نیکوکار عزیز! درصورتیکه تمایل به مشارکت در کمپین نوروزی را دارید لطفا کلیک کنید.

گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱ موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

 1. خانه
 2. »
 3. گزارش عملکرد
 4. »
 5. گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱ موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی
گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی از آنجا که خود را خادم ایتام و نیازمندان میدانیم و واسطه خیر قرار گرفته ایم که کمک های اهدایی حامیان خود را به دست نیازمندان واقعی برسانیم، و برای تحقق شعار شفافیت که سر لوحه اقدامات موسسه است، همانند سالهای گذشته برای آگاهی و اطلاع بازدیدکنندگان محترم سایت موسسه، گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱ ارائه می شود.

در ابتدا لازم است اعلام کنیم که موسسه به خود می بالد که حامیان دائمی، دلسوز خیر و در یک کلام و به قول معروف پا به رکاب دارد که هرآنچه مفتخر به انجام آن است را، به مدد و یاری این عزیزان بوده است. واین دست گیری از نیازمندان در حد وسع و توان، جز با همراهی این خیران با مرام و دوست داشتنی به منزل مقصود نخواهد رسید و در ادامه هم برای سالهای آینده برای پیمودن این مسیر طولانی نیز نگاهمان به دست های این عزیزان خواهد بود. اگر دردی دوا شد یا گرهی از کار نیازمندان باز شد و یتیمانی حتی برای زمان اندکی خوشحال شدند و غم یتیمی خود را فراموش کردند جز به مدد الطاف الهی و نگاه مهربان مردمی نوع دوست که قدم به قدم همراهیمان کردند، شدنی نبود.از همه آنها متشکریم و برایشان بهترینها را از قادر مهربان خواهانیم.

گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱

کمکها و خدمات یکسال گذشته در سرفصل های ذیل انجام شده است:

الف) کمک نقدی ماهانه به ایتام

ب) سبد مواد غذایی برای ایتام و خانواده های نیازمند

ج) تهیه و توزیع میوه

د) اهدای پوشاک

ه) اهدای لوازم و التحریر و لوازم کمک آموزشی

حال به شرح ریز هریک از موارد پیش گفته می پردازیم:
الف)کمک نقدی ماهانه به ایتام

اردیبهشت 1401

 •  کمک نقدی به68 نفر از ایتام و خانواده های نیازمند از مبلغ دو میلیون ریال تا سه میلیون ریال.
 •  توزیع سبد کالای مواد غذایی بین76 خانوار تحت پوشش به مبلغ میانگین هر سبد شش میلیون ریال.

خرداد 1401

 • کمک نقدی به83 نفر از ایتام و خانواده های نیازمند از مبلغ دو میلیون ریال تا سه میلیون ریال.
 • توزیع سبد کالای مواد غذایی بین 94 خانوار تحت پوشش به مبلغ میانگین هر سبد شش میلیون ریال.

تیر 1401

 • توزیع گوشت به مناسبت عید قربان بین246 خانوار نیازمند میانگین 5/1 کیلو
 • کمک نقدی به 75 خانوار نیازمند و ایتام از مبلغ دومیلیون تا پنچ میلیون ریال

مرداد 1401

 • کمک نقدی به 86 نفر از ایتام و خانواده های نیازمند از مبلغ دو میلیون ریال تا سه میلیون ریال
 • توزیع سبد کالای مواد غذایی بین 59 خانوار تحت پوشش به مبلغ میانگین هر سبد شش میلیون ریال.
 • توزیع غذای نذری به مناسبت عاشورای حسینی بین276 خانوار نیازمند

شهریور 1401

 • کمک نقدی به 67 نفر از ایتام و خانواده های نیازمند از مبلغ دو میلیون ریال تا چهار میلیون ریال
 • توزیع لوازم التحریر بین 187 خانوار که تعداد 1 تا 4 دانش آموز
 • اهدای تبلت به 14 دانش آموز نیازمند

مهر 1401

 • کمک نقدی به 69 نفر از ایتام و خانواده های نیازمند از مبلغ دو میلیون ریال تا سه میلیون ریال
 • اهدای پوشاک و کفش به 95 خانوار(بسته به تعداد افراد خانوار)
 • توزیع سبد کالای مواد غذایی بین 78 خانوار تحت پوشش به مبلغ میانگین هر سبد هفت میلیون ریال.
 • اهدای وسایل گرمایشی به 5 خانوار

