موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی
شماره ثبت : 14371

چطور می توانیم برای کمک به نیازمندان اقدام کنیم؟

چطور می توانیم برای کمک به نیازمندان اقدام کنیم؟

چطور می توانیم برای کمک به نیازمندان اقدام کنیم؟

افراد بسیاری هنگام کمک غیرنقدی به نیازمندان معتقدند میزان و مقدار بخشندگی اهمیت بسیاری دارد در حالی که باید بگوییم هر کس می‌تواند بر اساس توان خود دینی که به جامعه خود دارد، ادا کند و نیازی نیست حتما مبلغ زیادی برای فعالیت‌های خیرخواهانه هزینه شود. تمامی افراد یک جامعه می‌توانند با انجام اقدامات کوچکتر که حتی شاید به چشم هم نیاید، اثر فوق العاده‌ای در زندگی نیازمندان داشته باشند، گامی در مسیر رشد فرهنگ نوع دوستی بردارند و به ترویج فعالیت‌های خیرخواهانه یاری برسانند.

  • امکانات خود را در راه یاری رسانی به موسسات خیریه بسنجید

بهتر است قبل از اقدام با خود بررسی کنید که چه چیزی را می‌توانید برای موسسات خیریه هزینه کنید. شاید این هزینه پولی اندک یا لوازم غیر نقدی باشد یا اگر مهارتی دارید برای موسسات خیریه به صورت رایگان ارائه دهید.

به طور مثال اگر مهارت‌هایی چون برق کاری، لوله کشی و… را بلد هستید، می‌توانید به صورت رایگان برای موسسات خیریه زمان گذاشته و مشکلات آنها را در حوزه تخصصی خود رفع کنید. همچنین معلمان، روانشناسان، مددکاران اجتماعی و… افرادی هستند که حضور داوطلبانه آنها می‌تواند به این موسسات کمک بسیاری داشته باشد.

پس باید بدانید کمک غیرنقدی به نیازمندان از مسیر موسسات خیریه تنها به پرداخت پول محدود نمی‌شود و شما می‌توانید با استفاده از توانایی‌های خود، این موسسات را در راه دستیابی به اهداف انسان دوستانه یاری کنید.

  • برای کمک رسانی به نیازمندان خلاقیت به خرج دهید

بسیاری از کمک‌هایی که در موسسات خیریه انجام می‌گیرد، عموما تکراری هستند و تنها در صدد رفع نیازهای مادی افراد انجام می‌گیرند اما شما می‌توانید کمک خود را به صورت خلاقانه و منحصر به فرد به این موسسات داده و آنها را در مسیرکمک غیرنقدی به نیازمندان یاری کنید. به طور مثال می‌توانید بسته‌های لوازم تحریر برای دانش آموزان نیازمند تهیه کنید و بر روی تک تک آنها کارتی به یادگار و با جملات زیبا قرار دهید و کودکان را به درس خواندن تشویق کنید. یا می‌توانید به مراکز خیریه حامی کودکان مراجعه کرده و آرزوهای بچه ها را بپرسید و در صدد رفع آنها برآیید.

کمک غیرنقدی
کمک غیر نقدی
  • به صورت حضوری به موسسات خیریه سر بزنید

بسیاری از شما نمی‌دانید که بهترین اقدام برای کمک غیرنقدی به نیازمندان و همکاری با موسسات خیریه چیست، پس بهتر است به صورت حضوری با مسئولین این موسسات گفت و گو کنید و از آنها بپرسید نیازهایشان چیست و شما دقیقا به چه نحوی می‌توانید آنها را یاری کنید. گاه ممکن است موسسات خیریه افرادی را جهت حسابداری نیاز داشته باشند و شما بتوانید با صرف چند ساعت در طول هفته این کار را برایشان انجام دهید.

  • معرفی خیریه‌های معتبر به اطرافیان

یکی از راه‌هایی که شما می‌توانید به موسسات خیریه کمک غیرنقدی به نیازمندان یاری برسانید این است که برای آنها تبلیغ کنید، به این معنا که پس از آشنایی با یک موسسه خیریه معتبر که فعالیت‌هایش مورد تاییدتان هست، آن موسسه را به دوستان و اطرافیان خود معرفی کنید و از آنها بخواهید کمک‌های خود را به این موسسه تحویل دهند.

از طرف دیگر می‌توانید لینکی از سایت، پیج اینستاگرام، کانال تلگرام و… موسسه را برای اطرافیان خود ارسال کنید یا در شبکه اجتماعی خود قرار دهید تا افراد بیشتری جذب این موسسه خیریه شده و از این طریق کمک‌های بیشتری برای نیازمندان جمع گردد.

  • کمک غیرنقدی به نیازمندان

بسیاری از ما در خانه خود لوازمی داریم که مدت‌ها است بلا استفاده مانده است و در عین سلامت، در گوشه‌ای خاک می‌خورند. به طور مثال تلویزیون، یخچال، مبلمان و… لوازمی هستند که به راحتی می‌توان به موسسات خیریه تحویل داد تا آنها به دست نیازمندان برسانند.

اگر شما هم در منزل خود چنین لوازمی دارید، بهتر است بیشتر از این زمان را هدر ندهید و آن را به موسسات خیریه برسانید. البته باید تاکید کنیم لوازم شما باید صد در صد سالم و قابل استفاده بوده تا بتوانند در مسیر کمک رسانی به نیازمندان مفید باشند. پس از دادن لوازم غیر قابل استفاده به موسسات خیریه خودداری کنید زیرا تنها زحمت این موسسات را بیشتر می‌کنید تا لوازم شما را دور بریزند.

علاقه مندانی که خواستار ارائه کمک غیر نقدی به موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی هستند، می توانند با پر کردن فرم زیر مارا در حمایت از نیازمندان یاری نمایند.

غیر نقدی

کمپین عید قربان، اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست
حمایت

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به ایتام همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link
کمپین عید قربان، اهدای گوشت قربانی به کودکان بی سرپرست
حمایت
close-image