد هایی که با ستاره مشخص شده پر کردن آنها ظروری است
دقت کنید تمامی مبالغ به تومان میباشد.
مبالغ اهدایی شما باید بیش تر از 1000 تومان باشد.

اهمیت کمک به ایتام از نظر اجتماعی و دینی

 

یکی از فواید حضور در کمپین مهر و مهربانی تقویت خصلت خوب اعتنای اجتماعی در خود است. اعتنای اجتماعی در نقطه مقابل بی تفاوتی اجتماعی قرار می گیرد. داشتن این خصیصه مثبت و انسانی باعث می شود که نسبت به افراد اجتماع ، بی تفاوت نبود . اگر باور داشته باشیم که همه ما بر یک قایق سوار هستیم، مطمئنا وضعیت، سرنوشت و نوع عملکرد هم نشینان ما در این قایق بی اهمیت نخواهد بود. بی توجهی به گسترش فقر و محرومیت های تحصیلی پیامدهای منفی دارد که دامنه تخریبش تا زندگی افراد آسوده خاطرِ بی تفاوت خواهد رسید. اما افرادی که حس مسئولیت اجتماعی آنها همیشه بیدار است، با حضور آنها جامعه سالم تر و رشد یافته تر می شود. مشکلات اجتماعی با همین نوع نگرش قابل حل و بررسی خواهند بود.

یکی از مهمترین موضوعات اجتماعی که می تواند در نگاه افراد قرار بگیرد، شرکت در کمپین مهر و مهربانی است. این نوع پویش ها ، فرصتی است که جامعه به تجربه خوب کمک به ایتام نیازمند دست پیدا کند. در این نوع کمپین ها، تمرکز بر روی کمک و امدادرسانی برای ایتام است. زیرا ایتام تنها تلخی محرومیت از مهر پدری نیست که بر آنها عارض شده است. بلکه در ایتام مستمند، مشکلات و معضلات دیگری  نیز آنها را نشانه گرفته است که یکی از آنها عدم برخورداری از وضعیت مطلوب اقتصادی است.  توجه و رسیدگی به امور ایتام مستمند بارها در قران کریم تاکید شده است. رعایت حقوق آنها بر هر فرد آزاده و مسلمانی واجب است. فطرت انسان چنانچه دامن خود را از آلودگی های رایج پاک نگه دارد، هرگز از کنار این کودکان به راحتی عبور نخواهد کرد.

مسلما کسانی در کمپین مهر و مهربانی حضور خواهند داشت که آینه فطرت شان از هر غبار بی توجهی و بی تفاوتی پاک مانده باشد. در این میان، نقش مذهب را نیز نمی توان نادیده گرفت. آموزه های دینی ما نیز برای برانگیختن حس مهربانی افراد جامعه از احادیث و گفته های اولیاء الله کمک گرفته است. امام صادق علیه السلام در این زمینه می گوید، برای این که رحمت خداوند شامل حال شما شود، در رابطه با یتیمان و کمک به آنها دلسوز و مهربان باشید. یا در حدیثی دیگر آمده است، کسی که حقوق ایتام مستمند را رعایت کند و آنان را دوست بدارد، در پناه امن خداوند وارد شده است.

کمک غیر نقدی

کمپین مهر و مهربانی

 

 

 

 

 

کمپین مهر و مهربانی فرصتی برای کمک به دانش آموزان نیازمند

 

کمپین مهر و مهربانی در راستای احادیث اسلامی و فطرتی که پروردگار در انسان ها گذاشته است، یک فرصت بی نظیر فراهم کرده است. از همین رو، کم نیستند افراد آزاده و نیکوسرشتی که کودکان مستمند یتیم را به فرزندخواندگی پذیرفته اند. آنها مثل پدری مهربان، بر سر این کودکان معصوم سایه می اندازند و مهری که از آنها دریغ شده است، به آنها بر می گردانند. حضور در این پویش ها باعث می شود تا طیف وسیعی از ایتام با نزدیک شدن ایام بازگشایی مدارس با فراغ خاطر خود را برای سال تحصیلی جدید آماده کنند. نیکوکارانی که از روی بیداری فطرت و سرشت انسانی خود اقدام به تهیه ملزومات تحصیلی ایتام می کنند، کم نیستند. خوشبختانه با این اقدام مومنانه، هر ساله خرید تبلت برای کودکان بی سرپرست با موفقیت انجام می شود.

