نیکوکار عزیز! درصورتیکه تمایل به مشارکت در کمپین نوروزی را دارید لطفا کلیک کنید.

چگونگی شناخت خیریه معتبر

  1. خانه
  2. »
  3. مطالب
  4. »
  5. چگونگی شناخت خیریه معتبر
خیریه معتبر

شناخت خیریه معتبر پاسخی در خور به سوالاتی است که در چگونگی شناخت خیریه معتبر هنگام دیدن پیام های موسسات مختلف خیریه می تواند، به شما بگوید آیا کمک کنید یا خیر؟ متاسفانه بسیاری از این پیام ها با تحریک حس همنوع دوستانه شما در پی رسیدن به اطلاعات بانکی شما و خالی کردن حساب هایتان هستند. کار این افراد شیاد که به سبب عدم شناخت خیریه معتمد از سوی شما به ثمر نشسته است باعث دو زیان بزرگ خواهد شد؛ یکی به خود شما و دیگری به موسسه خیریه. شما که در اثر عدم شناخت خیریه معتبر عنان خود را به دست شیادان دادید و با کارتی خالی رو به رو شدید، از فریبی که خورده اید عصبانی می شوید. درحقیقت باعواطف شمابازی شده است واین جای تاسف دارد.چون شما دفعات بعد طبق ضرب المثل مارگزیده دوبار نیش نمی خورد عمل خواهید کردوحتی به خیریه های معتبر هم کمک نمی کنید. عدم شناخت خیریه معتبر یک نیازاساسی است که بایستی خیریه های دارای صلاحیت به آن پاسخ دهند.درایران تعداد خیریه های معتبربسیار زیاداست اما تعداد محدودی ازآن ها فقط سه تا ثبت شده اند.که یکی از این موسسات موسسه خیریه وایتام بنی هاشم رضوی می باشد.شناخت خیریه معتبر یک کمک اساسی به خودشما وموسسات خیریه است،اگردوست دارید درراه شناخت خیریه معتمد و کمک به یک خیریه معتبرگام بردارید بهتر است، با ما همراه باشید.

فعالیت خیریه ، خیریه معتبر

به کدام موسسات خیریه کمک کنیم؟به چه خیریه ای میشود اعتماد کرد؟(راه های اعتماد به خیریه, راه های شناخت خیریه معتبر)

در صورتی که به شناخت خیریه معتمد رسیده باشید، پاسخ به این سوال برای شما بسیار آسان خواهد بود.چون میدانید باید به موسسه خیریه ای کمک کنید که از نظر شما یک موسسه معتبر است.در ادامه این متن راهکار شناخت خیریه معتبر را در اختیارتان قرار خواهم داد. اگر دوست دارید به اطلاعاتی در زمینه شناخت خیریه معتبر برسید با ما همراه باشید.

1- بررسی شماره ثبت خیریه از طریق سایت قوه قضائیه (سازمان ثبت اسناد و املاک کشور)

این کار یکی از اولین اقدامات در شناخت خیریه معتمد است. شما از طریق پیشخوان های دولتی و یا دفاتر حقوقی با داشتن کد ثبت موسسه مد نظر وارد سایت قوه قضائیه می شوید.با وارد کردن شماره ثبت خیریه از قانونی بودن آن آگاه می شوید.البته چنان که گفته شد در ایران بیشتر موسسات خیریه فاقد شماره ثبت می باشند که برای بررسی آن ها روش دوم و سوم بهتر است.در تصویر زیر ما از سایت قوه قضائیه با داشتن کد ثبت موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی وجود این موسسه را استعلام کردیمو نتیجه ی حاصل به صورت زیر است. که نشان میدهد این خیریه، یک خیریه معتبر و دارای اصالت است.

2- بررسی مجوز خیریه که از سوی وزارت کشور یا بهزیستی ارائه شده است.

