نیکوکار عزیز! درصورتیکه تمایل به مشارکت در کمپین نوروزی را دارید لطفا کلیک کنید.

۳ راه برای آنکه شب یلدا خانه کودکان کار را گرم کنیم

  1. خانه
  2. »
  3. مطالب
  4. »
  5. ۳ راه برای آنکه شب یلدا خانه کودکان کار را گرم کنیم
شب یلدا در کنار کودکان کار باشیم ، کمک به نیازمندان

شب یلدای کودکان کار

“شب یلدا در کنار کودکان کار باشیم”. خیلی از شماها وقتی این جمله به گوشتان می رسد از خود خواهید پرسید چگونه میتوانیم شب یلدا و مهربانی در کنار کودکان کار باشیم، وقتی این شب را باید در کنار خانواده هایمان به سر برسانیم و از آن گذشته شرایط اقتصادی این سوال را در ذهن ایجاد می کند که ایتام در شب یلدا چه می کنند؟ البته که موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی در اینجا از یک حضور صرفا فیزیکی حرف نمی زنیم. هرچند که حضور پر مهر یک حامی در کنار کودکان نیازمند آن هم در شبی که نیاز به کنار هم بودن هست، تا حد فراوانی می تواند التیام بخش کودکان باشد. در ادامه روش هایی را از طریق موسسه بنی هاشم رضوی در اختیارتان می گذاریم تا بتوانیم شب یلدا در کنار کودکان کار باشیم و از لطف حضورشان بهره ببریم.

آمار کودکان کار در کشور

جای تاسف است که بدانید در ایران تا سال 96 حدود شانزده میلیون کودک کار بین سن های 6 تا 19 سال مشغول فعالیت بوده اند. و صد البته که این آمار طی سه سال گذشته رو به افزایش بوده است. این به این معناست که 16 میلیون کودک از تحصیل، رفاه، بازی و … بازمانده است. این کودکان که یا بی سرپرستند و یا بدسرپرست مجبور هستند برای تامین زندگی خود و یا زندگی سایرین کار کنند. پس با این شرح بهتر نیست که نیازمندان را دریابیم و کمی بیشتر به فکر آنان باشیم. نسل آینده برای پیشبرد جامعه نیاز به حمایت و دلگرمی دارد پس با کمی مهربانی بیشتر جامعه را برای فردا آماده کنیم.

شب یلدا در کنار کودکان کار باشیم ، یلدا و مهربانی

چگونه به کودکان نیازمند کمک کنیم؟

 پیش از آنکه بخواهیم به کودکان نیازمند کمک کنیم بهتر است از نوع نیازهای آنان آگاهی یابیم. مسلما آنچه که کودکان نیازمند در درجه اول به آن نیازمندند مواد غذایی و پوشاک است، بخصوص در این فصل سرد. از موارد دیگری که می توان در لیست کالاهای مورد نیاز ایتام طبقه بندی کرد وسایلی مانند بخاری و چراغ های گرمایشی است. بغیر از آن هم می توان برای تحصیل کودکان بسته های کمکی و وسایل آموزشی تهیه کرد تا فردای بهتری برای آنان پیش رو باشد. البته که کودکان نیازمند و کودکان کار در کنار نیازهای مادی خود نیازهای معنوی هم دارند. این کودکان محتاج توجه و مهربانی ما هستند. در این راستا “موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی” در طرحی، از افرادی که داوطلب هستند دعوت می کند تا از نزدیک این کودکان را مورد لطف و مهربانی و توجه خود قرار دهند.