کمپین مهر و مهربانی توسط بانیان موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی راه اندازی شده است. این خیریه، بستری فراهم کرده که می تواند کمک های نقدی و غیر نقدی خیرین عزیز را به یتیمان و دانش آموزان مستمند برساند. البته نباید از  این اصل مهم غفلت کرد؛ در موسسات نیکوکاری باید موقعیتی به وجود آید که ایتام مستمند در آن تمامی محرومیت های عاطفی و مالی آنها جبران شود. در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی، پتانسیل این را دارد که این حدیث نبوی را به یک مصداق عینی و عملی بدل کند؛ هر که یتیمی را بر سر سفره خود بنشاند و بر سر او دست نوازش بکشد، دلش مهربان و نرم می شود.

 

کمپین مهر و مهربانی فضایی برای ایجاد عدالت آموزشی

 

راه اندازی کمپین مهر و مهربانی، بی شک یکی از اساسی ترین مسیرهای پیشرفت در کشور می تواند باشد. این امر مسلما با رفع محرومیت های مالی و ایجاد عدالت آموزشی امکان پذیر است. کم نیستند دانش آموزان نیازمندی که با نداشتن امکانات کافی از محیط های تحصیلی دور شده اند. کمک به افزایش سطح معلومات به ویژه در طبقه نیازمندان یک جامعه، نوید بخش فردایی بهتر، سالم تر و ایمن تر خواهد بود. خوشبختانه یکی از فعالیت های مهم این پویش،  حمایت از دانش آموزان نیازمند است. خیرین عزیز می توانند با شرکت در این پویش خداپسندانه نسبت به کودکان معصوم سرزمین خود ادای دین کرده و در ساختن فردای بهتر این کشور سهیم باشند. برای کسانی که قادر به حضور و شرکت در این پویش را ندارند، امکاناتی فراهم شده است که می توانند از آن مسیر، وارد جرگه نیکوکاران این موسسه شوند.

تهیه ملزومات تحصیلی ایتام

امکان حضور آنلاین در این کمپین فراهم است !

 

در کمپین مهر و مهربانی زمینه ای فراهم شده است که به صورت آنلاین نیز خیرین محترم می توانند در پویش خداپسندانه شرکت کنند. کافی است فرم پرداخت آنلاین را که در این سایت موجود است، پر کرده و آن را ارسال کنند. مهر و محبت این عزیزان در قالب کمک های مالی ایشان به دست این کودکان معصوم و نیازمندان واقعی خواهد رسید. این کمک ها هر چند کم، غنیمتی است بزرگ برای دفع فقر و محرومیت هایی که می تواند یک دانش آموز مستعد و درسخوان را از محیط شاداب مدرسه دور نگه دارد. طی این چند سالی که کرونا باعث تعطیلی مدارس در تمام کشور شده بود، شاهد یک رخداد خوب انسانی بودیم. خوشبختانه به مدد قلب های مهربان و دستان سبز و سخاوتمند نیکوکاران، گوشی هوشمند و تبلت های زیادی در اختیار دانش آموزان مستمند قرار گرفت. در حاشیه این اتفاقات خوب، بسته های لوازم التحریر بسیاری جهت حمایت از دانش آموزان نیازمند خریداری شد. کیف و کفش نو و دیگر لوازم التحریر یک بار دیگر خنده و شادمانی را بر چهره دانش آموزان نیازمند مهمان کرد.

کمپین مهر و مهربانی با وجود همه این مساعدت ها هم چنان چشم به راه مهربانی ها و سخاوتمندی های خیرین محترم است. هنوز در گوشه و کنار این سرزمین پهناور کودکان مستعدی هستند که غم و غصه نداشتن یک مداد کابوس شبانه آنها را رقم می زند. چنانچه هنوز با خواندن این متن، ما را همراهی می کنید، می توانید یکی از هزاران نفر خیری باشید که گرد و غبار غصه از چهره بی فروغ این کودکان می زدایید. حتم بدانید این معامله پر سودی است که شما با خداوندتان می بندید. دانه ای که از روی مهر بر خاک افشانده اید، روزی خوشه ای طلایی و پر برکتی خواهد شد که بیش از همه خود شما  را متنعم خواهد کرد.

