موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

شماره ثبت : ۱۴۳۷۱

یلدا و مهربانی ، حامی نیازمندان باشیم

یلدا و مهربانی ، حامی نیازمندان باشیم

 در شب‌های بلند سال، حامی نیازمندان باشیم (کمک به نیازمندان)

( کمپین نوروز و مهربانی و شادی ایتام در شب یلدا با موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی ) با کمی مطالعه درباره تاریخچه این جشن باستانی می‌توان به این مطلب پی‌برد که شب یلدا و مهربانی پیوندی ناگسستنی دارند. این شب زمانی برای جمع شدن خانواده‌ها کنار یکدیگر است تا قدر عزیزمان را بدانیم، با آن‌ها وقت بگذرانیم و تنهایی را با همین کنار هم بودن‌ها از بین ببریم. در شب یلدا نیازمندان را دریابیم .اما گردش زمانه است و اتفاقات تلخی که کنترل آن‌ها از توان ما خارج. از خانواده‌ای که روزی در اتاقی گرم با شادی انار می‌خوردند و حافظ می‌خواندند اکنون تنها کودکی مانده که با خاطره شادی‌های گذشته کنار خانواده‌اش کنار پنجره ای سرد منتظر معجزه‌ای است تا دوباره بخندد. شاید منتظر آغوشی گرم تا هر چقدر هم کم، دوباره آن حس امنیت را بچشد. تا باز هم حس کند کسی هست تا یلدا را با حضورش کوتاه کند. 

یلدا

یلدا فقط به این معنی نیست که تنها خانواده خود را شاد کنیم. یلدا پایان تنهایی‌هاست،  شبی که هیچ‌کس نباید بدون هم‌صحبت و هم‌نشین بماند. ما مردم ایران همه یک خانواده بزرگ هستیم. خانواده‌ای خون‌گرم و هم‌دل که همیشه در سختی‌ها کنار هم بوده‌ایم و همیشه با شادی هم خوشحال شدیم. باور کنید بسیار راحت است روشن کردن چشمانی بی نور که پشتوانه زندگیشان را از دست داده اند و منتظر دستی گرم هستند که لحظه ای بر سرشان کشیده شود. بیایید در شب‌های بلند سال حامی نیازمندان باشیم.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی،شادی ایتام در شب یلدا،کمک به نیازمندان

پرداخت انلاین


!!!توجه داشته باشید مبالغ باید بصورت اعداد انگلیسی وارد شود.!!!
جهت پرداخت آنلاین می توانید از طریق تکمیل فرم زیر اقدام نمایید.
فیلد هایی که با ستاره مشخص شده پر کردن آنها ظروری است
دقت کنید تمامی مبالغ به تومان میباشد.
مبالغ اهدایی شما باید بیش تر از 1000 تومان باشد.

در یلدا و مهربانی همنشین ایتام باشیم(شادی ایتام در شب یلدا،حامی کودکان)

درست است که این کودکان دیگر سرپرستی ندارد اما به این معنی نیست که نیازی به پشتیبان و همراه ندارند. این کودکان در مقاطع مختلف زندگی نیاز دارند تا کسی همراه و راهنمایشان باشد. بسیاری از خیرین از نظر مادی آن‌ها را تامین می‌کنند و مسئولان مراکز نگهداری و کمک به ایتام در تصمیمات و تغییرات مهم زندگی همراه آن‌ها هستند. اما زمان‌هایی هم هست مانند همین جشن، که ما با اقداماتی ساده می‌توانیم باعث شادی ایتام در شب یلدا شویم. به راحتی و تنها با حضورمان می‌توانیم تداعی‌گر خانواده برای آنها باشیم و باعث شویم در این شب طولانی نه تنها احساس تنهایی نکنند بلکه مانند گذشته هر سال با شادی به انتظار این رویداد بنشینند. خانواده نعمت بزرگی است که شاید ارزش آن را تا وقتی در اختیارمان است درک نکنیم. اما اگر پای صحبت این کودکان بنشینیم بفهمیم چه جایگاه بزرگی در زندگیمان دارد و این کودکان چقدر نیازمند این نعمت اند. پس بیاید به پاس داشتن این نعمت در شب یلدا نیازمندان را دریابیم.