تمام خیریه ها در ابتدای آغاز کار خود از سوی وزارت کشور یا بهزیستی تاییدیه و مجوز کسب می گیرند.شما برای شناخت خیریه معتبر می توانید از مدیر خیریه بخواهید این مجوزها را به شما نشان دهد.در صورتی که فرد حاضر نشد، مدارک معتبری از سوی وزارت کشور یا بهزیستی به شما نشان دهد؛ احساسات هم نوع دوستانه شما ایجاب می کند مسئله را با پلیس در میان بگذارید.با این کاردرصورتی که موسسه خیریه معتبرنباشد ازطریق دادگستری و وزارت املاک کشورپلمپ وشیادان روانه زندان می شوند.با این کارشما ازاتلاف هزینه های فردی وزیان های اجتماعی جلوگیری می کنید.همچنین کامی موثر درجهت کمک به شناخت خیریه معتبر ازجهت دیگران می نمایید.

3- بررسی همه جانبه فعالیت های موسسه خیریه و راستی آزمایی سخنان موسسات

ممکن است یک موسسه خیریه دوشرط بالا راداشته باشد. اما یک خیریه معتبر نباشد.مثلا به جای خرج مبالغ اهدای برای خیریه این پول ها به حساب مدیران موسسه ریخته شود. اصلی ترین راه شناخت خیریه معتبربررسی فعالیت های موسسه خیریه ومیزان موفقیت های یک خیریه درزمان فعالیت سالانه اش می باشد.برای مثال شمابرای شناخت خیریه معتبری مثل موسسه خیریه ایتام وبنی هاشم رضوی می توانید چک لیست فعالیت های ماهانه این موسسه رادروبسایت اصلیش مشاهده کنید.

به چه طریقی می توان فعالیت های موسسه خیریه را سنجید؟(راه های اعتماد به خیریه, راه های شناخت خیریه معتبر)

در چگونگی شناخت خیریه معتمد شما از هر طریقی که بخواهید می توانید فعالیت های موسسه خیریه را بسنجید. مواردی که در اینجا آوردیم چند نمونه از آسان ترین هاست که از طریق موتورهای جستجو گوگل و انواع شبکه های مجازی صورت می گیرد.البته این کار خیلی سخت است وشما برای شناخت خیریه معتبر تنها در صورتی که وب سایت اصلی و لینک های دقیقی از شبکه های اجتماعی این موسسات دارید، بهتر است این کار را انجام دهید. با توجه به افزایش فشینگ وکلاهبرداری ها موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی در این متن آدرس سایت اصلی و لینک های اصلی خود در شبکه های مجازی را در این متن ارائه کرده است تا شما خیرین محترم این موسسه دچار خطا نشوید.

سرچ در سایت اصلی موسسه(شبکه اجتماعی موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی،از کجا بدانیم خیریه مطمئن است , از کجا بدانیم خیریه معتبر است)

با وارد کردن نام موسسه در فیلد سرچ گوگل می توانید سایت اصلی موسسه را پیدا کنید و به منظور شناخت خیریه معتبر شروع به گشتن صفحات مختلف سایت کنید. 

برای مثال روی لینک https://banihashemrazavi.com/ کلیک کنید تا تمام اقدامات موسسه خیریه ایتام وبنی هاشم رضوی را مشاهده کنید.

خیریه معتبر

سرچ در شبکه های اجتماعی موسسه(راه های اعتماد به خیریه, راه های شناخت خیریه معتبر)

سرچ در تلگرام

چگونگی شناخت خیریه معتمد تلگرام یکی از سریع ترین و رایج ترین نرم افزار های ارتباطی است .شما می توانید با مراجعه به تلگرام و زدن نام موسسه در قسمت جستجو کانال تلگرامی موسسه خیریه مد نظرتان را ببینید. اگر از ویندوز استفاده می کنید و تلگرام شما روی یک پی سی نصب است یا اصلا تلگرام ندارید از طریق لینک کانال قادر به مشاهده فعالیت های تلگرامی موسسه خیریه خواهید بود. از طریق کانال های تلگرامی می توانید در شناخت خیریه معتبر یک گام به جلو بردارید. شناخت خیریه معتبر از طریق تلگرام بسیار سخت می باشد لذا پیش از شروع سرچ در تلگرام بهتر است، لینک تلگرامی موسسه خیریه راداشته باشید. برای مثال لینک کانال تلگرام خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی https://telegram.me/banihashemrazavi_charity است که با بررسی کامل آن می توانید پی ببرید،این موسسه یکی از خیریه های معتبر در سراسر ایران است.