یلدای نیازمندان

آیا می دانید ایتام در شب یلدا چه می کنند؟ مسلما آنها نمی توانند مانند سایر کودکان از این شب سرد طولانی در کنار کانون گرم خانواده لذت ببرند و تفریح کنند. یلدا و مهربانی دو جز جدا ناپذیرند. میدانیم که این شب نیکو با فرهنگ و ریشه ما پیوند خورده است. شبی که در آن روشنایی به جنگ با تاریکی می رود تا ریشه ظلمت ها را بخشکاند. پس بیاید در این شب زیبا نیازمندان را دریابیم تا با یاری هم ریشه فقر و حسرت ها را هم بخشکانیم و از بین ببریم. اگر می خواهیم شب یلدا در کنار کودکان کار باشیم، می توانیم نیازهای آنان را برطرف کنیم. این گونه آن ها هم می توانند در کنار بستگان و دوستانشان و با کمک های ما شب خوشی را پشت سر بگذارند. این کمک ها را می توان به صورت نقدی و یا غیر نقدی برای کودکان نیازمند و ایتام ارسال کرد.

از جمله مراسم های شب یلدا کنار هم بودن و در کنار بزرگان و موسپیدان فامیل است. سرخ رنگ شب یلداست در این شب فرخنده، از خوراکی هایی که رنگشان سرخ است باید خورده شود مانند انار هندوانه و لبو … و در کنار آن هم از دیگر خوردنی های متنوع مثل آجیل ها و سایر میوه ها با توجه به توان هر خانواده ای بر سر سفره یلدا آماده است، اما وقتی شب یلدا در کنار خانواده و در خانه های گرممان حافظ می خوانیم و از خوردن خوراکی های متنوع مان لذت می بریم بد نیست از خود بپرسیم ایتام در شب یلدا چه می کنند؟ برای بهبود اوضاع یتیمان و کودکان کار می توانید کمک های نقدی و غیر نقدی خود را از طریق سایت موسسه خیریه بنی هاشم واریز کنید و یا کمک های غیر نقدی خود را به موسسه تحویل دهیم این گونه می توانیم شب یلدا را در کنار کودکان کار باشیم. و ایتام را در این شب در گرمای حاصل از کمک های ما شب یلدای بهتری را سر کنند.

کمک به نیازمندان در شب یلدا

اگر میخواهیم شب یلدا در کنار کودکان کار باشیم می توانیم در چند بعد به آنها یاری برسانید:

کمک نقدی: راه اول این است که کمک های نقدی خود را در حد توان به حساب این کودکان واریز کنیم تا بتوانند مایحتاج خود را تامین کنند

کمک غیر نقدی: می توانیم وسایل مورد نیاز کودکان را تامین کنیم و این وسایل را به طور مستقیم و یا از طریق خیریه به دست کودکان کار و نیازمندان برسانیم. این وسایل می تواند شامل کلیه لوازم رفاهی باشد که برای زندگی و در یک خانه لازم است

کمک تحصیلی: بسیاری از کودکان کار به دلیل اشتغال برای تامین مخارج خود و خانواده هایشان از تحصیل بازمانده اند. می توانیم با کمک های خود هزینه تحصیل این کودکان را بر عهده بگیریم و یا با کمک های ماهیانه این کودکان را تحت حمایت خود درآوریم. تا بتوانند با فراغ بال و خاطری آسوده مثل سایر کودکان به تحصیل و زندگی مشغول باشند.

تهیه مواد غذایی و پوشاک: کودکان در شب هایی مانند یلدا دوست دارند هدیه دریافت کنند در این شب ها می توانیم با تهیه خوراک های مخصوص شب یلدا و یا لباس هایی که برای آنان و این فصل مناسب است این کودکان را شاد کنیم و به شکلی شب یلدا در کنار کودکان کار باشیم.

کمک عاطفی: شاید نتوانیم از لحاظ مالی به این کودکان کمک کنیم اما می توانیم با معاشرت کردن و مهربانی کردن در کنار این کودکان قرار گیریم و آنها را تحت حمایت عاطفی خود قرار دهیم. یکی دیگر از نیازهای کودکان نیاز به شاد بودن است میتوانیم برای کودکان نیازمند جشن بگیریم و یا آنها را به مکانی برای بازی و تفریح دعوت کنیم.

