نیکوکار عزیز! درصورتیکه تمایل به مشارکت در کمپین نوروزی را دارید لطفا کلیک کنید.

کمک آنلاین

  1. خانه
  2. کمک آنلاین

"(ضروری)"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

مبلغ وارد شده باید بین ۱۰,۰۰۰ تا ۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال باشد.
عضویت در سایت

موسسه خیریه وایتام بنی هاشم رضوی با اهداف کمک رسانی به ایتام تاسیس شده است.امید ما روزی است که هیچ کودک بی سرپرستی در خیابان‌های شهر به دستفروشی نپردازد؛ امید داریم روزی هیچ کودک نیازمندی به دلیل فقر مالی، از تحصیل باز نماند.

ما در صورتی می توانیم در اهداف خود موفق باشیم که با یاری خدا، و کمک‌های شما عزیزان بتوانیم کمک رسان بسیاری از کودکان بی سرپرست‌مان باشیم. هدف ما آن است که چراغ امید در دل کودکان نیازمند‌مان روشن کرده، آنها را برای تحصیل تشویق کرده و شرایط لازم را برای زندگی مطلوب آنها را فراهم کنیم.

اگر کودکان بی سرپرست بتوانند از تحصیل خوبی برخوردار باشند و دانش کافی به دست آورند، در آینده قادر خواهند بود از حق خود دفاع کنند و در جایگاه‌های مطلوبی در جامعه داشته باشند.

از یک کودکی که در خیابان‌ها دستفروشی می‌کند، چگونه انتظار این را داریم که فردا بتواند یک عضو سالم و مفید در جامعه باشد؟

اهداف ما در موسسه خیریه بنی‌هاشم رضوی

 یکی از مهمترین اهداف ما آن است شرایط روحی و روانی مطلوبی را برای این کودکان نیازمند فراهم کنیم. کودکی که از زندگی مطلوب بهره مند نباشد، به ناچار گرفتار بسیاری از بیماری و مشکلات در نوجوانی و جوانی خواهد شد. پس بیایید کودکان بی سرپرست مان را که مظلومانه در این گرفتاری افتاده‌اند، با یاری هم نجات دهیم و زندگی سالمی را برای آنها ایجاد کنیم.

خیریه بنی‌هاشم رضوی در چه زمینه‌ای کمک می‌کند؟

  • کمک در خرید و تعمیر لوازم خانگی

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی با هدف فراهم کردن وسایل مورد نیاز برای ایتام، دانش آموزان، نیازمندان، نوعروسان، بیماران و یا افراد ناتوان، اقدام به تهیه و خرید لوازم خانگی می‌کند. همچنین، تعمیرات لوازم خانگی مثل یخچال، لباسشویی، آبگرمکن، بخاری، تلویزیون، گاز و غیره تویط این مجموعه انجام می‌شود.

  • خرید وسایل توان بخشی

خرید وسایل توان بخشی از جمله ویلچر، تخت، عینک، کفش طبی،عصا و مواردی از این دست برای افراد نیازمند توسط این مجموعه.

  • خرید لوازم آموزشی

خرید لوازم آموزشی اعم از تبلت، لباس فرم ، کیف و کفش و غیره برای افراد نیازمند

  • کمک در خرید جهیزیه

برای خانواده‌هایی که توانایی تهیه و خرید جهیزیه برای نوعروسان خود ندارند، بخاری، فرش، پتو و جهیزیه کامل شامل 28 قلم جنس از جمله یخچال، لباسشویی، گاز، توستر، پلوپز، زودپز، سرویس قابلمه، فرش، پوشاک و … تهیه می‌شود.

  • کمک در خرید مواد غذایی

مواد غذایی خام شامل برنج، حبوبات، لبنیات، انواع پروتئین، مواد شوینده ، لوازم بهداشتی مانند ماسک، ژل ضدعفونی کننده، دستکش و غیره تهیه شده و در خدمت افراد مستحق قرار می‌گیرد.

  • برگزاری کلاس‌های آموزشی

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی کلاس‌های آموزشی مانند آموزش مهارت‌های زندگی، درسی، تقویت ذهن و هوش، قرآن و سمینارهای انگیزشی-آموزشی را برای افراد تحت نظر این موسسه برگزار می‌کند. این کلاس‌های آموزشی با یافتن و کشف استعداد‌های موجود در این افراد، زمینه مناسب برای استفاده از این استعداد‌ها را نیز فراهم می‌کند.

  • برگزاری مراسم‌های سنتی و مذهبی

مراسم‌های سنتی و مذهبی مانند شب یلدا، جشن میلاد ائمه، عید نوروز، عید قربان، عید غدیر و…با حضور خیرین ومدد جویان انجام می‌شود. بیانیه چشم انداز و ماموریت(کمک به ایتام) در برگزاری جشن‌های تولد برای ایتام و دادن افطاری به افراد مستحق نیز شرکت می‌کند.

تمامی تلاش بیانیه چشم انداز و ماموریت این موسسه این است که مشکلات مالی خانواده‌ها را به حداقل برساند و این کار‌های خیرخواهانه با یاری و مدد هم وطنان عزیز بخشی از مشکلات این خانواده‌ها را رفع کند.

در کنار تمام این موارد، بیانیه چشم انداز و ماموریت موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی گوسفند قربانی می‌کند. تمامی مراحل ذبح و اهدا آن به نیازمندان و ایتام و کودکان بی‌سرپرست یا بد‌سرپرست به نیابت از شما خیرین گرامی انجام می‌شود؛ پخش گوشت گوسفند قربانی در مناسبت‌های متفاوت از جمله عید قربان، عید غدیر، عید نوروز، میلاد معصومین و ماه محرم و …صورت می‌گیرد.

شادی این کودکان و تامین هزینه‌های زندگی و تحصیلی آن‌ها از بزرگ‌ترین اهداف بنیاد‌های خیریه است.  بیش از نوزده سال فعالیت در کنار محبت و اعتماد شما عزیزان، این موسسه در پایگاهی قرار گرفته که بیشتراز ۱۵۵۸ نفر نیازمند اعم از بیمار و دانش آموز، ایتام بی سرپرست و یا بدسرپرست زیر 15 سال را تحت پوشش خود قرار داده است.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی در برگزاری تورهای زیارتی، سیاحتی-تفریحی نیز به مردم کمک می‌کند و در تامین شغل و کمک هزینه اجاره خانه هم به عزیزان نیازمند یاری می‌رساند.

خدا را سپاسگزاریم که آنچه که در این سال‌ها در نظر داشتیم، محقق شده است و با یاری شما عزیزان در کنار فعالیت مستمر، بر حمایت‌گران و فرزندان خیریه بنی هاشم رضوی افزوده شده است.  از شما عزیزان نیز تقاضا می‌شود ما را در این امر مهم یاری نمایید تا چهره‌ی فقر را زدوده و فرهنگ انفاق و بخشش را گسترش دهیم.