موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

شماره ثبت : ۱۴۳۷۱

گزارش عملکرد

گزارش عملکرد

((گزارش عملکرد موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی ))

.

اوج بندگی آن است که بتوانید در کوچه پس کوچه های زندگی دست نیازمند و محرومی را بگیرید و او را درفراز ونشیب های طاقت فرسا یاری نمایید. و خداوند متعال همیشه فرصت‌هایی برای نیکوکاری و دیگربینیفراهم ساخته است.

رمضانی که گذشت بهانه‌ ای بود تا حامیان و خیرین محترم به بهانه ­ی فطریه و کفاره ، مهربانی های بی دریغ شان را برای کمک به ایتام و کودکان بی سرپرست  بذل و انفاق کنند.از این رو همچون همیشه با آغوشی باز گرد آمدند و بی هیچ توقعی دست یاری و نوازش دادند. از ایشان سپاسگزاریم و هم ستایشگر نگاه پر مهرشان هستیم، که به تداوم راه می اندیشند و می دانند که تنها با ادامه حضور است که می توان خشنودی همیشگی خداوند را از آن خود کرد. چراکه وقتی دستی را به یاری می گیرید، دست دیگر خود را در دستان پر مهر خداوند نهاده اید.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم توانست فطریه و کفاره جمع آوری شده شما حامیان و خیرین محترم در ماهمبارک رمضان 97 را در مسیر کمک به ایتام و کودکان بی سرپرست ، در قالب کمک هزینه، اعم از درمانیو معیشتی، سبد کالا، ایجاد اشتغال، تهیه جهیزیه و البسه… بکار گیرد که شرح کامل این گزارش عملکرد به شرحذیل ارائه می گردد:

 

«گزارش عملکرد موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی در عید فطر 1397 »

کمک های غیر نقدی:

  • توزیع دو مرحله مواد غذایی و سبد کالا

مرحله اول: 142 سبد کالا

مرحله دوم: 144 سبد کالا

  • توزیع بن نان (کفاره)

مرحله اول: 140 نفر

مرحله دوم:170 نفر

کمک های نقدی:

  • پرداخت نقدی اجاره 2 خانوار
  • کمک هزینه درمانی 28 بیمار
  • کمک هزینه معیشتی به 70 یتیم و کودک بی سرپرست
  • کمک هزینه مخارج زندگی در دو مرحله
  • مرحله اول 52 مورد
  • مرحله دوم 59 مورد
  • ایجاد فرصت شغلی برای اشتغال به کار 3 نفر از نیازمندان این موسسه
  • تهیه بخشی از جهیزیه برای یک مددجو بی سرپرست و یتیم

کلام آخر:

حضور مداوم در مسیر نیکوکاری و دستگیری از محرومین همچون کمک به ایتام و کودکان بی سرپرست علاوه بر اجر اخروی، می تواند زمینه ساز زدودن کامل محرومیت از طیف کثیری از هم نوعان باشد؛ و تصویری دلنشین تر از جامعه ارائه دهد. در این نوع حضور، کمیت و اندازه کمک ملاک نیست، بلکه آنچه اهمیت دارد عبارت است از تداوم بخشی به دستگیری از نیازمندان، فارغ از میزان کمک.حضور پیگیر شما خیرین محترم می‌تواند از ایجاد خلل در فعالیت های حمایتی و پشتیبانی از افراد نیازمند جلوگیری نماید.خللی که باعث بروز ناهنجاری های مادی و معنوی در مددجویان می‌ گردد و با آسیب به عزت نفس این عزیزان ادامه مسیر را برای آنان با دشواری همراه می‌سازد.

بهره‌گیری صحیح از ابزار و تکنیک‌های کارشناسی شده و علمی در زمینهٔ پشتیبانی از افراد محروم و بی‌بضاعت و ممانعت از بروز اختلال در حمایت از این طیف، درزمینه های مختلف درمانی، معیشتی، اشتغال و غیره، تنها با یک برنامه‌ریزی مستمر امکان پذیر بوده و این مهم موکول به حضور مداوم شما حامیان و خیرین محترم است.خوشبختانه این مؤسسه با توجه به آیین‌نامه و منشور امدادرسانی خود و استفاده از روش‌های بهینه و علمی و نیز استمداد از کارشناسان قابل و معتبر درزمینه های مرتبط، توانسته است بستر مناسب و قابل اطمینانی برای این حرکت فراهم سازد.

از طریق این گزارش عملکرد ، مناسبات و فعالیت های مادی و فرهنگی این مجموعه در زمینه حمایت از افراد مستحق، صورتی شفاف و مؤثر و البته قابل گسترش یافته است.اکنون حامیان و خیرین محترمی که پیگیر وضعیت محرومین جامعه ازجمله ایتام و کودکان بی‌سرپرست هستند، با فراغ بال و اشراف کامل و شفاف بر همه‌ی امور، بی‌هیچ دغدغه و تردیدی می­توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

قابل ذکر است که کارگروه های این مؤسسه طی دوران فعالیت خود توانسته‌اند ضریب خطا در شناسایی افراد مستحق و امدادرسانی به آنان را به حداقل میزان خود رسانده و با ارائه متناوب گزارشی از عملکرد در زمینهٔ های حمایتی، همچون فطریه و کفاره موجبات اطمینان از جزئیات مصرف کمک‌های صورت گرفته را برای حامیان عزیز فراهم سازند.پس بیایید با تداوم حرکت های سازنده خود، دست در دست پروردگار، زیبایی لبخند را بر چهره‌ی کودکان محروم، همیشگی سازیم.

 

شما از دو طریق می توانید کمک های خود به ایتام و کودکان بی سرپرست را ادامه دهید:

1. از طریق فرم زیر:

پرداخت انلاین


!!!توجه داشته باشید مبالغ باید بصورت اعداد انگلیسی وارد شود.!!!
جهت پرداخت آنلاین می توانید از طریق تکمیل فرم زیر اقدام نمایید.
فیلد هایی که با ستاره مشخص شده پر کردن آنها ظروری است
دقت کنید تمامی مبالغ به تومان میباشد.
مبالغ اهدایی شما باید بیش تر از 1000 تومان باشد.

2. با ورود به صفحه ی زیر می توانید کودک بی سرپرست مورد نظر را انتخاب کرده و با مطالعه زندگی نامه ی شخص ،مبلغی را به عنوان کمک نقدی اهداء کنید.

 حمایت از کودکان بی سرپرست

حمایت

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به کودکان بی سرپرست همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link
حمایت
close-image