ایتام در شب یلدا چه می کنند؟ ، موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

فعالیت های موسسه خیریه بنی هاشم رضوی

“موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی” سال هاست که برای کمک به نیازمندان و ایتام برنامه های بسیاری را به اجرا درآورده است. در شب های مهمی مانند یلدا و یا عید نوروز و یا شروع سال تحصیلی موسسه با توجه به برنامه ها و اهدافش به تهیه ی وسایل و مواد غذایی مورد نیاز می پردازد.

یکی از فعالیت های موسسه در شب یلدا ایجاد کمپین یلدا و مهربانی است در این کمپین میتوانیم از طریق سایت و انتخاب مبلغ مورد نظر شب یلدا را در کنار کودکان کار باشیم، اگر میخواهیم شب یلدای امسال را به شکلی دیگر برگزار کنیم بهتر است نیازمندان را دریابیم و آنها را جزئی از خانواده خود بدانیم تا زندگی جور دیگری به ما لبخند بزند.

برای کمک به کودکان کار و ایتام نیازمند ابتدا باید این کودکان را بشناسیم و نیازمندان واقعی را تشخیص دهیم این کار برای ما که روزانه با مشغله های فراوانی درگیریم ممکن است میسر نباشد. بنابراین می توانید به سایت موسسه خیریه بنی هاشم رضوی مراجعه کنید و در آنجا لیستی از کودکان نیازمند را خواهید دید که جزئیات زندگی هر کدام از آنان شرح داده شده است. و شما با توجه به میزان توانایی میتوانید به این عزیزان کمک کنید.

پس اگر می خواهیم امسال شب یلدا در کنار کودکان کار باشیم و شادی هایمان را با آنان تقسیم کنیم کافی است سری به سایت خیریه بنی هاشم رضوی بزنیم و هر آنچه که در توانمان است برای تدارک شب یلدای بهتر برای کودکان کار و نیازمندان و ایتام کمک کنیم. باشد که در زمستان پیش رو درهای لطف خداوندی شامل همه ما شود و سلامتی و عاقبت بخیر روزی همه ما گردد.

فعالیت های موسسه در شب های سرد سال طی نوزده سال فعالیت به این ترتیب بوده است که همواره بسته های حمایتی و کمک معیشتی را برای خانواده های نیازمند و ایتام ارسال کرده است. موسسه در این راستا تمامی عملکردهای چندین ساله خود را ثبت و ضبط کرده و در اختیار خیرین قرار داده است. از دیگر فعالیت های موسسه در شب های سرد سال جمع آوری وسایل گرمایشی برای نیازمندان بوده است. بسیاری از نیازمندان در محل های حلبی آباد و روستاهایی زندگی می کنند که هنوز گازرسانی نشده است و یا با وجود گازرسانی توانایی خرید بخاری های گازی را نداشته اند. موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی با جذب کمک های خیرین به تهیه وسایل گرمایش گازی و نفتی برای خانواده های نیازمند و ایتام دست زده است. این روزها که بخاطر ویروس کرونا باید بیشتر مراقب خود باشیم و از سرماخوردگی جلوگیری کنیم، تهیه وسایل گرمایشی برای نیازمندان برای گرم کردن خانه های آنها یکی از اولویت های موسسه است. علاوه براین برای افزایش سیستم ایمنی بدن لازم است که مواد مغذی بیشتری مصرف کنیم که این دو از توان نیازمندان خارج است به همین دلیل موسسه سعی کرده است در طرحی به جمع آوری کمکهای مردمی برای تهیه بسته های مواد غذایی و همین طور تهیه وسایل گرمایشی بپردازد.

جستجو در سایت

پرداخت فوری

شماره حساب‌های موسسه

شماره کارت بانک ایران زمین

5057-8570-0001-2728

شماره حساب بانک ایران زمین

119-11-343-55-1

نیکوکار گرامی

باسلام و احترام

شما می‌توانید کلیه کمک‌های خود را به شماره کارت 5057-8570-0001-2728  کارت به کار نمایید.