موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

شماره ثبت : ۱۴۳۷۱

یک جهیزیه خوب و مختصر برای دختران بی سرپرست چه دارد، چه ندارد؟

یک جهیزیه خوب و مختصر برای دختران بی سرپرست چه دارد، چه ندارد؟

یک جهیزیه خوب و مختصر برای دختران بی سرپرست چه دارد، چه ندارد؟

 

آیا تاکنون راجع به کمپین مهربانی چیزی شنیده اید؟(موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی،کمک به خرید جهیزیه )

جهیزیه جهیزیه به دختران بی سرپرست موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی امروزه با وجود شرایط سخت اقتصادی که وجود دارد، بسیاری از خانواده ها با مشکل تامین جهیزیه برای دختران خود روبرو می باشد. اما حقیقت آن است که برخی از دختران کمک به ایتام نیازمند که زمان ازدواج آنها فرا رسیده است، بی بضاعت هستند و در برخی از موارد نیز پدر و مادر و یا حتی اقوامی نیز ندارند که برای تامین جهیزیه ی آنان دست به کار شوند و کمک به خرید جهیزیه آنها کنند.همین موضوع نیز باعث شده است تا امروزه شاهد آن باشیم که بسیاری از دختران موجه و جوان نتوانند ازدواج کنند و تشکیل خانواده دهند و با وجود احساس نیاز آنها به همسر و خانواده، از ازدواج صرف نظر میکنند و مجبور می شوند تا ادامه ی زندگی خود را به تنهایی بگذرانند پس بیاییم با شرکت در این کمپین به کمک به ایتام نیازمند بشتابیم.

 

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی،کمک به ایتام نیازمند

 

کمک غیر نقدی

شاید در نگاه اول تنها آسیب عدم ازدواج دختران و پسران جوان، تنهایی انان و عدم تشکیل خانواده به نظر آید اما آمار و اطلاعات بدست آمده در سال های اخیر، گواه از آن دارد که عدم ازدواج جوانان باعث بوجود آمدن برخی از مشکلات اخلاقی و اجتماعی در جامعه می شود و این مشکلات تا جایی ادامه پیدا میکنند که فساد در جامعه رواج پیدا میکند.این موضوع بسیار ناراحت کننده میباشد که دختران موجه و جوانی که می توانستند خانواده تشکیل دهند و به عنوان مادر و همسر در ادامه ی مسیر زندگی خود به موفقیت های بسیار زیادی دست یابند،به دلیل کمبود های مالی و عدم تهیه ی جهیزیه دچار فقر و آسیب های اجتماعی شوند.

 

طرح جهیزیه آسان موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی با در نظر گرفتن این نیاز اساسی جامعه و با هدف بهبود شرایط اجتماعی و اقتصادی و هموار کردن مسیر مردم جامعه برای انجام کارهای خیر و نیکو، طرح جهیزیه به دختران بی سرپرست را راه اندازی کرده و برای کمک به ایتام نیازمند آماده ی خدمت رسانی می باشد.

جهیزیه شامل چه اقلامی است؟

شاید اکنون برای کسانی که قصد تهیه ی جهیزیه را دارند،این سوال بسیار مهم پیش آید که برا ی اینکه یک جهیزیه آبرومندانه برای دختران جوان تهیه کرد،باید به سراغ خرید کدام اقلام برویم و به چه نکاتی دقت کنیم؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که برای تهیه جهیزیه مهربانی و کمک برای جهیزیه به دختران بی سرپرست بهتر است تجمل گرایی و تشریفات بیش از حد را کنار بگذارید و از همان ابتدا به سراغ تهیه ی لوازمی بروید که در زندگی عروس و داماد لازم میباشند وب بیانی بهتر ضروری محسوب میشوند.با توجه به انکه در سال های اخیر، استفاده از لوازم و محصولات مختلفی در میان مردم رواج یافته است که برخی از این لوازم مدرن نیز واقعا کاربردی محسوب میشوند،بهتر است برای کمک به خرید جهیزیه نیز به برخی از انها توجه کرد.

