موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی
شماره ثبت : 14371

فواید صدقه دادن

فواید صدقه دادن

صدقه دادن و کمک به ایتام

 

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی ( مشکلات کودکان بی سرپرست : در ادامه در نظر داریم به برخی از مهمترین فواید صدقه دادن اشاره کنیم.برای صدقه دادن چه واجب باشد و چه مستحب، ثواب و فضیلت بسیاری مد نظر است. از جمله مهمترین روایاتی که در قرآن کریم و سیره ائمه اطهار برای این منظور اشاره شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • در روایت است که صدقه کمر شیطان را می شکند.(“بحارالانوار”، ج۹۶، ص۱۱۴)
  • صدقه دادن مرگ بد را دفع می کند.(“بحارالانوار”،ج ۹۶، ص ۱۲۴)
  • صدقه دادن عمر را زیاد می نماید.(“بحارالانوار”، ج ۹۶، ص ۱۱۹)
  • صدقه دادن روزی را زیاد، و فقر را برطرف می سازد.(“بحارالانوار”، ج۹۶، ص۱۱۸ و۱۱۹)
  • صدقه موجب شفا و دوای مریض است.(“بحارالانوار”، ج ۹۶، ص ۱۲۰)
  • صدقه برای حفظ یک چیز، آن را از خطر خرابی محفوظ می دارد.(“بحارالانوار”، ج ۹۶، ص ۱۲۴)
  • صدقه خانه و شهر را آباد سازد.(“بحارالانوار”، ج ۹۶، ص ۱۳۰)
  • صدقه قضاء سوء حتمی آسمانی را برطرف کند.(“بحارالانوار”، ج۹۶، ص۱۳۰)

البته موارد یاد شده تنها بخش از فوایدی است که در مورد صدقه در نظر گرفته شده است.امام صادق (ع) فرموده اند که: هیچ چیزی نیست مگر آن که فرشته ای بر آن موکل است، جز صدقه؛ چه آن که آن در دست خدا واقع می شود ـ (“بحارالانوار”، ج۹۶، ص۱۲۷)

پیامبر اکرم نیز بارها و بارها به اهمیت و فضیلت این امر با روایت مخالف اشاره کرده است: :آگاه باشید هر که انفاق نماید به صدقه ای، برای اوست به وزن هر درهم، مانند کوه أحد از نعمت های بهشت.(“بحارالانوار”، ج ۹۶، ص ۱۱۵)

 

کمک به کودکان بی سرپرست

با صدقه دادن، مال شما کم نخواهد شد، شما در ازای هر اتفاقی که می کنید پاداش وسیعی را دریافت خواهی کرد. ممکن است برخی از عزیزان بپرسند که صدقه ای که مد نظر دارند می تواند به چه صورتی باشد؟با توجه به شرایط موجود صدقه های شما می تواند به صورت نقدی و یا غیر نقدی باشد.به منظور کمک به کودکان بی سرپرست همچنین می توانید از کمک های عاطفی را نیز به منظور پر کردن خلاهای موجود در زندگی کودکان بی سرپرست در نظر بگیرید. صدقه دادن نه تنها سبب کم شدن اموال شما نخواهد شد بلکه به واسطه ی آن اموال شما فزونی خواهد یافت، پاداشی که قرار است از انفاق و بخشش به دست آورید به مراتب بسیار با ارزش تر از آن چیزی خواهد بود که انفاق کرده اید.علاوه بر آن نیز از پاداش اخروی نیز بهره مند  خواهید شد.  بخشندگی گام موثری برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت دارد، شما با بخشنده بودن در واقع یکی از مهمترین صفات و ویژگی های خداوند را در خود پرورش خواهید  داد.

 

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی(مشکلات کودکان بی سرپرست )

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی با بهره مندی از کادر کاملا حرفه ای و خیرخواه مفتخر آن است که در همه ی این سال ها توانسته با ارائه ی خدمات و ترویج فعالیت های بشر دوستانه در خدمت شما عزیزان باشد.صدقه دادن یک تجارت سودمندی هم در این دنیا و هم زندگی اخروی ما است، شما با  دادن صدقه به نیازمندان می توانید توشه ای ارزشمند برای آخرت خود آماده کنید، لازم به ذکر است که عزیزان خیر خواه می توانند، کمک های نقدی و غیر نقدی خود را از طریق ما به نیازمندان ارسال کنند زیرا با سال ها تجربه و فعالیت در این زمینه به خوبی می دانیم که افراد ایتام نیازمند چه نیازهایی هستند و چگونه میتوان بدون ایجاد احساس نامطلوب، کمک های مد نظر را به دست آنها برسانیم.دوستان خیرخواه ما توجه کنید که در کمک به دیگران لازم است که دقت کافی را داشته باشید تا در حین چنین کمک هایی، احساس افراد نیازمند با منت گذاشتن، و یا هر گونه اقدم ناخوشایندی جریحه دار نباشد. هرگز به منظور شهرت و یا فخر فروشی دست به چنین اقدامات خیرخواهانه ای نزنید. می توانید ما را واسطه ی ارسال کمک های خود به افراد نیازمند قرار دهید و اطمینان کامل به دست آورید که هدایای ابلاغ شده به طور کامل به دست افراد نیازمند خواهد رسید. البته عزیزان می توانند به موسسه ی ما به صورت حضوری سر زده و همچنین ما را در مسیر پخش کمک های انجام شده نیز یاری کنند. امید آن داریم که روی با یاری همدیگر بتوانیم ریشه ی فقر را در بین بسیاری از افراد از بین ببریم، اگر ما یارای هم باشیم تردید نیست که جامعه ای بی نیاز از آن ما خواهد بود.

