موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

شماره ثبت : ۱۴۳۷۱

چطور می توانیم برای کمک به نیازمندان اقدام کنیم؟

چطور می توانیم برای کمک به نیازمندان اقدام کنیم؟

چطور می توانیم برای کمک به نیازمندان اقدام کنیم؟

مرحوم الهی قمشه ای در باب کمک به نیازمندان می فرمایند: به جُز خالق که از کلّ بی نیاز است / خلایق را به یکدیگر نیاز است در این جهانی که هر روز بیش از پیش به فنا و زوال خود می رسد، به نظر شما جز نیکی کردن در حق همنوعان خود چه کاری درست تر زیباتر می باشد؟ وقتی به زوال فصل ها یا حتی زندگانی های پر رونق و باشکوه انسان ها نگاه می کنید،آیا تا به حال از خود پرسیده اید: پایان این زندگی کوتاه کجاست؟ عاقبت از ما چه یادگارهایی بر لوح این جهان خواهند نوشت؟اگر کمی عمیق تر به زندگی انسان های پیش از خودتان نگاه کنید،

متوجه می شوید که عاقبت این جهان فانی است و بالاخره یک روز همه ما با تمام داشته ها و نداشته هایمان به اصل خود باز می گردیم و دیگر نه صدایی و نه نجوایی از ما روی این کره خاکی باقی نمی ماند؛اما یادگاری هایی که به نیکی از خود به جای گذاشته ایم تا هزاران سال بر لوح جهان و قلب انسان هایی که دست یاریشان را گرفته ایم، باقی خواهد ماند، پس تا فرصت داریم باید با کمک به نیازمندان و کمک به ایتام نیازمندان را دریابیم تا یادگارهای ماندگار و نیکی از خود بر لوح جهان به یادگار بگذاریم.

راههای شناخت موسسه

 

نیکی کردن در حق نیازمندان

نیکی کردن در حق نیازمندان، یاری رساندن به دردمندان، دست گیری از بی پناهان،حمایت از بی سرپرستان، دست نوازش کشیدن بر سر یتیمان و کودکان بی پناه راه هایی است که شما می توانید به نیازمندان در سراسر جهان کمک نمایید و با گرفتن دست یاری آن ها جهان را به جای بهتری برای زندگی تبدیل کنید؛ اما شاید بپرسید با گستردگی این کره خاکی چگونه می توانیم نیازمندان را دریابیم و به آن ها کمک نماییم؟امروزه راه های زیادی وجود دارد که شما می توانید به وسیله آن ها برای کمک به نیازمندان اقدام نموده و بدین به نیازمندان در سراسر جهان کمک کنید،  کمک به خیریه ها و مراجعه به موسسات این چنینی یک راهکار بسیار مناسب و ایده آل در این زمینه است که شما می توانید بدین طریق برای کمک به نیازمندان اقدام نموده و کمک های غیرنقدی و نقدی خود را به نیازمندان، ایتام، بی سرپرستان و بی پناهان در سرتاسر جهان برسانید؛ اما شاید بپرسید چگونه باید به خیریه ها ارتباط برقرار کنیم و کمک های خود را به آن ها برسانیم؟ برای رسیدن به پاسخ سوالات فوق با ما در ادامه مقاله همراه باشید تا شما را با راه های شناخت موسسه های خیریه و چگونگی کمک به نیازمندان به وسیله این موسسات آشنا سازیم؟

 

راههای شناخت موسسه

 

 