کمک به نیازمندان در شب یلدا

نداشتن سرپرست زندگی را برای ایتام و خانواده آن‌ها بسیار سخت کرده است.گاهی با مشکلات مالی سرو کار دارند و زمانی هم قلبشان فریاد کمک سر می‌دهد. کمک به نیازمندان تنها کمک مالی نیست. در مواردی هم باید در حد توانمان پاسخگوی نیازهای عاطفی آن‌ها باشیم. یکی از این کار‌ها سر زدن و کنارشان بودن در مناسبات مذهبی و باستانی است. این ایام بهانه‌ای است که به آ‌ن‌ها شادی ببخشیم. این خود راهی برای کمک به کودکان بی سرپرست است.  بلندترین شب سال نمادی از سخت‌ترین لحظات زندگی هر انسانی است. آن زمان که ناامیدی به اوج خود می‌رسد و صبح روشن بسیار دور از دسترس حس می‌شود. اما ایرانیان در این شب با کنار هم بودن و شب بیداری، این فلسفه را زنده نگه می‌داشتند که انسان‌ها با هم‌دلی و همیاری می‌توانند از سیاه‌ترین شب‌ها عبور کنند، آن را شکست دهند و به روشنایی برسند. در واقع شب یلدا نماد امید در سخت ترین لحظات است اما نه به تنهایی بلکه می‌خواهد به یادمان بیاورد که نباید انسان‌های دیگر را در چنین شرایطی تنها گذاشت. باید دست در دست هم، با امید به فردایی روشن‌تر برای شادی تلاش کنیم. پس بیایید در این شب با حضور در کنار آن‌ها، در شب‌های بلند سال حامی نیازمندان باشیم.

حامی کودکان،موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی،شادی ایتام در شب یلدا

نکات مهم کمک به کودکان بی سرپرست در یلدا و مهربانی

این ایتام شاید سرپرست خود را از دست داده باشند اما هنوز کودک اند و نباید زیر فشار فقر و سختی‌های زندگی قد نکشیده بزرگ شوند.دردناک است کودکی ریز جثه که در برف به مادرش برای تهیه لقمه ای نان کمک می‌کند. این کودکان هم باید بی‌دغدغه بخندند و بازی کنند.باید فارغ از سختی‌های زندگی ساده ببینند و زیبایی ببخشند. کمی اگر مهربان باشیم این ایتام هم می‌توانند بچگی کنند، حال بهانه هرچه میخواهد باشد.کنار هم بودن در شب یلدا و مهربانی به یکدیگر از ارکان اصلی شب یلداست. اما باید بدانید در وهله اول کمک به نیازمندان نیازمند شناخت آن‌ها است. در شب یلدا نیازمندان را دریابیم ، نیازمند واقعی اغلب برای کمک التماس نمی‌کند و برای حفظ آبروی خود در گوشه‌ای به زندگی خود هرچند سخت ادامه می‌دهد. حتی برخی خانواده‌های ایتام به طور کاملا گمنام و در روستاهایی دور افتاده زندگی می‌کنند که بسیار به کمک نیاز دارند. به همین دلیل برای یافتن نیازمند واقعی باید آن‌ها را به درستی شناسایی و از راه مناسبی به این کودکان و خانواده‌هایشان کمک کردکه به عزت نفسشان آسیب وارد نشود و احترامشان به درستی حفظ شوند. فراموش نکنید که این خانواده‌ها هم روزی مثل شما محفلی گرم و کامل داشتند و تنها چیزی که اکنون از دست داده اند سرپرست و پشتیبان خود است. ولی هنوز هم همانند قبل شایسته احترام اند پس سعی کنید با رفتارتان حتی ذره‌ای این احترام را زیر سوال نبرید.

 

حامی کودکان،موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی،شادی ایتام در شب یلدا،کمک به نیازمندان

کمک به نیازمندان

( شادی ایتام در شب یلدا ) نکته دوم در رابطه با کمک به نیازمندان این است که بدانیم این کودکان عضو بسیار حساس این جامعه هستند و نزدیک شدن برای کمک به آن‌ها نیازمند اطلاعات زیاد روانشناسی و محافظه کاری است. همه ما تخصصی در زمینه مشاوره نداریم ولی به راحتی و با کمک یک مددکار اجتماعی یا روانشناس جوانب کار را بررسی کنید و به نحوی بهینه به این کودکان نزدیک شوید.کمک کردن به نیازمندان و ایتام بدون دانستن نکات لازم می‌تواند مضراتی به همراه داشته باشد که جبران ناپذیرند.

