نیکوکار عزیز! درصورتیکه تمایل به مشارکت در کمپین نوروزی را دارید لطفا کلیک کنید.

چگونه خیریه به مددجویان کمک می کند؟

  1. خانه
  2. »
  3. مطالب
  4. »
  5. چگونه خیریه به مددجویان کمک می کند؟
کمک به مددجویان

کمک به مددجویان

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی کمک به مددجویان ، کمک های نقدی به ایتام ، کمک هزینه ازدواج ایتام و نیازمندان از اموری بوده که همواره مورد توجه بزرگان و ادیان و قرآن بوده است.

“خداوند در زمین بندگانی دارد که برای برآوردن نیازهای بندگان دیگر می کوشند، اینان ایمنی یافتگان روز قیامتند.”

این حدیث زیبا از امام کاظم به اندازه ی کافی بیانگر این موضوع هست. حتی از نگاه روانشناسی نیز کمک به نیازمندان تاثیر بسیاری در روحیه انسان دارد، به طوری که “آلن لوک” محقق و نویسنده در کتاب “نیروی شفابخش نیکوکاری” در این باره می گوید: ” کمک به دیگران باعث داشتن دیدگاه خوشبینانه و خشنودی از خود می شود و حس سلامتی، نشاط ورضایت را ارتقا می دهد و همچنین میزان انرژی بدن را بالا می برد” .

مردم کشور ما همیشه ثابت کرده اند که هم از دیدگاه انسانی و هم از دیدگاه دینی تا چه حد پایبند این موضوع بوده و همواره یاری رسان مددجویان در تمامی دوره های تاریخ بوده اند. با نگاهی به ادبیات تعلیمی کشورمان می توان پی برد که کمک به نیازمندان همواره از دغدغه های مردم ما بوده است.

صدها فرشته بوسه برآن دست می زنند کز کار خلق یکی گره بسته وا کند

کمک به مددجویان ، کمک نقدی

کمک به مددجویان موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

جای نگرانی است که میزان فقر در کشور با شیب صعودی همراه است و شرایط موجود بر این وضع دامن می زند. نگاهی گذرا به آمار میزان نیازمندان و مددجویان در سطح کشور حاکی از آن است که حدود سه میلیون خانوار در حال حاضر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند و بیش از دو میلیون وپانصد مددجو هم تحت سرپرستی سازمان بهزیستی به سرمی برند. اگر واقع بین باشیم نیازی به این آمار و ارقام نیست. و با نگاهی گذرا به اطراف و جامعه می توان دانست که اوضاع معیشتی بسیاری از خانوارها بسیار وخیم است. و بار مشکلات اقتصادی جامعه بر این تنگنا افزوده.

معرفی موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

در این میان علاوه بر دو موسسه دولتی ذکر شده در بالا، موسسات غیردولتی دیگری هستند که به یاری وضع موجود شتافته اند تا باری از دوش نیازمندان بردارند. شاید برای شما هم پیش آمده که در زمان برخورد با نیازمندان از خود پرسیده باشید، آیا این شخص نیازمند است؟ یا این یک عوام فریبی است! برای پی بردن به این موضوع بهتر آن است که کمک های نقدی و غیرنقدی خود را به موسسسات و خیریه هایی بسپاریم که کارشان شناسایی نیازمندان و مددجویان واقعی و آگاهی از نیازهای اساسی آنان است.

یکی از این موسسات خیرخواهانه، “موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی” است. این خیریه یک خیریه غیردولتی است که صرفا با حمایت و پشتیبانی خیرین و جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی پاک نیتان جامعه مدیریت و اداره می شود. موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی قریب به نوزده سال است که در راستای کمک به ایتام و نیازمندان فعالیت می کند و در طی این نوزده سال بیش از 1558 نیازمند بیمار و دانش آموز بدسرپرست و بی سرپرست را تحت حمایت خود قرار داده است.

در طول این مدت خیریه تمام برنامه های خود را شفاف سازی کرده است به طوری که خیرین از روند کامل کمک های نقدی و غیرنقدی خود آگاه اند موسسه تمام اطلاعات فعالیت هایی را که در جهت کمک به مددجویان به یاری خیرین به ثمر رسانده است در اختیار آنان قرار می دهد.

کمک هزینه ازدواج نیازمندان و مددجویان

یکی از پویش های موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی، کمک هزینه ازدواج ایتام است که موسسه در این راستا برای نوعروسان مددجو که توان تهیه ی اقلام ضروری برای آغاز زندگی مشترک خود را نداشته اند، جهیزیه تهیه نموده است و همچنین کمک های نقدی به ایتام می دهند.

نوعروسانی که بنا بر دلایل مالی و تنگناهای اقتصادی سال ها نتوانسته بودند به خانه بخت خود برسند و در حسرت بسیاری از نیازهای اولیه خود مانده اند. کمک هزینه های ازدواج ایتام و نیازمندان بی شک یکی از بهترین راه هایی است که خیران باید به آن نگاه ویژه ای داشته باشند، چرا که بنا بر احادیث ائمه نگاه لطف خداوند بر کسی است که زمینه ازدواج نیازمندی را فراهم می کند. موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی همواره برای پیشبرد اهداف خود، به یاری مردم مهربان کشورمان نیازمند است، مردمی که همواره روحیه ی نوع دوستی و خیرخواهی خود را تماما به اثبات رسانده اند و کمک های نقدی به ایتام را انجام دادند. خیرین می توانند تمامی کمک های نقدی به ایتام و همچنین کمک های غیرنقدی به ایتام خود را به این موسسه ارسال نموده و در جریان تمامی فعالیت های آن قرار گیرند.

جستجو در سایت

پرداخت فوری

شماره حساب‌های موسسه

شماره کارت بانک ایران زمین

5057-8570-0001-2728

شماره حساب بانک ایران زمین

119-11-343-55-1

نیکوکار گرامی

باسلام و احترام

شما می‌توانید کلیه کمک‌های خود را به شماره کارت 5057-8570-0001-2728  کارت به کار نمایید.