آبان 1401

 • به 55 خانوار کمک نقدی ازمبلغ 80.000 تا 500.000 تومان
 • به 21 خانوار کمک غیر نقدی (پوشاک، پک بهداشتی، لوازم منزل) از مبلغ 60.000 تا 2.300.000
 • به 346 خانوار کمک غیر نقدی (مواد غذایی) از مبلغ 100.000 تا 450.000

آذر (یلدا) 1401

 •  به 61 خانوار کمک نقدی از مبلغ 100.000 تا 550.000
 •  به 128 خانوار کمک غیر نقدی (مواد غذایی) از مبلغ 120.000 تا 600.000
 • توزیع سبد مواد غذایی و میوه به مناسبت شب یلدا برای 135 خانوار نیازمند

اسفند (عیدانه و ماه مبارک رمضان) مهر 1401

 • توزیع سبد مواد غذایی برای 379 خانوار نیازمند
 • کمک نقدی به 76 خانوار از مبلغ 200000 تا 5000000 تومان
 • توزیع لباس و اسباب بازی برای ایتام به تعداد 150 نفر
 • تهیه 3 سری جهیزیه برای نوعروسان نیازمند

توزیع مواد غذایی در شب یلدا برای ایتام عزیز

شب یلدا یکی از مناسبت های مهم برای کودکان و بزرگسالان محسوب می شود. اگرچه بسیاری از مردم عادت دارند که این جشن ایرانی را به صورت خانوادگی برگزار کنند. اما ایتام عزیز به دلیل شرایط خاصی که دارند، از این دورهمی ها محروم هستند. موسسه خیریه وایتام بنی هاشم رضوی به منظور ایجاد دلگرمی برای ایتام عزیز، اقدام به توزیع مواد غذایی در شب یلدا کرده است.

بسیاری از ایتام در مناسبت های خاصی مانند شب یلدا احساس ناراحتی می کنند، چون به هر حال سایه پدر روی سر آن ها نیست. اما باز هم نگاه دلگرم مردم عزیز ایران باعث شده تا بسیاری از این افراد در شب یلدا، احساس بهتری داشته باشند.

با توزیع مواد غذایی در شب یلدا، نه تنها ایتام، بلکه خانواده های این افراد نیز خوشحال می شوند. از این رو موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی، اقدام به توزیع مواد غذایی در شب یلدا برای ایتام کرده است تا نور امیدی در دل این کودکان و نوجوانان وجود بیاید. در ادامه با گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱ همراه ما باشید.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی ، گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱

چشم ایتام به دستان پرخیر شماست!

اگر دستتان برای پرداخت کمک های مالی باز است، از این کار دریغ نکنید. چشم ایتام به دستان پرخیر شماست. چه در شب یلدا و چه در شب عید، هر کاری از دستتان بر می آید برای خوشحالی این عزیزان انجام دهید. اگرچه توزیع مواد غذایی در شب یلدا، یکی از اقدامات مهمی بود که توسط موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی انجام شد. اما باز هم ایتام به مواد غذایی و کمک های خیرخواهانه مردم نیاز دارند.

پس اگر می توانید دستی بگیرید، از این کار دریغ نکنید. چون این روزها بسیاری از ایتام و حتی مادران آن ها، قادر به پرداخت هزینه های زندگی خود نیستند. این شما هستید که باید به آن ها برای گذراندن زندگی کمک کنید.

کمک به ایتام با موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی مفتخر است که با کمک گرفتن از شما عزیزان، بهترین خدمات را با ایتام عزیز ارائه کند. در حالی که توزیع مواد غذایی در شب یلدا برای ایتام انجام شد، باز هم ایتام نیاز زیادی به کمک های مردم دارند.

امسال درحالی شب یلدا فرا رسید که موسسه خیریه وایتام بنی هاشم رضوی توانست با یاری و کمک شما خیر گرامی و نوع دوست بسته مواد غذایی شمال : روغن ، قند، برنج ،  رب ، گوشت قرمز ، لباس گرم ، و مقداری میوه در حد بضاعت تهیه و در روز ۱۴۰۱/۰۹/۲۹ بین ۳۷۹ خانوار نیازمند توضیع نماید.