 

چرا در برابر حمایت از دانش آموزان نیازمند نباید بی تفاوت بود؟

 

یکی از اهداف کمپین مهر و مهربانی، برانگیختن توجه و نگاه اقشار مختلف مردم به موضوع کمک به ایتام نیازمند است. تحصیل در مدارس برای هر دانش آموزی واجب است و او را به سمت آینده ای روشن می برد. متاسفانه بسیاری از خانواده های ایتام بی بضاعت با مشکلات اقتصادی مواجه هستند. همین امر می تواند در روند تحصیل این دانش آموزان تاثیر بدی بگذارد. بسیاری از این خانواده، از تامین هزینه تحصیل کودکان خود عاجز اند. اگر قرار باشد در برابر این طیف، دچار بی تفاوتی شویم، فردا سیلی ناهنجاری های اجتماعی ما را متوجه پیرامون مان خواهد کرد. هر کودکی که از تحصیلات باز بماند، به ناچار در معرض آموزش های نادرست دیگری قرار خواهد گرفت. این آتشی است که اگر دامنه آن از زندگی حاشیه نشین ها بگذرد، خیلی زود شعله های آن از ارتفاعات بلند برج های لوکس بالا خواهد رفت. یادمان باشد که همه سوار بر یک قایقیم و نسبت به هم مسئول.

       بنابراین اولین قدم شرکت در کمپین مهر و مهربانی است. برای مبارزه با ناهنجاری های اجتماعی و تربیت نسل سالم لازم است، کودکان مستعد نیازمند شناسایی شوند. اجازه ندهیم مشکلات اقتصادی کودکی را از مسیر تربیت درست باز دارد. در سیستم آموزشی کشور، رشته های مختلفی وجود دارد که می تواند نیروی کار حرفه ای تربیت کند. اما بنا به شرایط روز و تغییراتی که در سبک آموزش بوجود آمده است، این کلاس ها نیازمند تکنولوژی و وسایلی و امکانات آموزشی هوشمند است. خیرین محترم می توانند با خرید تبلت و امکاناتی از این دست، در سالم سازی آینده جامعه خود سهیم باشد. قدر مسلم کمک به دانش آموزان نیازمند چراغی خواهد بود که آینده جامعه ما را روشن خواهد کرد.

 

نقش موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی در حمایت از دانش آموزان نیازمند

 

نقش مهم موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی ، برگزاری کمپین مهر و مهربانی است. در این راستا، مدیران این موسسه سعی دارند، برای طیف وسیعی از دانش آموزان نیازمند، امکانات آموزشی به روز تهیه نماید. این تعداد دانش آموزان شناسایی شده، در انتظار دریافت کیف و لوازم التحریر هستند. خیرین محترم می توانند از طریق این درگاه سایه پدرانه و مهر خود را بر سر این کودکان مستعد بگسرانند. بی شک این نونهالان به همت امروز شما درختان تناور پر سایه فردای جامعه ما خواهند بود. برای حضور در این پویش راه های متفاوتی وجود دارد. تماس با شماره هایی که در این سایت است، می تواند شما را با کارشناسان ما ارتباط دهد. هر وجهی که از طرف شما دریافت شود، ولو کوچک و جزیی می تواند مسولین این موسسه را در خرید تبلت برای کودکان بی سرپرست  یاری رساند. با تهیه تبلت و دیگر لوازم التحریر حضور در کلاس های آنلاین برای کمک به دانش آموزان نیازمند فراهم می شود.

با حضور در کمپین مهر و مهربانی، فرصت شاد کردن دانش آموزان نیازمند را از دست ندهید. اولین کسی که از کمک های خیرخواهانه شما نفع خواهد برد، بی شک خود شما خواهید بود. در سرشت همه انسان های پاک نیاز به کمک رسانی و مددجویی به هم نوع به ودیعه گذاشته شده است. چنانچه روزمرگی ها، مشکلات کاری و زندگی، روی این وجه انسانی را بپوشاند، به تدریج در زیر لایه ضخیم غفلت دفن خواهد شد. کمک به خرید تبلت برای دانش آموزان بی سرپرست، روح و خصلت های الهی را در شما بیدار نگه می دارد. کمک های پر مهر شما  به فرشته های کوچک این سرزمین بال های قوی برای پریدن می دهد. آنها را برای پریدن به ثریا و دانشی که در آن است یاری کنید تا مصداق حدیث نبوی باشید. (اگر دانش در ثریا باشد، مردانی از پارس به آن دست خواهند یافت.) این امر ممکن نیست مگر با توجه و عنایات پدرانه و پر مهر مادری شما.

