موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی
شماره ثبت : 14371

پرداخت آنلاین فطریه و کفاره به نفع کودکان بی سرپرست

👇پرداخت آنلاین فطریه و کفاره و سهم سادات از طریق فرم در پایین صفحه👇

 

یکی از احکام واجبی که مسلمانان باید در هنگام پایان یافتن ماه مبارک رمضان بدان عمل نمایند، پرداخت فطریه و پرداخت کفاره است. این دو عمل واجب به منظور مقابله با فقر و رفع نیاز مستمندان و فقرا در نظر گرفته شده است. فطریه بخشی از مال افراد است که باید در هنگامی که ماه مبارک رمضان به پایان می رسد، در شب عید فطر توسط سرپرست خانوار کنار گذاشته و در روز عید فطر قبل از نماز عید به فقرا و نیازمندان پرداخت شود. اگر کسی این امکان را نداشت که به فقیری دسترسی پیدا کند و یا امکان پرداخت فطریه وجود نداشت، حداقل می تواند جدا کرده و کنار بگذارد و بعدا ادا کند. پرداخت آنلاین فطریه ٬ پرداخت آنلاین کفاره و پرداخت سهم سادات سبب قبولی و تمامیت روزه ماه مبارک رمضان می شود. امام صادق علیه السلام در روایتی فرموده‌اند: تکمیل روزه به پرداخت زکات یعنی فطره است، هم‌چنان که صلوات بر پیامبر (ص) کمال نماز است.

مبالغ به تومان است لطفا دقت کنید.

پرداخت فطریه و کفاره


!!!توجه داشته باشید مبالغ باید بصورت اعداد انگلیسی وارد شود.!!!
حتما از قبل از پرداخت از قطع بودن وی پی ان خود مطمین شوید.
جهت پرداخت آنلاین فطریه و کفاره می توانید از طریق تکمیل فرم زیر اقدام نمایید.
فیلد هایی که با ستاره مشخص شده پر کردن آنها ظروری است
دقت کنید تمامی مبالغ به تومان میباشد.
مبالغ اهدایی شما باید بیش تر از 1000 تومان باشد.

  • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
    پس از ورود مبلغ فطریه حتما بر روی فیلد فطریه سادات فقط کلیک کنید.
  • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
    پس از ورود مبلغ سهم سادات حتما بر روی فیلد کفاره فقط کلیک کنید.
  • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
  • 0 تومان

 

شماره کارت موسسه در صورت بروز مشکل

۵۰۵۷-۸۵۷۰-۰۰۰۱-۲۷۲۸

 

Donate by Credit Cards  

مشاهده کامل گزارش های عملکرد این موسسه ( شامل گزارش های کلی و گزارش های عید فطر سالهای گذشته ) در لینک زیر:
https://banihashemrazavi.com/amalkard

پرداخت فطریه آنلاین

 زکات فطره بر افرادی واجب می شود که دارای این شرایط باشند: مکلف باشند، فقیر نباشند و نیز نان‌خور دیگران شمرده نشوند. فطریه سادات هم می‌تواند برای سادات و هم غیر سادات مصرف شود، اما فطریه غیر سادات نمی‌تواند برای سادات مورد استفاده قرار گیرد.

زکات فطره بنا بر احتیاط واجب باید به مصرف فقرای مومن برسد. از این رو افراد اگر کسانی را می‌شناسند که فقیرند می توانند مستقیما به آنان بپردازند و یا به افراد دیگری بدهند که به وکالت از طرف آن‌ها به فقرا بپردازند و یا به موسسات مورد اطمینان تحویل دهند تا به اهلش برسانند. امروزه با پیشرفت ارتباطات مجازی، امکان پرداخت آنلاین فطریه و کفاره نیز توسط برخی از موسسات خیریه مهیا شده است.

از این رو مردم نیازی به مراجعه حضوری ندرند و می توانند از طریق وبسایت های این موسسات، نسبت به پرداخت آنلاین فطریه و کفاره اقدام کنند. پرداخت فطریه هم موجب پاکیزگی روحی پرداخت کننده و هم سبب رونق اقتصادی در جامعه می‌شود.

کفاره روزه بر دو گونه است. کفاره عمد، در واقع جریمه‌ای است که افراد بدون دلیل شرعی از روزه گرفتن سر باز می‌زنند و یا روزه خود را باطل می کنند و یا  این که به سبب دلیل شرعی همانند خانمی که باردار است، باید علاوه بر قضای روزه‌های به جا نیاورده کفاره آن روزها را نیز بپردازد که به آن کفاره غیر عمد گفته می‌شود.

کفاره دارای وقت معین نیست و بعدها هم می‌توان آن را پرداخت، اما بهتر است که هر چه زودتر بدان عمل نمایند. کفاره عمد می تواند شامل دو ماه روزه گرفتن که ۳۱ روز آن باید پی در پی باشد، سیر کردن شصت فقیر یا پرداخت یک مد طعام ( تقریبا معادل ۷۵۰ گرم گندم و مانند آن) برای شصت نفر و یا آزاد کردن یک بنده باشد.

از آن جایی که در دوران کنونی برده‌برداری وجود ندارد، لذا موارد اول و دوم را باید به عنوان کفاره عمد مد نظر داشت و به یکی از آن ها عمل کرد. بر این اساس، اگر کسی توانایی ندارد که به ازای هر روز کفاره عمد روزه شصت روز را روزه بگیرد، می‌تواند به ازای هر روز شصت فقیر را اطعام دهد و در فرصتی مناسب قضای روزه‌ها را به جا آورد. میزان زکات فطره بر اساس احکام اسلامی، تقریبا سه کیلوگرم گندم، جو، خرما، کشمش است.

مراجع عظام تقلید هر ساله بر اساس قوت غالب و متناسب با ارزاق عمومی، میزان مبلغ فطریه که بر عهده فرد و افراد تحت تکفل وی قرار می‌گیرند و نیز میزان مبلغ کفاره روزه همان سال را اعلام می کنند. بر این اساس، امسال نیز با پایان یافتن ماه مبارک رمضان، مبلغ فطریه و کفاره از سوی مراجع عظام تقلید تعیین خواهد شد.

یکی از موارد پرداخت فطریه و کفاره و سهم سادات طبق فتاوای مراجع معظم تقلید، موسسات و انجمن های خیریه ای است که بیماران خاص و صعب العلاج و یا نیازمندان را تحت پوشش دارند. یکی از این نهادهای خیریه، موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی است که در راستای حمایت و یاری ایتام و نیازمندان تاسیس شده است.

با توجه به این که وب‌سایت موسسه دارای امکاناتی همانند پرداخت آنلاین فطریه  و پرداخت آنلاین کفاره می باشد و نیازی به مراجعه حضوری افراد نیست؛ از این رو از هم‌وطنان نیکوکار و عزیزمان دعوت به عمل می آوریم برای پرداخت فطریه و پرداخت کفاره خود، از طریق تکمیل فرم‌ پرداخت آنلاین فطریه ٬ پرداخت آنلاین کفاره و پرداخت سهم سادات ٬ ما را در رفع نیازمندی‌های هموطنان مستضعف و نیازمندمان یاری نمایند.

پرداخت انلاین فطریه و کفاره
پرداخت فطریه و کفاره

👇 برخی از کودکان بی سرپرست نیازمند حمایت های شما 👇

کمپین یلدا و مهربانی، جمع آوری کمک های مردمی به نفع کودکان بی سرپرست
حمایت
مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به کودکان بی سرپرست همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link
کمپین یلدا و مهربانی، جمع آوری کمک های مردمی به نفع کودکان بی سرپرست
حمایت
close-image