موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی
شماره ثبت : 14371

👇 پرداخت آنلاین فطریه و کفاره و سهم سادات از طریق فرم در پایین صفحه 👇

یکی از احکام اسلامی که باعث رفع و ریشه کن شدن فقر و تنگدستی در جامعه می شود، پرداخت فطریه است. از زمان های گذشته تاکنون پرداخت فطریه یکی از اعمال واجب هر مسلمان  به حساب می آید که باید آن را انجام دهد. زمان پرداخت کردن فطریه مقرر با پایان ماه مبارک رمضان میباشد.(پرداخت آنلاین کفاره)

پرداخت فطریه و کفاره

!!!توجه داشته باشید مبالغ باید بصورت اعداد انگلیسی وارد شود.!!!
حتما از قبل از پرداخت از قطع بودن وی پی ان خود مطمین شوید.
فیلد هایی که با ستاره مشخص شده پر کردن آنها ظروری است
دقت کنید تمامی مبالغ به تومان میباشد.

  • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
    پس از ورود مبلغ فطریه حتما بر روی فیلد فطریه سادات فقط کلیک کنید.
  • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
    پس از ورود مبلغ سهم سادات حتما بر روی فیلد کفاره فقط کلیک کنید.
  • توجه: مبالغ بصورت انگلیسی وارد شود.
  • 0 تومان

 

پرداخت فطریه (پرداخت آنلاین کفاره) به صورت آنلاین

هر مسلمان عاقل و بالغی که میتواند در ماه مبارک رمضان روزه بگیرد،  تمامی معذورین که توانایی روزه گرفتن ندارند و حتی کسانی که به طور عمروزه خود را خورده اند باید فطریه را بپردازند تنها در مواردی که زن حامله است و جنین در شکم خود دارد، فطریه ی فرزندی که هنوز به دنیا نیامده است محاسبه نمی گردد. پرداخت فطریه (پرداخت آنلاین فطریه)  یکی از شرایطی است که باعث مورد قبول واقع شدن روزه ی روزه داران در نزد خداوند می گردد.  بر اساس آیات و روایات اسلامی، هنگامی که شما فطریه را پرداخت میکنید در مقابل بسیاری از حوادث در طول زندگی خود بیمه می شوید و بسیاری از اتفاقات ناخوشایند برای شما و افراد خانواده تان اتفاق نمی افتد.  بنابراین می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که زکات فطریه نوعی ضامن است برای حفظ سلامت انسان و مصون ماندن او از حوادث غیر مترقبه ای که انتظارش را ندارد. یکی از سوالات اساسی و مهمی که برای بسیاری از افراد ممکن است پیش آید آن است که پرداخت فطریه باید بر چه اساسی انجام شود؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که بر اساس آیات قرآنی، زکات فطریه باید بر اساس قوت غالب انسان پرداخت شود. قوت غالب نیز همان چیزی میباشد که بیشتر مردم به طور روزانه برای سیر کردن شکم خود و گذران زندگی خود از ان تغذیه میکنند. بنابراین بر اساس این موضوع باید گفت که در حالت کلی افراد باید به ازای هر نفر سه کیلوگرم گندم یا برنج به فقیران و نیازمندان ببخشند  و یا انکه معادل هزینه ی نقدی آن را به عنوان فطریه پرداخت کنند.  یکی از عمده ترین مشکلاتی که مسلمانان در هنگام پرداخت کردن  معمولا با ان مواجه میشوند آن است که به طور مستقیم با فقیر یا نیازمندی در ارتباط نیستند که بتوانند مبلغ فطریه را به او پرداخت کنند. موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم با در نظر گرفتن این مشکل جوامع، امکان پرداخت فطریه آنلاین را بوجود آورده است.  امکان پرداخت آنلاین کفاره به نفع کودکان بی سرپرست میباشد. با در نظر گرفتن چنین امکانی دیگر نیازی نیست تا افراد در شرایط بیماری همه گیر کرونا برای پرداخت زکات فطریه از منزل خارج شوند و به مکان های پر جمعیتی همچون مساجد و حسینیه ها مراجعه کنند. با پرداخت آنلاین فطریه شما میتوانید مستقیما به کودکان بی سرپرستی  که برای گذران زندگی خود به کمک مالی احتیاج دارند، یاری برسانید و علاوه بر انجام واجبات دین خود از ثواب این عمل خیر در دنیا و آخرت خود بهره ببرید.

نکاتی در مورد پرداخت فطریه (پرداخت کفاره آنلاین)که باید آنها را بدانید.

پرداخت آنلاین کفاره

همانطور که اشاره کردیم، پرداخت فطریه جز واجبات دین ما به حساب می آید که باید در پایان ماه مبارک رمضان  توسط تمامی مسلمانان ادا شود. پرداخت زکات فطریه نیز همچون بسیاری دیگر از واجبات دین ما دارای شرایط و نکاتی می باشد  که بهتر است مسلمانان از آن اطلاع داشته باشند. به برخی از مهم ترین نکات پرداخت اشاره می کنیم تا با انها اشنایی پیدا کنید

1.اگر مهمانی قبل از فرا رسیدن اذان مغرب در روز عید به خانه ی صاحبخانه ای مراجعه کند وتا بعد از اذان مغرب نیز در ان خانه بماند،  صاحب خانه وظیفه دارد که فطریه ی مهمان خویش را نیز پرداخت کند.این موضوع کاملا صحیح است که مهمان در طول سال در آن خانه تغذیه نکرده است و صاحبخانه هزینه ی نان او را پرداخت نکرده است اما در صورت وجود شرایط ذکر شده، بر صاحبخانه واجب میشود که فطریه ی آن فرد را نیز علاوه بر فطریه ی اعضای خانواده خود که در اصطلاح نان خور او می باشد را پرداخت کند.