سرچ در فیسبوک 
چگونگی شناخت خیریه معتبر با اینکه فیسبوک در ایران همانند تلگرام فیلتر است، اما از طریق آن با استفاده از فیلتر شکن نیز می توانید به شناخت خیریه معتبر اشراف کامل پیدا کنید و نظرات خود را با این موسسات خیریه در میان بگذارید. از فواید دیگر فیس بوک این است که شما می توانید به و ب سایت ها و اخبار مرتبط با این موسسات دسترسی داشته باشید. فیس بوک یکی از شبکه های اجتماعی کارآمد است که می تواند جانشین سرچ در گوگل بشود.مثلا موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی به عنوان یک خیریه معتبر دارای لینک فیسبوک به شرح زیر https://www.facebook.com/Banihashemrazavicharity است و شما با استفاده از این لینک به راحتی می توانیدوبسایت موسسه خیریه وایتام بنی هاشم رضوی را مشاهده کنید.

سرچ در اینستاگرام

چگونگی شناخت خیریه معتبر اینستاگرام به عنوان یک رسانه تصویری با داشتن میلیون ها کار بر یکی از بهترین شبکه های اجتماعی است که می توانید ادعا های یک موسسه خیریه را به صورت تصویری مشاهده کنید.برای مثال شما از طریق لینک https://www.instagram.com/banihashemrazavicharity می توانید تمام فعالیت های موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی در چند ماه اخیر را مشاهده کنید وبا فالو کردن آن ها احساس تان را بیان کنید
سرچ در تویتر
تویتر به عنوان یکی از محبوب ترین شبکه های اجتماعی با عملکردی شبیه به تلگرام وسرعتی چند برابر آن در اختیار شماست تا از طریق آن از فعالیت های موسسه خیریه آکاه شوید، بسیاری از موسسات خیریه دارای حساب کاربری در تویتر هستند برای مثال لینک https://twitter.com/banihashemraza1 لینک تویتر موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی است.

پرس وجو از مددجویان تحت پوشش

برای شناخت خیریه معتبر شما می توانید به خود موسسه خیریه مراجعه کنید وبا پرس وجو از مددجویان درباره اینکه آیا موسسه واقعا به آن ها کمک می کند ؟ ویا اینکه کمک های خیریه به آن ها چقدر است؟ به شناخت خیریه معتبر برسید.و به خیریه ها از نظر کار کرد نمره بدهید. این روش در شناخت خیریه معتبر بهتر وکم ضرر تر است در صورتی که قدرت شناخت کافی از جاعلین را ندارید برای شناخت خیریه معتبر حتما از این روش استفاده کنید.


 چرا شناخت فعالیت های موسسه مهمتر از شناخت خیریه معتبر است؟(راه های شناخت خیریه معتبر)

بسیاری از موسسات خیریه از لحاظ قانونی کاملا معتبر هستند،اما از لحاظ مصرف پول های اعطا شده از سوی خیریه این پول ها را بدون هیچ ترسی برای خودشان خرج می کنند. علت چنین پدیده ای هم به خوبی معلوم وآشکار است، این موسسات خیریه تحت نظارت بهزیستی خود پول هایشان را خرج می کنند اما کسی از آن ها نمی پرسد با این پول چکار کردی؟ یا آنکه در پاسخ به این پرسش ها پاسخ های واهی می دهند. بنابر این بررسی میزان موفقیت فعالیت های موسسه خیریه بسیار مهم تر از شناخت خیریه معتبر از لحاظ قانونی است.