تهیه ملزومات تحصیلی ایتام

تهیه ملزومات تحصیلی ایتام شامل چه مواردی می شود؟

 

در راستای اجرای کمپین مهر و مهربانی، تهیه تمامی مواردی که برای دانش آموزان مورد نیاز است، در فهرست کار این موسسه قرار گرفته است. لذا تنها به خرید تبلت برای دانش آموزان بی سرپرست اکتفا نمی‌کند. تهیه ملزومات تحصیلی ایتام مانند لوازم التحریر، کفش ، پوشاک حتی اقلام خوراکی نیز از آن دسته مواردی است که برای این عزیزان تهیه می‌شود. یادمان باشد این کودکان امانت‌های الهی در دست ما هستند . لذا اگر کمکی به آنها می‌شود می‌تواند یک نوع تکلیف و ادای دین نیز باشد. برای پیدا کردن این امانات الهی نیازی به چشم‌های تیزبین نیست. کافی است از دریچه قلبتان به جامعه نگاه کنید. برای یافتن این فرشتگان لازم نیست رنج رفتن به حاشیه شهر و روستاهای محروم را به جان بخرید. این کمپین به راحتی شما را به این نیازمندان واقعی و معصوم می‌رساند. کمک‌های شما عزیزان در زمان درست و به هنگام خود به آنها خواهد رسید. پویش مهر و مهربانی این فرصت را به شما می‌دهد تا با قلبتان ببینید و با آن بیندشید و آن را گرم گرم و تپنده نگه دارید.

 

 

با حمایت خود از کمپین مهر و مهربانی آن را توسعه دهید!

 

با حمایت خود از کمپین مهر و مهربانی می‌توانید آن را توسعه داده و افراد خیر بسیاری را وارد این پویش کنید. هر بار که وارد این سایت می‌شوید، آمار بازدید از آن بالا می‌رود. همین امر باعث می شود تا این سایت در بین دیگر سایت‌ها جایگاه بدست آورد و به خوبی دیده شود. از بین این همه سایتی که تنها هدفشان تباهی زمان و ولگردی در مرورگرهاست، این سایت دیده خواهد شد. خوشبختانه هنوز افرادی هستند که از سر نیک خواهی و از روی کرامت انسانی به دنبال کودکان نیازمند هستند. این الطاف پدرانه و مادرانه نه از سر دلسوزی که از روی فطرتی است که در بین این همه آلودگی اجتماعی پاک نگه داشته شده است. لذا حتی ورود به این سایت یا لینک دادن این سایت در دیگر سامانه ها نیز اقدامی خیرخواهانه و انسان دوستانه تلقی خواهد شد. شما می توانید با راه های مختلفی از این پویش حمایت کرده و دست های یاری رسان را به سوی دانش آموزان کم برخوردار نزدیک تر کنید.

ما نیز حمایت شما را از کمپین مهر و مهربانی ارج می نهیم. تردید نداشته باشید! ما امین اعتمادی خواهیم بود که شما در نزد ما به امانت گذاشته اید. این موسسه راه هر گونه سوء استفاده از اقدامات خداخواهانه شما را بر فرصت طلبان بسته است. بنابراین با خاطری آسوده با اعتمادی که از فعالیت های این موسسه دارید، کمک های خود را به این موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی بسپرید. این جا افرادی هستند که از روی صداقت و پاکی طبع، کمک های سبز شما را به دانش آموزان کم برخوردار و یتیم پیوند می زنند. باز هم تاکید می کنیم، محروم ماندن از حق تحصیل تنها به دلیل مشکلات اقتصادی آسیب های روحی روانی بسیاری برای دانش آموز خواهد  داشت. کمک های خود را ناچیز تلقی نکنید. هر ریالی که در این راه هزینه می کنید،  کودکی را از سر چهار راه ها و معابر نا امن، به محیط ایمن کلاس درس می رسانید. کمک های شما ثمره ای ماندگار دارد که بر آینده همه آحاد شهر اثر خواهد گذاشت. این گام های خداپسندانه ردپایش در زندگی فردی خود شما نیز دیده خواهد شد.