 

حامی کودکان،موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی،شادی ایتام در شب یلدا،کمک به نیازمندان

 

 

پس برای شادی ایتام در شب یلدا  اگر در نظر دارید وسیله‌ای تهیه کنید، البسه زمستانی، بسته‌های مواد غذایی و همچنین وسایل گرمایشی را از یاد نبرید. این وسایل قیمت بالایی دارند و بیشتر خیرین توانایی تهیه آن را ندارند. اما ایتام نیازمند این وسایل در فصول سرما هستند. در این فصل پر از سرما و حس تنهایی کودکان بی سرپرست را در آغوش گرم خود بگیریم. وقتی شروعش با یلدا و مهربانی باشد، زمستان می‌تواند به گرمای بهار باشد.

در شب یلدا نیازمندان را دریابیم

شاید حمایت و پشتیبانی نیازمندان و ایتام در تمامی طول سال از توان بسیاری از ما خارج باشد اما در مناسبت‌ها و ایام خاص مثل یلدا و مهربانی می‌توانیم تکیه‌گاهی برای آن‌ها باشیم و با تامین نیازهای موقت آن‌ها زمانی شاد و راحت برایشان فراهم آوریم. هرچند هم که این زمان کوتاه باشد باز هم می‌تواند برای این کودکان بزرگ‌تر از آنچه ما فکر می‌کنیم به نظر آید. یکی از این مناسبت‌ها همین جشن باستانی یلداست که بهانه خوبی‌ است برای کمک‌های نقدی و حضور شادی بخش کنار آن‌ها هرچند نباید نکاتی را که در بالا ذکر شد از یاد ببرید تا بتوانید این امر خیر را بدون آثار منفی انجام دهید.

 

اقدامات موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی یلدا و مهربانی (در شب یلدا نیازمندان را دریابیم)

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی یلدا و مهربانی همواره کوشیده تا نیازهای کودکان بی‌سرپرست و نیازمند را تا حد امکان برطرف کند و شما عزیزان خیر همیشه در این راه همراه ما بوده اید.این‌بار در یکی از مهم‌ترین جشن‌های باستانیمان می‌کوشیم تا این کودکان را تنها نگذاریم اما این شب، شب خانواده و شادی جمعی‌است پس ما بیش از پیش به کمک شما عزیزان نیازمندیم. چرا که می‌توانید با اعلام آمادگی برای گذراندن این شب زیبا با این کودکان و هماهنگی موسسه شادی بخش جمعشان باشید. با جشن گرفتن یلدا و مهربانی بی دریغتان خواهید توانست لحظات شادی برای این فرشتگان معصوم به ارمغان آورید.

حامی کودکان،شادی ایتام در شب یلدا،کمک به نیازمندان

 

علاوه بر این، با شروع فصل سرما و با توجه به اینکه ایران منطقه ‌واقع شده در فلات است می‌دانیم در اغلب نقاط کشورمان زمستانی بسیار سرد پیش رو داریم. و طبیعی است بدون داشتن وسایل گرمایشی مناسب و همچنین لباس‌های گرم و زمستانی، سپری کردن این فصل آنچنان ساده نیست. کم نیستند خانواده‌های کم بضاعتی که در روستاهای کوهستانی کشور به دلیل نداشتن وسایل مناسب، برخی از اعضای خانواده خود را از دست داده اند و یا حتی صدمات جبران ناپذیری به سلامتیشان وارد شده است. حال فکر کنید ایتامی بدون سرپرست و درآمد کافی چگونه می‌توانند این فصل را به سلامت سپری کنند.

شما می‌توانید برای کمک در یلدا و مهربانی به ایتام و خانواده‌های آن‌ها، از طریق موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی اقدام کنید. ما با معرفی این خانواده‌ها به شما خیرین و رساندن کمک‌های نقدی و غیر نقدی‌تان سعی می‌کنیم در این راه خیر شما را یاری و همراهی کنیم. در کادر ذیل می‌توانید بعضی از ایتام تحت نظارت این موسسه را ببینید که نیازمند کمک شما خیرین گرامی هستند. به راحتی می‌توانی به هر میزان که مد نظر دارید به این کودکان کمک کنید و لبخند به لب‌هایشان بیاورید.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی،یلدا و مهربانی،کمک به نیازمندان،حامی کودکان،کمک به نیازمندان

 کمک به ایتام و نیازمندان تحت پوشش موسسه خیریه و ایتام رضوی

حمایت

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به کودکان بی سرپرست همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link
حمایت
close-image