بی شک این مهم و خوشحالی نیازمندان و ایتام در شب یلدا بدون  همراهی و کمک بی منت جنابعای  میسر نمیشد. بر موسسه فرض است بدینوسیله از مشارکت جنابعالی تقدیر تشکر نماید . و سعادت و کامیابی شمارا از خداوند مهر آفرین آرزو نماید. در ادامه با گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱ همراه ما باشید.

گزارش عملکرد کمپین جهیزیه و مهربانی ۱۴۰۱ خیریه بنی هاشم رضوی

باسلام و احترام و تقدیر وتشکر خالصانه از تمامی نیکوکاران و نوع دوستان عزیز، که مددکاران اصلی موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی می باشند.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی با تامین جهیزیه برای تعدادی از نوعروسان، زمینه تسریع در آغاز زندگی مشترک زوج‌های جوان را فراهم کرده است که موفقیت بیشتر در این طرح خداپسندانه به همراهی و تعامل بین نیکوکاران نیاز دارد.

اهدای مهربانی با دستی پر مهر

هم‌اکنون برخی از زوج‌های جوان به ‌علت مشکلات اقتصادی، نداشتن توان خرید جهیزیه و بیکاری نمی‌توانند به ‌موقع ازدواج کنند و سن آن‌ها بالا رفته است.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی با کمک شما خیران عزیز توانست بخشی از مشکلات و موانع موجود بر سر راه ازدواج جوانان را رفع کند.

تهیه ی ۲۲ قلم اجناس ضروری برای شروع یک زندگی مانند یخچال، اجاق گاز، فرش، جارو برقی، فریزر و … از جمله اجناسی هستند که به عنوان جهیزیه به نیازمندان اعطا می شود.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی توفیق پیدا کرد از محل کمک های شما بزرگواران در امر تهیه جهیزیه برای نیازمندان با رایزنی و مساعدت تولیدکنندگان گرامی و ارائه تخفیفات اثرگذار، جهیزیه هایی شامل ۲۲ قلم اجناس از جمله یخچال، فرش، اجاق گاز، لباسشویی، جاروبرقی و … وسایر اقلام ضروری موردنیاز اولیه زندگی تهیه و از میان حدود ۱۰۰ پرونده درخواست عزیزان نیازمند که پس از تحقیق و بررسی به تعداد ۲۰ نوعروس نیازمند که واجد شرایط بیشتری برای دریافت جهیزیه بودند با حفظ کرامت و عزت نفس به آنها تقدیم گردید. در ادامه با گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱ همراه ما باشید.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی ، گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱

بررسی گزارش عملکرد کمپین مهر و مهربانی 1401

سال 1401 با تمامی خوبی ها و بدی ها در حال سپری شدن است؛ این ما هستیم که باید بتوانیم تنها تاثیرات مثبت از خود به جای بگذاریم. این تاثیرات مثبت به مرور می توانند مانند یک صفت غالب عمل کرده و نیمی از اثرات منفی را به صفت مغلوب تبدیل کنند. موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی در سال 1401 توانست به تعدادی دانش آموزان  لوازم مورد نیاز را جهت تحصیل اهدا کند. 

در ماه مهر حامیان مختلفی دور هم جمع شدند تا بتوانند به ایتام و نیازمندان کمک کرده و لوازم مختلفی را در جهت تحصیل خریداری کنند. لوازم خریداری شده شامل گزینه های زیر می شوند:

 • تهیه لوازم التحریر مورد نیاز و بسته های آموزشی (این بسته ها شامل دفتر، مداد، خودکار، جامدادی، ست کامل خط کش، تراش، پاک کن، آبرنگ و مداد رنگی می شوند.)
 • تهیه کیف و کفش مدرسه

در رابطه با گزارش عملکرد کمپین مهر و مهربانی 1401 می توانیم به شهرهایی اشاره کنیم که تحت پوشش این موسسه خیریه بوده اند. خیران و اهداکنندگان با بررسی کامل شهرها سعی کردند تا به 106 نفر از نیازمندان استان تهران و همچنین شهرستان های پاکدشت، پردیس، بومهن و سایر شهرستان های محروم لوازم و بسته های مورد نیاز تحصیلات را اهدا کنند.

ما نیز به عنوان یک مجموعه تلاش کردیم تا در این کمپین حضوری هر چند کوچک و سازنده داشته باشیم و برای حمایت از ایتام و نیازمندان کمک های غیرنقدی و نقدی را ارائه دهیم. امیدوار هستیم تا سایر افراد نیز با توجه به این موضوع سعی در هم قدم شدن داشته باشند و به اهمیت خیریه بیشتر از هر زمانی پی ببرند.