 

مشکلات کودکان بی سرپرست(کمک به ایتام)

از جمله مهمترین مشکلات کودکان بی سرپرست می توان به مشکلات مادی و عاطفی آنها اشاره کرد.کودکان بی سرپرست به دلیل عدم حضور پدر و مادر و البته فضای گرم خانواده، به مقدار بسیار زیاد در برابر آسیب های روحی و روانی قرا دارند. شما میتوانید با اطلاع از آرزوهای کودکان بی سرپرست، در صدقه دادن، خلاقانه عمل کنید به عنوان مثال با حضور در موسسه و اطلاع از آرزوهای بسیاری از کودکان در صورتی که امکان پذیر است، کمک های خود را در راستای برآورد سازی، آرزوهای کودکان انجام دهید.چه چیز با ارز ش تری از این است که انسان بتواند لبخند شادی را بر لب یک کودک یتیم جاری سازد. یک کودک نیازمند به مراتب بیشتر از هر فرد دیگری نیازمند کمک و دستگیری است زیرا از او نمی توان انتظار این را داشت که به تنهایی از پس مشکلات موجود براید. از سوی دیگر همین کودکان امروزی، سازندگان جامعه ی آینده خواهند بود.به مراتب هر مشکلی که آنها گرفتار باشند، در آینده ی نه چندان دور می تواند به زیان ما نیز تمام شود. پس بیایید در دست هم دهیم و بتوانید با ایجاد شرایط آن برای کودکان بی سرپرست در رشد و پرورش آنها دخیل باشیم. به راستی که پاداش این اجر همواره در این دنیا و آخرت با شما خواهد بود. شما با کمک به این کودکان در واقع به آینده ی جامعه ی خود، به زندگی اخروی خود کمک کرده اید.

 

صدقه دادن به ایتام و کمک به ایتام

صدقه دادن به ایتام از جمله مهمترین اقداماتی است که شما می توانید با در اولویت قرار دادن آن، به سعادت اخروی برسید.هیچ چیز زیباتر از بخشنده بودن نیست، بخشنده بودن می تواند بسیاری از خصلت های پلید انسانی، را از بین برد. یک فرد نمی تواند به طور همزمان هم بخشنده باشد و هم احساس حسادت مازاد داشته باشد.برای افرادی که به دنبال رسیدن به مراتب اخلاقی و معنوی والا هستند آنچه که در اولین مسیر به آنها یاد آور می شود این است که بتوانند به  خصایل نامطلوب خود  پایان دهند، لازم است بدانید که انفاق یکی از بهترین ویژگی ها برای غلبه بر بسیاری از ویژگی های پلید انسانی می باشد.دادن صدقه به ایتام را از یاد نبرید، شما می تونید با هر توانایی که دارید در این فعالیت بشردوستانه شریک باشید. صدقه می تواند همچنین حافظ مال شما باشد، شما با  کمک به دیگران در واقع به نوعی به خودتان نیز کمک کرده اید. خداوند انفاق را دوست دارد و بارها بارها در قرآن کریم به این موضوع اشاره کرده است، یکی از راههای دسترسی به رضای خدا  انفاق می باشد. خدا که از ما راضی باشد بدون تردید سعادت دنیا و آخرت از آن ما خواهد بود. بخشندگی یکی از بزرگترین ویژگی های معبود است و او دوست دارد که بندگانش نیز بخشنده باشد. هیچ چیزی نزد خدا با ارزش تر از آن نیست که ما از آنچه که خودمان دوست داریم به دیگران انفاق کنیم، فداکاری و ازخودگذشتگی گامی موثر برای رسیدن به درجات والای انسانی است.

صدقه دادن(کمک به ایتام)

صدقه دادن، طول عمر را زیاد کرده و به مال و ثروت شما ، افزونی خواهد بخشید. خداود متعال خودش بارها بارها برای این مورد وعده داده است.امام علی علیه السلام فرموده اند که هر گاه گرسنه شدید با صدقه دادن با خدا سودا کنید.عزیزان خیرخواه می توانند با حضور در موسسه و کسب اطلاعات کامل در مورد نیازهای ایتام، صدقه خود را با توجه به نیازهای موجود ارسال کنند.ما اینجا هستیم به عنوان واسطه ی الهی برای ارسال کمک های شما عزیزان به دوستان نیازمند، گام موثری برداریم.به فکر آن نباشید که کمک های ارسالی حتما باید مبالغ های هنگفتی باشد، شما با هر بودجه ای که دارید با هر تونایی که مد نظرتان  است می توانید در این مسیر یا رای ما باشید. با کمک و دادن صدقه می توانیم به یاری همدیگر به نیازهای بسیاری از افراد نیازمند پایان دهیم. زندگی مشکلات بسیاری دارد،مشکلات کودکان بی سرپرست ، بیماری ها، فقر، کمبودها و …  افراد بسیاری هستند که روزانه با تعداد بسیار زیادی از مشکلات دسته پنجه نرم می کنند. ما می توانیم با کمک به یدگیر رضا و خشنودی خدا رها به دست آوریم،چه سعادت بزرگی است که خدا از ما راضی باشد. بیایید دست در دست هم دهیم و در این مسیر پر برکت برای رسیدن به یک جامعه ی بی نیاز، بری تعالی  فضایل اخلاقی یارای هم باشیم.  ما می توانیم به کمک هم شادی و خوشحالی را برای بسیاری از افرادبه ارمغان آوریم، بدون تردید با شاد کردن آنها، زندگی ما نیز شادتر خواهد بود.

برخی از نیازمندان تحت پوشش موسسه خیریه و ایتام رضوی که نیاز به کمک دارند

من هم میتوانم کمک کنم

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به کودکان بی سرپرست همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link
من هم میتوانم کمک کنم
close-image