راه های شناخت موسسه های خیریه

در دنیای گسترده و پر جمعیت امروز یافتن نیازمندان و رساندن کمک های غیرنقدی و نقدی خود به آن ها کار دشوار و چالش برانگیزی است؛ اما راه های مختلفی وجود دارد که شما می توانید به وسیله آن ها کمک های خود را با هر میزان و توانی به نیازمندان سراسر جهان برسانید و با کمک های نقدی و غیرنقدی خود سیاهی های جهان را کمرنگ تر نمایید تا شاید بدین وسیله جهان جای بهتری برای زندگی تمامی انسان ها شود! همانطور که اشاره شد یک راه مطمئن و کاملا ایده آل در خصوص کمک به نیازمندان، موسسات خیریه هستند. شما می توانید کمک های غیرنقدی و نقدی خود را به وسیله موسسات به دست نیازمندان برسانید و بدین طریق به بی پناهان، ایتام و دردمندان کمک نمایید. در دنیای امروز موسسات خیریه زیادی وجود دارند که افراد در هر گوشه از جهان می توانند با مراجعه به این مراکز و پرداخت کمک های خود به این موسسات، به نیازمندان زیادی در سراسر جهان کمک نمایند؛ اما با این حال شاید بپرسید چگونه می توان موسسات را شناسایی کرد و کمک های خود را به آن ها رساند؟ تا شما را با راههای شناخت موسسه و چگونگی کمک به نیازمندان به وسیله این موسسات آشنا سازیم؟ بالاخره خیرین زیادی در زندگی شما حضور دارند که سال ها است در خدمت به خلق می کوشند و با موسسات خیریه یا نیازمندان زیادی در ارتباط هستند، می توانید از این افراد نیز در خصوص راه های شناخت موسسه های خیریه یا یافتن نیازمندان و ایتام کمک بگیرید.

راههای شناخت موسسه

 

کمک به نیازمندان

شما می توانید با جستجو در شبکه های اینترنتی و وبسایت های مختلف با موسسات خیریه فعال در سرتاسر جهان آشنا شوید، راه های کمک به خیریه ها را بشناسید، در ارتباط با اقدامات خیریه های مختلف اطلاعات کسب کنید و در نهایت با چگونگی فعالیت و راههای شناخت موسسه این موسسات در خصوص کمک به نیازمندان آشنا شوید. با این حساب می توان گفت که بهترین راه های شناخت موسسه های خیریه در دنیای امروز جستجو در شبکه های اینترنتی استف چرا که بدین طریق شما به اطلاعات جامع تر و کامل تری از فعالیت های موسسات می رسید و بهتر می توانید درباره چگونگی پرداخت های کمک های نقدی و غیرنقدی خود تصمیم بگیرید.

 

راههای شناخت موسسه،موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

 

 

آشنایی با راههای شناخت موسسه

اکنون که با راه های شناخت موسسه های خیریه آشنا شدید و با پرس و جوهای انجام شده موسسه مورد نظر خود را در زمینه کمک به نیازمندان انتخاب کرده اید، لازم است که با راه های کمک به خیریه آشنا شوید. واقع در این قسمت می خواهیم به یک سوال مهم پاسخ دهیم و آن این است که چه کمک هایی را می توان به وسیله موسسه های خیریه به دست نیازمندان، ایتام و بی پناهان و محرومین در سرتاسر جهان رساند؟ یا بهتر است بگوییم راه های کمک به خیریه ها چیست؟ امروزه موسسات خیریه در زمینه کمک به مستضعفان، نیازمندان، محرومان، دردمندان، ایتام و بی پناهان اقدامات و فعالیت های مختلفی را در نظر گرفته اند که با کمک خیرین و نیکوکاران خوش قلب به این فعالیت ها پرداخته و بدین طریق به نیازمندان کمک می کنند. در ادامه به منظور آشنایی با راه های کمک به خیریه به معرفی اقدامات و فعالیت های موسسات در راستای کمک به نیازمندان می پردازیم:

کمک های غیرنقدی:

در خصوص کمک به نیازمندان همواره قرار بر آن نیست که با کم های مالی به داد محرومین برسیم و تنها با پرداخت هزینه های زندگی این افراد، نیازمندان را دریابیم! بلکه در برخی مواقع می توانیم از امکانات، خلاقیت ها، استعدادها و توانایی های فردی خود در خصوص کمک به محرومین و نیازمندان استفاده کنیم. به عنوان مثال شما می توانید در زمینه های گوناگونی همچون تدریس به کودکان تحت سرپرست خیریه به ایتام و محرومین کمک نمایید یا اگر در تاسیسات، برق کاری و …. استعدادی دارید، می توانید با برطرف نمودن نیازهای خیریه قدم بزرگی در گسترش این موسسات گذاشته و بدین طریق به نیازمندان و بی سرپرستان تحت پوشش موسسه کمک نمایید.