همراه با کمپین مهر و مهربانی به کاهش فقر کمک کنیم

اگر به گزارش عملکرد کمپین مهر و مهربانی 1401 توجه داشته باشید، می توانید به این نتیجه برسید که تنها با یک مجموعه 106 نفر از دانش آموزان توانستند بدون استرس تحصیلات خود را شروع کنند. حال تصور کنید این کمپین و یا مجموعه فراتر از تصورات شما رشد کند، چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بدون اغراق نیکوکاری می تواند فقر را کاهش دهد. هیچوقت فقر به صورت مطلق از بین نخواهد رفت ولی سازمان های خیریه در کنار اهداکنندگان می توانند آن را به صورت چشمگیری کاهش دهند؛ به گونه ای که در سال 2015 نرخ فقر در مقایسه با سال های گذشته، کمتر بود. بدون شک خیریه ها نقش بسیار موثری را در این روند داشته اند. شما نیز در صورت داشتن شرایط مورد نیاز می توانید هم پای موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی ، کمک های خود را به صورت نقدی و غیر نقدی اهدا کنید و یک گام بزرگ در ریشه کن کردن فقر و تبعیض ها بردارید. در ادامه با گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱ همراه ما باشید.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی(عید قربان)

امام جواد علیه‌السلام فرمود: «مَا مِنْ عَمَلٍ أَفْضَلَ یَوْمَ النَّحْرِ مِنْ دَمٍ مَسْفُوکٍ أَوْ مَشْیٍ فِی بِرِّ الْوَالِدَیْنِ أَوْ ذِی رَحِمٍ قَاطِعٍ یَأْخُذُ عَلَیْهِ بِالْفَضْلِ وَ یَبْدَؤُهُ بِالسَّلَامِ أَوْ رَجُلٍ أَطْعَمَ مِنْ صَالِحِ نُسُکِهِ وَ دَعَا إِلَی بَقِیَّتِهَا جِیرَانَهُ مِنَ الْیَتَامَی وَ أَهْلِ الْمَسْکَنَةِ وَ الْمَمْلُوکِ وَ تَعَاهَدَ الْأُسَرَاء. ( خصال شیخ صدوق، جلد 1، ص 298)(عید قربان،موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی)

در روز عید قربان بافضیلت ترین اعمال، قربانی‏ کردن و حرکت در جهت نیکی به پدر و مادر یا خویشاوندی است که قطع رحم کرده تا به او چیزی ببخشد. همچنین  آغاز سلام کند یا مردی که از بهترین جای قربانیش به دیگران اطعام کند و بقیه آن را به همسایگان از یتیمان و بیچارگان و بردگان بده و از اسیران دلجویی کند.

معرفی موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی موسسه ای است مرم نهاد با شماره ثبت 14371  که به همراه شما خیرین در رفع نیازهای ایتام می کوشد.  این موسسه در طول سال های فعالیت خود، توانسته است جمع کثیری از ایتام و خانواده های  کم درآمد را مورد حمایت و پوشش قرار بدهد. این توفیق با ارزش، حاصل نمی شد مگر با حمایت های مادی و معنوی شما عزیزان.(عید قربان)

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی با مجوز از پلیس امنیت در زمینه های کمک های نقدی و غیر نقدی (درمانی، بستری و دارویی)، خوراک و پوشاک، اثاثیه منزل، تحصیلی، مسکن،جهیزیه، سیسمونی و…) فعالیت دارد تا با کمک رسانی به ایتام و خانواده های کم درآمد، بتواند  قدری از مشکلات آن ها را کم کند.  

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی با حمایت و پشتیبانی خیرین و حامیان و نیکوکاران خود، با جذب کمک ها و مشارکت های مردم نهاد، سعی در تامین مخارج زندگی برای نیازمندان و هموطنان عزیزی دارد که به دلایل مختلف برای امرار معاش خود در مضیقه هستند. با استعانت از خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار در حال حاضر خیریه بنی هاشمی، توانسته است از ۱۵۵۸ نیازمند، بیمار و دانش آموز بی سرپرست یا بدسرپرست حمایت های مادی و معنوی کند.

