نیکوکار عزیز! درصورتیکه تمایل به مشارکت در کمپین نوروزی را دارید لطفا کلیک کنید.

بیماران

  1. خانه
  2. »
  3. مطالب
  4. »
  5. بیماران
بیماران ، موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

موسسه خیریه وایتام بنی هاشم رضوی

نهادی مردمی است که به شناخت افراد واجد شرایط برای حمایت می پردازد و پس از آن در راستای رفع نیاز ها و مشکلاتشان کار میکند. این مشکلات میتواند مالی باشد و یا در حوزه ی بیماران قرار گیرد. بنیاد های امور خیریه نظیر موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی ، همواره در تلاش برای رفع مشکلات و دغدغه های نیازمندان با روش ها مختلف و به یاری خیرین هستند. ابتلا به بیماری مشکل عظیمی است که بسیاری از نیازمندان را درگیر کرده و آنان را از زندگی باز می دارد. چه بسا افراد و بیماران بسیاری که بخاطر مشکلات مالی، قدرت تامین اصلی ترین نیاز های زندگی خود و خانواده را نداشته و نتوانستند درمان شوند و از زندگی محروم شدند‌.

در این میان کودکان بسیاری هستند که با مشکلات و بیماری های عدیده متولد می شوند و همچنین شرایط زندگی و کمبود های آن در آینده، این فرشتگان را به انواع بیماری های صعب العلاج یا لاعلاج مبتلا می کند.

نحوه فعالیت موسسه خیریه وایتام بنی هاشم رضوی در خصوص بیماران:

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی، با حمایت مردم عزیز و خیرین گرانقدر در تلاش است تا بار اندکی از دوش آنان برداشته و از روش های مختلف سلامتی را برای آنان به ارمغان آورد.اکثر خیریه های سطح کشور از جمله موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی، با معرفی طرح های حمایتی، دارویی و رفاهی، شرایط را برای کمک به بیماران فراهم نموده و این امکان را ایجاد می کنند که خیرین با خاطری آسوده و اطمینان وارد عرصه شوند.

این طرح های اختصاصی برای بیماران، در راستای آموزه های دینی و ارزش های غنی اسلامی، همچنین با تکیه بر فرهنگ همدلی، همراهی و نوع دوستی ایجاد شده و تا به امروز توانسته بخشی از نیازهای انسان های شریف و پاک سرشتی که با بیماری های مختلف دست و پنجه نرم می کنند بر طرف ساخته و شرایط را برایشان ساده تر نمایند. این اقدام از استرس مبتلایان به بیماری کاسته و ذهنشان را معطوف به درمان میکند.

اهداف موسسه بنی هاشم رضوی :

مهم ترین اهداف موسسه خیریه وایتام بنی هاشم رضوی از کمک به بیماران به شرح ذیل است :

تقویت روحیه توکل و ایجاد موج امید در افراد بیمار

تلاش در راستای فرهنگ سازی و ترویج آموزه های دینی و میهنی

بهره گیری حلال و به جا از کمک خیرین و مردم جهت تأمین نیازهای بیمار

ایجاد پویش اجتماعی در میان مردم برای کمک رسانی و همراهی

فراهم نمودن شرایط روانی مناسب

رفع نیاز دارویی بیماران

رفع نیاز های توانبخشی

کمک به بیمارهای در مناطق محروم که شرایط درمانی مناسب ندارند

بیماران ، موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

بیمارهای تحت پوشش موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی :

به طور کلی، تمامی بیماران نیازمند، اعم از کودکان، بزرگسالان، سالمندان، ایتام، افراد بی سرپرست و بی بضاعت در زمره کمک رسانی موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی قرار می‌ گیرند. با این وجود برخی از مهمترین دغدغه های این مرکز به شرح ذیل می باشد :

تامین دارو های شیمی درمانی

امکان انجام دیالیز برای بیمارهای کلیوی

امکانات و داروهای لازم برای درمان کودکان سرطانی

جدا از بیماری های خاص، بسیاری از نیازمندان خصوصا کودکان باید دوره های کار درمانی،  گفتار درمانی، فیزیوتراپی، توانبخشی، مددکاری، روانشناسی و… را بگذرانند.

همچنین تعداد مدد جویانی که نیازمند درمان های جسمی و ذهنی هستند، کم نیست و طول درمان آنان از چند ماه تا چند سال می باشد.

کمک جهانی به بیماران:

مراکز درمانی وقف خیریه و یا موسسات خیریه مستقل مانند موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی نه تنها در ایران، بلکه در سراسر جهان دایر هستند و پیوسته درحال جمع آوری کمک های نقدی و غیر نقدی افراد خیر می‌باشند. بسیاری از نامدارترین سلبریتی ها هر ساله کمک های خود را به این موسسات خیریه اهدا نموده و یا افراد مختلفی را در کشور های مختلف جهان تحت پوشش دارند.

جمع بندی خدمات موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی:

در موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی، ما بر آنیم تا با تعاملات سازنده و موثر و همچنین دخیل کردن علاقه‌مندان به امور خیریه، آنان را به سمت این حرکت خداپسندانه هدایت کرده و گرهی از مشکلات هم وطنانمان باز نماییم. چه بسا این پویش بتواند در سراسر ایران عزیز، الگو قرار داده شده و به زندگی بیماران بیشتری رنگ و بوی امیدواری ببخشد.

جستجو در سایت

پرداخت فوری

شماره حساب‌های موسسه

شماره کارت بانک ایران زمین

5057-8570-0001-2728

شماره حساب بانک ایران زمین

119-11-343-55-1

نیکوکار گرامی

باسلام و احترام

شما می‌توانید کلیه کمک‌های خود را به شماره کارت 5057-8570-0001-2728  کارت به کار نمایید.