 

 

 

 انعکاس فعالیت های انسان دوستانه شما در سلامت روان

 

یکی از مزایای حضور در کمپین مهر و مهربانی، تاثیر آن در سلامت روان فرد خیر است. نیکوکاری به ویژه کودکان نیازمند که سایه پدری از آنها دریغ شده است، دارای تاثیرات مثبتی بر روح و روان است. به عنوان مثال؛ بخشندگی بزرگترین و اولین ثمره اش شادابی است. سرور و خوشحالی تنها به قلب دریافت کننده این کمک ها وارد نمی شود. بلکه قبل تر قلب کمک کننده که متصف به صفت بخشندگی است، از رضایت و آسودگی خاطر لبریز خواهد شد. یادمان باشد، کمک های شما تنها خرید تبلت برای کودکان بی سرپرست نیست، یا تهیه ملزومات تحصیلی ایتام، بلکه لبخند پر مهر شما، کلمه ای پرمهر می تواند به بلندای انعام و بخشندگی دلگرم کننده باشد. بی شک حضور شما در این سامانه نیز می تواند یک اقدام خداپسندانه باشد. لطفا در معرفی این سایت به دیگران در توسعه این موسسه نقش داشته باشید.

همچنین هر بار که در کمپین مهر و مهربانی شرکت می کنید، در اصل در حال تمرین مسئولیت پذیری اجتماعی هستید. این خوبی ها ما را به دیگر افراد جامعه پیوند می زند و به ما فرصت می دهند تا در مسیری مطمئن برای به دست آوردن دوستانی خوب حرکت کنیم. توجه داشته باشید، شما با کمک های خود حس سپاس را در دل این کودکان خواهید کاشت. این دانش آموزان رشد کرده و ما را نه به عنوان ولی نعمت که به عنوان دوست و رفیق خود قلمداد خواهند کرد. حضرت علی علیه السلام می فرماید: کسی که به مردم نیکی کند، همیشه از دوستی و مهر آنان برخوردار خواهد شد.

یکی دیگر از مزایای شرکت در کمپین مهر و مهربانی و تاثیر آن بر سلامت روان، بهبود هوش اجتماعی است. وقتی شما سر از  لاک خود بیرون می‌آورید و پیرامون خود را می‌بینید، به این معناست که از درون گرایی به برون گرایی رسیده‌اید. این تمایل باعث بهبود هوش اجتماعی می‌گردد. خیرین محترم با دیدن موقعیت فرد کم برخوردار، خود را جای او قرار می‌دهند و از منظر او به مشکلات می‌نگرند. این امر ضمن حس نوع دوستی، به او کمک می‌کند تا برای رفع مشکلات به راه حل‌های جدید فکر کند. افزایش قابلیت‌هایی چون تصمیم گیری و رفع معضلات، توانایی با فشارهای روانی و اضطراب از دیگر ویژگی‌های مثبت بخشندگی است. پس سلامت و بهداشت روان اثرات مطلوبی بر جسم ، ذهن و روابط اجتماعی فرد می‌گذرد. به خاطر داشته باشید، انسان موجودی تک بعدی نیست. گرایش‌ها و نیازهای فطری و سرشتی خود را جدی بگیرید. نیازهای فطری نیز نیازمند غذای روزانه است. با توجه بیش از حد به مشکلات خود، فطرت خداگونه خود را تباه نکنیم.

خرید تبلت برای کودکان بی سرپرست

 سخن آخر

هدف این نوشتار معرفی کمپین مهر و مهربانی بود که در آن تلاش می شود تا آینده سازان و زنان و مردان فردای ایران در یک فرصت برابر آموزشی به تحصیل بپردازند. تمام تلاش این موسسه و خیرین محترم آن بر این هدف متمرکز شده است تا این عزیزان را یاری رساند. همانطور که از این متن می توان استنباط کرد، نحوه امدادرسانی نیز در شکل های گوناگونی انجام می شود. شما می توانید با پرم کردن فرم پرداخت آنلاین تنها با فشردن چند دکمه در این پویش نوع دوستانه شرکت کرده و از اثرات مثبت اجتماعی و روانی آن برخوردار شوید. تهیه دیگر ملزومات و مایحتاج دانش آموزان ایتام و بی سرپرست نیز در دستور کار این موسسه قرار گرفته است.

مسلما بخشی از هدایای جمع آوری شده برای خرید، درمان و تهیه اقلام خوراکی و …. هزینه می شود. همانطور که این متن نشان داد، شما می توانید از جزئیات مسیری که این هدایا به دست مددجویان می رسد، اطلاع کسب کنید. تمامی فعالیت های موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی به صورت شفاف در برابر نگاه مهربان شما قرار خواهد گرفت .

 

 

 

من هم میتوانم کمک کنم

برخی از کودکان بی سرپرست نیازمند حمایت های شما

 

حمایت

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به کودکان بی سرپرست همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link
حمایت
close-image