حوزه فعالیت موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

ما توانسته ایم در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشمی بخش های مختلفی را برای کمک رسانی و حمایت مادی و معنوی خانواده های مختلف ایجاد کنیم. کمپین مادرانه موسسه، یکی از کمپین های موفقی بود که در سال 1401 برگزار شد. کمپین یلدا و مهربانی، کمپین اهدای بخاری و وسایل گرمایشی، کمپین عید فطر، کمپین ماه مبارک رمضان و دیگر مراسماتی که توسط مسئولان موسسه برگزار شده است، نشان دهنده عملکرد موفق موسسه حمایت  و پشتیبانی های روحی و روانی از ایتام و خانواده های کم درآمد در طول سال های متمادی است. در ادامه با گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱ همراه ما باشید.

گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱

عملکرد موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی در روز عید قربان

هر ساله در روز عید قربان کمپین ویژه عید قربان اجرا می شود. از آنجایی که در احادیث و روایات، در مورد اطعام ایتام و سایر نیازمندان در  روز عید قربان ،  سفارش بسیار شده است، موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی تصمیم گرفته تا  یک کمپین  حمایتی را با پشتیبانی شما عزیزان  در روز عید قربان راه اندازی کند. در این کمپین با کمک های شما خیرین عزیز برای ایتام و نیازمندان و بیماران در روز عید قربان ، پک مواد غذایی ، لوازم منزل و جهیزیه برای نوعروسان نیازمند تهیه و تقدیم می شود. امسال هم با یاری شما خیرین شریف توانستیم برای 379 خانوار در روز عید قربان پک مواد غذایی ( شامل گوشت،برنج، قند و سایر مواد غذایی مورد نیاز)، لوازم بهداشتی، کمک نقدی به بیماران، اثاثیه منزل ( شامل اجاق گاز، پتو، تلویزیون، یخچال، جاروبرقی، ظروف منزل، کمد و تخت کودک)، پک جهیزیه ( شامل یخچال، یک جفت فرش، اجاق گاز، لباسشویی، توستر، زودپز، پلوپز، جارو برقی، آبمیوه گیری، اتو، سرویس قابلمه، سرویس چینی، سرویس آرکوپال، بلورجات، جا ادویه، سرویس قاشق چنگال، کتری برقی، فلاکس، سینی، ساعت، پتو) را تامین کنیم.  همچنین تهیه غذای گرم توسط خیرین همراه با  اهدا به کودکان  بی سرپرست و نیازمندان  از جمله این  کمپین بود.  غذای گرم اعم از لوبیا پلو،کشک بادمجان، پیتزا، زرشک پلو با مرغ، جوجه کباب، چلو خورشت قرمه سبزی، چلو خورشت قیمه و …برای کودکان ایتام و نیازمند تحت پوشش استان های تهران و البرز و شهرستان های پاکدشت (قیامدشت و حصارامیر)پردیس، بومهن، رودهن و مناطق محروم کشور تهیه و تقدیم شد. “گزارش عملکرد سالیانه ۱۴۰۱”

دعوت به  حمایت و پشتیبانی  از موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

بسیار خرسندیم که در این کمپین هم سعادت این را داشتیم که در حمایت از ایتام و نیازمندان با شما هم قدم باشیم.

خدا را شاکر هستیم که سعادت نصیب ما شد تا بتوانیم با کمک رسانی مادی و معنوی، دردی از خانواده های بد سرپرست و کم درآمد را کاهش بدهیم. ما در این مسیر با ارزش قدم گذاشته ایم و نیازمند همکاری ها و کمک های شما عزیزان خواهیم بود. امسال در این کمپین روز عید قربان و سایر کمپین های پیش رو باز هم تلاش ما کمک به ایتام و رساندن مواد غذایی به آنها  و همچنین تهیه انواع پوشاک برای آنها است که بدون حمایت های شما قادر به انجام آن نیستیم. خوشبختانه  امسال نیز توانستیم  پک جهیزیه را برای دختر خانم های کم درآمد تامین کنیم. قدردان محبت شما عزیزان هستیم.

جستجو در سایت

پرداخت فوری

شماره حساب‌های موسسه

شماره کارت بانک ایران زمین

5057-8570-0001-2728

شماره حساب بانک ایران زمین

119-11-343-55-1

نیکوکار گرامی

باسلام و احترام

شما می‌توانید کلیه کمک‌های خود را به شماره کارت 5057-8570-0001-2728  کارت به کار نمایید.