کمک به نیازمندان،موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

 

 

معرفی موسسه به سایر افراد(نیازمندان را دریابیم):

یکی دیگر از اقداماتی که در راستای کمک به محرومان و نیازمندان (نیازمندان را دریابیم) می توانید انجام دهید، معرفی خیریه ها به سایر افراد خیرخواه می باشد. اگر توانایی پرداخت کمک های مالی یا کمک های معنوی و غیر نقدی را ندارید، می توانید مراکز و موسسات خیریه معتبر را به ساید افراد معرفی نمایید تا با گسترش خیریه ها بدین وسیله در خصوص کمک به محرومین، مستضعفین و نیازمندان نقش مهمی را داشته باشید.

 

کمک به خیریه,درباره خیریه،کمک به نیازمندان،موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

 

 

به صورت حضوری به موسسات خیریه سر بزنید:

اگر نمی دانید چگونه می توانید راههای شناخت موسسه موسسات خیریه کمک کنید، به صورت حضوری به موسسه های خیریه سر بزنید و با آن ها در خصوص فعالیت هایشان صحبت کنید، مشکلاتشان را بپرسید و از اقدامات مختلفی که در زمینه خدمات رسانی به نیازمندان دارند، اطلاعات کسب کنید تا با شناخت نیازها و فعالیت هایشان به کمپین های مختلف کمک به نیازمندان بپیوندید و بدین وسیله به نیازمندان، ایتام و محرومین کمک نمایید.

 

کمک آنلاین به کودکان بی سرپرست،کمک به نیازمندان
کمک آنلاین به کودکان بی سرپرست

 

 

کمک به ایتام با کمک های نقدی و غیرنقدی:

موسسات خیریه اقدامات مختلفی را در راستای کمک به کودکان بی سرپرست و بد سرپرست در نظر دارند که شما می توانید با مراجعه به موسسات مختلف در خصوص اقدامات موسسه برای کمک به ایتام پرس و جو نموده و پس از کسب اطلاعات در این زمینه، توانایی های مالی و غیر مالی خود را بررسی نماییدو در نهایت با پیوستن به کمپین های مختلف در اقدامات موسسه برای کمک به ایتام قدم بزرگی داشته باشید.

کمک به کودکان بی سرپرست،کمک به نیازمندان

 

 

در خصوص راههای شناخت موسسه برای کمک به ایتام باید بگوییم که موسسات برنامه ها و کمپین های مختلفی را در سراسر سال برنامه ریزی می کنند که از جمله آن ها می توان به جشن های نیکوکاری در آغاز سال تحصیلی، فرستادن معلمین برای تدریس به مناطق محروم، تهیه لوازم زندگی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست و … اشاره کرد که خیرین می توان براساس توانایی های مالی و غیرمادی خود در این پویش ها همراه موسسات باشند.

 

معرفی موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی(کمک به نیازمندان)

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی از جمله موسسات مراکز خیریه با سابقه در کشور است که سال ها است با کمک خیرین و حامیان خود در راستای کمک به محرومین، مستضعفین و نیازمندان سراسر کشور اقدامات گسترده ای را به انجام می رساند. موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی از جمله موسساتی که با راه اندازی کمپین های مختلف در سرتاسر سال اقدامات مهمی را در خصوص کمک به نیازمندان، محرومین و کودکان بی سرپرست و بدسرپرست کشور به انجام رسانده است، با مراجعه به وبسایت اینترنتی این موسسه به نشانی https://banihashemrazavi.com/ شما نیز می توانید با اقدامات گسترده این مرکز آشنا شده و اطلاعات مفیدی در زمینه چگونگی همکاری با موسسه کسب نمایید.