شناخت خیریه ، خیریه معتبر

آیا شناخت خیریه معتبر به تنهایی کافی است؟(شبکه اجتماعی موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی)

خیر شناخت خیریه معتبر به تنهایی کافی نمی باشد، چونکه برخی شیادان با جا زدن خود به جای موسسات خیریه و اعلام شماره حساب های مشابه باشماره حساب های واقعی اقدام به کلاهبرداری می کنند. برخی از این شیادان با ایجاد حساب های کاربری جعلی و مشابه با موسسات خیریه های واقعی با احساسات مردم بازی می کنند. شناخت خیریه معتبر از لحاظ قانونی تنها نباید ملاک پرداخت شما باشد شما بایستی یقین کنید، فعالیت های موسسه خیریه در جهت کمک به نیازمندان استنه افراد متمکن که به اسم خیریه با پول های خیریه به اسم فعالیت های موسسه خیریه دست به هر کاری می زنند.

آیا باید به تمام پیام های که از سوی موسسات خیریه و به منظور درخواست کمک می آیند پاسخ مثبت داد؟

خیر شما در این موارد حتی اگر به شناخت خیریه معتبر و راهکارهای آن وارد باشید، ابتدا بهتر است منبع پیام را مورد بررسی فرار دهید ودر صورتی که مطمئن شدید این پیام از جانب موسسات معتبر است ودر صورتی که توان مالی داشتید اقدام به کمک کنید.(راه های اعتماد به خیریه)

پس از شناخت خیریه معتبر در هنگام پرداخت پول به چه نکاتی توجه کنیم؟(از کجا بدانیم خیریه مطمئن است)

نکاتی که در زیر آوردیم جز مهم ترین نکاتی است؛ که شما باید پس از شناخت موسسه خیریه معتبر وبه هنگام واریز پول مورد توجه قرار دهید. رعایت این نکات برای شما وخیریه ها موثر بود و تا حد بالایی جلوی فیشینگ وجعل هویت مراکز معتبر خیریه را می گیرد.شناخت خیریه معتبر از لحاظ بانکی و پرداخت پول بسیار مهم  است آنقدر که در سایر جا های زندگی هم به درد شما می خورد. بررسی دقیق اکانت کانال یا گروهی که در هر کدام از شبکه های مجازی به اسم خیریه مشاهده می کنید. برخی از افراد پس از شناخت خیریه معتبر به هوای کمک به این موسسات وارد کانال ها وگروه های خیریه می شوند  یا از طریق افراد ناشناس به این گروه ها اضافه می شوند. متاسفانه با توجه به گستردگی شبکه های اجتماعی شیادان اقدام به ایجاد کانال های مشابه کانال های موسسات خیریه کرده اند. در این کانال ها به اسم فعالیت های موسسه خیریه پول از شما دریافت و وارد حساب های شخصی می شود یا آنکه حسابتان فیشینگ می شود. آنچه در مورد این کانال ها به وضوح آشکار است این می باشد که وقتی وارد صفحه این کانال ها می شوید و روی اکانت کانال تلگرامی کلیک می کنید اطلاعات کاربری آدمین یا موسس کانال نا موجد می باشد.(راه های اعتماد به خیریه, راه های شناخت خیریه معتبر)

درخواست لینک شبکه های اجتماعی موسسات و وب سایت های آن ها از طریق مدیران موسسات خیریه

پس از شناخت خیریه معتبر با بررسی دقیق فعالیت های موسسه خیریه از مدیر خیریه بخواهید تا آدرس وب سایت خودرا به شما بدهد.همچنین از آن ها در خواست کنید لینک های شبکه های اجتماعی خود را در این وب سایت با شما به اشتراک بگذارند.

