موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی
شماره ثبت : 14371

در شب‌های بلند سال، حامی نیازمندان باشیم 

در شب‌های بلند سال، حامی نیازمندان باشیم 

 در شب‌های بلند سال، حامی نیازمندان باشیم 

کافی فلسفه شب یلدا را بخوانیم. شبی طولانی که هزاران سال است در این مرز و بوم جشن گرفته می‌شود تا همگان بدانند اتحاد و همدلی در نهایت سبب پیروزی نور بر تاریکی می‌شود و طولانی‌ترین شب سال نیز در برابر خواست مردم سر خم می‌کند.

شاید در روزگاری که مشکلات اقتصادی گریبان‌گیر بسیاری از هموطنانمان شده است، بتوان با تکیه بر آیین‌ها و باورهای ملی و با اتکا به همدلی و همراهی در کنار محرومان باشیم و دستانشان را بگیریم و بلندشان کنیم تا آنها هم بتوانند در شب‌های جشن و شادمانی همچون جشن شب یلدا با دلی شاد و دستی پر در خانه‌های خود حاضر شوند و سفره‌های خود را با رونق حاصل از نیت خیر هموطنانشان زینت بخشند.

نیازمندان واقعی را شناسایی کنیم

یکی از مهم‌ترین اقداماتی که باید از جایگاه حامی نیازمندان انجام داد این است که آنها را شناسایی کنیم. نباید فراموش شود که بسیاری از نیازمندان به دلیل نگرانی نسبت به از دست دادن آبرو، مشکلاتشان را بروز نمی‌دهند و با گمنامی زندگی کرده و در فقر روز خود را شب می‌کنند.

پس گام نخست برای آن که در شب‌های بلند سال یاری‌رسان و حامی نیازمندان و محرومان کشورمان باشیم این است که آنها را شناسایی کرده و با حفظ عزت نفسشان در مسیر حل مشکلات آنها گام برداریم.

برای کمک به ایتام و نیازمندان ، از متخصصان کمک بگیریم

کمک و حمایت از محرومان اقدامی نیست که بتوان بدون همراهی متخصصانی چون مددکاران اجتماعی، روانشناسان و جامعه شناسان انجام داد. گاه یک حرکت اشتباه در مسیر کمک‌رسانی به نیازمندان چنان عواقبی در پی دارد که سبب می‌شود بگوییم کمک نکردن بهتر است از این گونه کمک کردن.

 

کمک به ایتام و نیازمندان
کمک به ایتام و نیازمندان

پس توجه داشته باشید اگر می‌خواهید در شب‌های طولانی حامی کودکان ، نیازمندان و سالمندان باشید، می‌توانید اقداماتی چون تهیه بسته‌های غذایی، پرداخت وجه نقد، اهدای البسه و مواردی از این دست را مد نظر داشته باشید، البته بهتر است در این مسیر از مشورت متخصصین استفاده کرده تا کار خیرتان به بهترین شکل پیش برود.

پیشنهاد می‌کنیم در این شب‌ها بیش از هر چیز به لوازم گرمایشی و لباس‌های زمستانی توجه کنید زیرا موارد نام برده قیمتی بسیار بالا دارند و بسیاری از نیازمندان از عهده خرید آنها بر نمی‌آیند.

شادی‌های خود را قسمت کنیم

چه چیزی ما را خوشحال می‌کند؟ دورهمی‌های خانوادگی، سفره رنگین یا جیب پر پول؟ تاکنون تصور کرده‌اید شاید یک خانواده هیچ کدام از این موارد را نداشته باشند؟ در این روزهای سخت اقتصادی بسیاری از ساکنان این سرزمین با مشکلات متعددی رو به رو هستند اما وظیفه ما در برابر آنها چیست؟ آیا می‌توانیم شادی‌های خود را با آنها شریک شویم؟

شاید بتواند در شبی از شب‌های طولانی سال با دست پر به خانه‌های این افراد رفت و با برقراری ارتباط و جلب اعتماد مشکلاتشان را شناخت و با عنوان حامی نیازمندان درصدد رفع آن برآمد.

شاید بتواند با حضور خود خانه‌های این افراد را رونق بخشیم و ساعاتی را با آنها سپری کنیم. باید بدانیم تمامی درد دردمندان در ناتوانی مالی خلاصه نمی‌شود و بسیاری از آنها از غم تنهایی و بی کسی دچار دلسردی نسبت به روزگار شده‌اند.

پس می‌توان با برقراری ارتباط با این افراد هم زمینه ایجاد امید در خانه‌هایشان را فراهم آورد و هم با شناسایی مشکلاتشان قدمی در مسیر حل آن برداشت.

در پایان مجددا تاکید می‌کنیم حامی سالمندان، نیازمندان، کودکان و اقشار آسیب دیده می‌بایست با علم و آگاهی اقدام به رفع مشکلات هموطنان خود کند تا بتواند نتیجه‌ای درخور به دست آورد.

 کمک به ایتام و نیازمندان تحت پوشش موسسه خیریه و ایتام رضوی

کمپین عید قربان، اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست
حمایت

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به ایتام همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link
کمپین عید قربان، اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست
حمایت
close-image