2.مراجع تقلید در حالت کلی تاخیر در پرداخت مبلغ زکات را بعد از عید فطر جایز نمی دانند و به تمامی مسلمانان توصیه میشود  که این مبلغ را تا ظهر روز عید پرداخت نمایند.

3.اگر شما در شرایطی می باشد که در روز عید توانایی پرداخت مبلغ را ندارید، بهتر است این مبلغ را کنار بگذارید و یا انکه نیت کنید و آن را به نیت فطره بعدها پرداخت کنید

4.معمولا زکات فطره ی زنی که در خانه شوهرش زندگی میکند بر عهده شوهرش می باشد؛ چرا که هزینه ی خوراک زن در طول سال  بر عهده ی همسر او است اما اگر زنی در خانه ی همسرش زندگی نکند و یا بنا به هر دلیلی هزینه ی خوراک و پوشاک او را  شخص دیگری پرداخت کند باید هزینه ی فطریه را نیز او پرداخت کند. تنها در صورتی میتوان مبلغ فطریه را پرداخت نکرد  که خود افراد آن خانواده جز نیازمندان و فقیران به حساب آیند یا توانایی مالی پرداخت کردن فطریه را نداشته باشند.

فطریه و زکات

پرداخت آنلاین کفارهیکی از مهمترین موضوعاتی که در جامعه ی مسلمان ممکن است مطرح گردد آن است که دلیل اهمیت پرداخت فطریه چه می باشد و چرا دین اسلام این عمل را جز واجبات قرار داده است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که پرداخت زکات  باعث ایجاد  نوعی تعادل و توازن اجتماعی می گردد و این امکان را به فقرا و نیازمندان می دهد که از برکات الهی استفاده نمایند و تا حدی نیازهای آنها برطرف گردد. همین موضوع باعث میشود که میزان برکت الهی در اثر شکرگزاری جامعه ی مسلمان بیشتر شود  و رونق اقتصادی در جامعه رواج یابد. برای تمامی افراد زیر واجب است که زکات فطریه را بپردازند:

  1.  مکلف باشند.
  2. دچار فقر و تنگدستی نباشند.

هزینه ی خورد و خوراک آنان را در طول سال، فرد دیگری نپردازد. اگر شما افراد فقیر و مستمند را به صورت مستقیم میشناسید، میتوانید فطریه را به خود آن اشخاص دهید.  این فطریه میتواند به صورت مبلغ نقدی پرداخت شود تا کمک حال آنها باشد و گره ای از مشکلات آنها بگشاید.  اگر فقیری را نمیشناسید و توانایی پرداخت زکات فطریه را به افراد مستحق ندارید میتوانید مبلغ مذکور را به افراددی بدهید  که می توانند این مبالغ را به نیازمندان برسانند. در چنین حالتی شما د رواقع میتوانید فطریه را به موسسات مورد اطمینانی واگذار کنید  که میدانید این مبلغ را به نیازمندان میدهند.  امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی، شرایط پرداخت فطریه آنلاین برای تمامی افراد بوجود آمده است. شما میتوانید به راحتی در هر مکان و زمانی که هستید، مبلغ فطریه را پرداخت کنید و این عمل شایسته را به  نفع کودکان بی سرپرست انجام دهید. پرداخت فطریه دارای مزایای بسیار زیادی میباشد که یکی از مهم ترین انان مصون ماندن  مسلمانان و خانواده ی انان از حوادث ناگوار میباشد.

پرداخت کفاره روزه

پرداخت آنلاین کفارهمسلما تاکنون در مورد کفاره روزه در آیات و احادیث قرآنی، چیزهای زیادی شنیده اید. در حالت کلی کفاره روزه در دین اسلام به دو دسته تقسیم شده است:

1.کفاره عمد: این کفاره برای افرادی در نظر گرفته شده است که به صورت عمدی و بدون دلیل موجه از گرفتن روزه و به جا آوردن  این وظیفه ی دینی ممانعت کرده اند. در برخی از موارد نیز افراد بدون دلیل شرعی روزه خود را میخورند که در این مواقع نیز باید کفاره عمد را پرداخت کنند. بر اساس روایات دینی، کفاره روزه ای که به صورت عمدی گرفته نمیشود، برای هر روز علاوه بر قضا 60 مد طعام به 60 مسکین باید بدهد و یا 60 روز روزه بگیرد. 2.کفاره غیر عمد: این نوع کفاره مخصوص کسانی می باشد که به دلایل شرعی نمی توانند روزه بگیرند. برای مثال بانوانی که حامله هستند، میتوانند روزه نگیرند و کفاره آن را پرداخت کنند. تمام کسانی که دچار مشکلات پزشکی هستند و دارای بیماری خاصی میباشند و به تشخیص پزشک ، روزه گرفتن برای آنها ممنوع میباشد نیز میتوانند کفاره ان را بپردازند. در چنین شرایطی باید علاوه بر قضای روزه برای هر روز یک مد طعام (750 گرم آرد، گندم، برنج و…) به عنوان کفاره پرداخت شود. این موضوع کاملا درست است که پرداخت کفاره روزه دارای تاریخ و موعد مقرر نمی باشد اما به مسلمانان توصیه می گردد که بهتر آن است که در سریعترین زمان ممکن و در هنگامی که توانایی پرداخت کفاره را دارند، آن را پرداخت کنند. امکان پرداخت کفاره آنلاین برای تمامی افراد وجود دارد. پرداخت فطریه و کفاره به صورت آنلاین بسیار راحت است و  هیچ گونه محدودیت زمانی و مکانی برای افراد ندارد.

حمایت
مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به کودکان بی سرپرست همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link
حمایت
close-image