آشنایی کامل با آرم ولوگوی موسسه

پس از شناخت خیریه معتبر سعی کنید چند عکس از آرم و لوگوی خیریه بدست آورید، تا در هنگام استفاده از شبکه های اجتماعی از صحت آرم و لوگو مطمئن شوید. تا به اشتباه وارد سایت های دیگر یا سایت های جعلی نشوید. به عنوان مثال آرم و لوگوی موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی به صورت زیر می باشد.(راه های اعتماد به خیریه, راه های شناخت خیریه معتبر)

بررسی لینک های که از طریق آن ها پرداخت می کنید(از کجا بدانیم خیریه مطمئن است , از کجا بدانیم خیریه معتبر است)

متاسفانه درصورتی که شما سه مورد ابتدایی را در نظر نگرفتید و بر روی لینک های پرداخت کلیک کردید، ممکن است؛ برای شما سه اتفاق متفاوت بیفتد. اول اینکه شما به موسسه خیریه معتبر کمک کرده باشید و پولتان صرف فعالیت موسسه خیریه بشود، شما به حساب یک جاعل پول واریز بکنید و یادر دام کلاهبردارن اینترنتی بیفتید واطلاعات بانکی شما به سرقت برود. اگر شما یک فرد عادی باشید چیدن اینگونه دام ها در شبکه های اجتماعی شما را در معرض خطر قرار می دهد. به همین خاطر با همکاری موسسه خیریه ایتام و بنی هاشم رضوی قصد داریم روش شناخت پرتابل جعلی یک بانک را به شما نشان دهیم. امیدواریم با این کار به شما در شناخت خیریه معتمد کمکی کوچک انجام داده باشیم. کمکی که در خرید های شما از شبکه های اجتماعی موثر خواهد بود. به دوپرتال زیر نگاه کنید؟

خیریه معتبر

به نظر شما کدام یک پرتابل پرداخت بانک ملی است وکدام نیست؟ شاید باورتان نشود!(راه های اعتماد به خیریه, راه های شناخت خیریه معتبر)

اولی پرتابل واقعی بانک ملی است ودومی پرتابل جعلی است که توسط هکرین زبده به منظور فیشینگ و سرقت اطلاعات بانکی شما ساخته شده است. حتما می پرسید با اینهمه مشابهت چکار کنم؟ پاسخ موسسه خیریه ایتام وبنی هاشم رضوی برای شما اینگونه است. چنانچه به آدرس دو وب سایت دقت کنید متوجه میشوید که تفاوت های فاحشی باهم دارند. قبل پرداخت و وارد کردن اطلاعات کاملا آدرس پرتال بانکی را بررسی کنید و در صورت روبه رو شدن با چنین وضعیتی به سرعت از طریق شبکه های اجتماعی مسئله را با پلیس فتا در میان بگذارید. در صورتی که این پیام را مشاهده کردید واقعا متاسفم شما در دام تله های شبکه های اجتماعی افتاده اید اما جای نگرانی نیست چون پلیس فتا باز هم در خدمت شماست.در هنگام پرداخت کارت به کارت به نام گیرنده دقت کنید پس از شناخت خیریه معتبر زمانی که می خواهید پولی را به روش کارت به کارت انتقال دهید. قبل از تایید واریز پول به نام ونشان گیرنده پول دقت کنید، زیرا موسسات از نام های شخصی استفاده نمی کنند. حصول اطمینان از اینکه پول شما در جهت فعالیت های خیریه مصرف می شود دقت کنید که تنها شناخت خیریه معتبر از نظر مراجع قانونی کافی نیست. شما بایستی به موسساتی کمک کنیدکه فعالیت های موسسه خیریه به صورت روزانه ویا ماهانه چک لیست می شوند.(راه های اعتماد به خیریه, راه های شناخت خیریه معتبر)

مراجعه به موسسه خیریه

 پس از اینکه به شناخت موسسه معتبر رسیدید و متوجه شدید ، فعالیت های موسسه خیریه دارای چک لیست می باشد. سعی کنید با پرس وجو از مددجویان به پاسخ این سوال برسید که آیا ادعا های این موسسه واقعی است یا خیر.

جستجو در سایت

پرداخت فوری

شماره حساب‌های موسسه

شماره کارت بانک ایران زمین

5057-8570-0001-2728

شماره حساب بانک ایران زمین

119-11-343-55-1

نیکوکار گرامی

باسلام و احترام

شما می‌توانید کلیه کمک‌های خود را به شماره کارت 5057-8570-0001-2728  کارت به کار نمایید.