کمک به نیازمندان

 

از جمله اقدامات شایسته و بزرگ این مرکز می توان به اقدامات موسسه برای کمک به ایتام و کمک به کودکان بدسرپرست اشاره کرد.موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی با فراهم آوردن امکانات مختلف در خصوص آشنایی با شرایط زندگی کودکان بی سرپرست و بدسرپرست تحت پوشش این موسسه، این امکان را فراهم آورده تا خیرین با شرایط زندگی کودکان و نیازهای آن ها آشنا شوند و بدین طریق در خصوص نحوه پرداخت کمک های نقدی و غیر نقدی خود به این کودکان بهتر تصمیم گیری نمایند.کمک به نیازمندان

 

کمک به نیازمندان(نیازمندان را دریابیم)

راههای شناخت موسسه اگر شما هم قصد دارید با کمک موسسات خیریه به یاری نیازمندان پرداخته و بدین طریق دین خود را به محرومین و مستضعفین جهان پرداخت کنید، می توانید با موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی ارتباط برقرار نموده و با کمک مسئولین خیریه و به یاری سایر خیرین خیرخواه و حامی موسسه به یاری مستضعفین کشور بپردازید. این جهان فانی روز به روز به زوال خود نزدیک تر می شود و شرارت های انسانی هر روز رنگ سیاه تری بر چهره جهان می نشاند، بیایید نیازمندان را دریابیم و با دستگیری از مظلومان و بی پناهان جهان رنگ سفیدی باشیم  برای این سیاهی ها تا شاید این جهان جای بهتری برای زندگی کودکان بی پناه و مظلومین جهان باشد.

 

من هم میتوانم کمک کنم

برخی از کودکان بی سرپرست نیازمند حمایت های شما

برای حمایت از کودکان نیازمند کلیک کنید
حمایت 

مطالب مرتبط

6 نظر

 1. محمودمیرزایی

  سلام بنده ۴۸سالم دارای هفت فرزند شش تابچه های خودم یگی یتیم بودسرپرستیشوب عهده گرفتم زمانی رهاش کرده بودمادرش سخت کارکردم بخاطری نیکه نون حلال کارای سخت تاقت فرسا سه ساله ازکارافتاده ام دیسک کمردارم دردمیکشم بچه یتیمم فاقدشناسنامه بیمه هس محتاج نون شبم چهارتابچه هام مدرسه میرن این گوشیو ی خیرمسلمون داده ب دخترم سه تاپسرام ندارن اگ شب ی تیک نون داریم بدان روزشو مداریم یقران حقیقت میگم درامدمن یارانه

  پاسخ
 2. محسن

  سلام من محسن،یک همسایه داریم یک خانم سن بالا ک مدتها بیماری ناشناخته گرفته و افتاده تو خونه ب علت بی پولی دکتر برده نشد،بعد ماها امروز گفتن زخم بستر شدید گرفته و زبانش بند اومده،یک پسر داره ک کارگری میکنه اگ باشه و اما وضع مالیشون خیلی خراب،شمارو ب خدا حداقل انداره ی تشک مواج کمک کنید من شمارمو میزارم اگ قبول کردید ادرسشو میدم با مدارکش یا حق

  پاسخ
  1. سمیرا رحیم دوست

   سلام.وقت بخیر.موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضویی ایتام زیر 15 سال رو تحت پوشش قرار میدهد

   پاسخ
 3. لیلا

  با سلام یک خانواده فقیر ک دریک اتاق کوچک زندگی میکنند و پدر خانواده معتاد تزریقی میباشد و دو فرزند دختر هم دارد خیلی فقیر هستند جوری ک پول لباس و غذایشان را هم ندارند واقعا دردناکه زندگیشون میخاستم بگم ک ب کجا مراجعه کنند برای کمک چون در روستای دور افتاده ای زندگی میکنند

  پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به کودکان بی سرپرست همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link
برای حمایت از کودکان نیازمند کلیک کنید
حمایت 
close-image