حال یکی دیگر از سوالات بسیار مهمی که ممکن است اکنون برای شما پیش آید آن میباشد که برای کمک به خرید جهیزیه باید دقیقا به چه نکاتی توجه کنیم تا خرید مناسب و آبرومندانه ای داشته باشیم؟

1. رسم و رسوم و باورهای فرهنگی خانواده ها: مسلما همه ی ما به خوبی میدانیم که کشور ایران دارای اقوام مختلفی میباشد و هر یک از این اقوام ایرانی دارای رسم و رسومات و عادت های فرهنگی مختلفی می باشد،به همین دلیل نیز بهتر است برای تهیه ی جهیزیه ی عروس نیز به این آداب و رسوم ها و عادات فرهنگی توجه کردتا خانواده ها دچار اختلاف مشکل نشوند.

 

کمک به ایتام نیازمند،کمک به خرید جهیزیه

2.متراژ خانه مشترک عروس و داماد: کمپین جهیزیه مهربانی مسلما خرید جهیزیه و وسایل زندگی باید به گونه ای باشد که اندازه ی آنان متناسب با متراژ خانه ی عروس داماد باشد تا لوازم خانه متناسب با اندازه ی خانه چیده شود. اگر بدون در نظر گرفتن متراژ خانه اقدام به خرید لوازم خانه انجام شود، به وضوح شاهد این موضوع خواهید بود که در برخی از مواقع ممکن است لوازم خانه به حدی بزرگتر از اندازه ی معمولی خانه باشند که در آن متراژ معین جای نگیرند کمک به خرید جهیزیه و در برخی از موارد نیز این لوازم به حدی کوچک و مختصر میباشند که قسمت عمده ای از خانه خالی می ماند!


3. شناخت الزامات و ضروریات زندگی عروس و داماد: بهتر است قبل از هرگونه خریدی به سراغشان برویم که متوجه شویم
که دقیقا عروس و داماد برای منزل خودد به چه چیزهاییی نیاز دارند و ضروریات اصلی زندگی آنها چه می باشد.

پاسخ به سوال جهیزیه شامل چه اقلامی است باعث میشود تا اطلاعات نسبی به خیران داده شود تا تجهیزات و وسایل ضروری و مورد احتیاج زوجین را تهیه کنند.

 

 

 

تهیه ی یک جهیزیه ی مختصر و مفید

تهیه ی جهیزیه مهربانی باید مختصر و مفید باشد،نیازی نیست حتما به سراغ لوازم گران قیمتی بروید که هیچ کاربردی برای زوجین ندارند و تنها دارای جنبه ی تجملاتی میباشند و به جای اینکه به سراغ خرید چنین لوازمی بروید،شما میتوانید با همان بودجه برای چندین دختر بی بضاعت و بی سرپرست دیگر نیز لوازم خانه و جهیزیه تهیه کنید و در کمپین جهیزیه مهربانی شرکت کنید.

برای مثال شما با خرید فرش ماشینی نیز میتوانید نیاز یک تازه عروس را برای داشتن فرش خانه برطرف کنید، نیازی نیست تا حتما به سراغ تهیه ی فرش های دستباف گران قیمت بروید. از طرفی دیگر به شما توصیه میکنیم که با خرید مبلمان ایرانی و لوازم تولید ملی، علاوه بر نیکوکاری و کمک به نوعروسان، از تولیدات داخلی و ملی کشورمان نیز حمایت کنید تا کارآفرینان نیز بتوانند در راستای اشتغال زایی با سرعت بیشتری حرکت کنند.

یکی دیگر از چالش های ذهنی که اکنون ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند و باعث شود تا دچار سر در گمی شوید ان میباشد که لوازم غیر ضروری که جنبه ی تجملاتی دارند، دقیقا چه چیزهایی میباشند؟ این لوازم بیشتر شامل وسایلی میشوند که بود و نبود آنها زیاد فرقی در روند زندگی ندارد و تنها جنبه ی زینتی در خانه درند. برای مثال لوازمی همچون سرخ کن یا ظروف کریستالی، ماشین ظرفشویی و…برای یک زوج جوانی جز نیازهای اساسی محسوب نمی شوند و آنان با وسایلی همچون ماهیتابه ( به جای سرخ کن)، اب و اسکاچ ( به جای ماشین ظرفشویی) نیز میتوانند کارهای خانه خود را راه بیندازند.

جهیزیه مهربانی

فراموش نکنید که هدف اصلی از کمپین جهیزیه مهربانی ،فراهم اوردن شرایطی مطلوب برای جهیزیه به دختران بی سرپرست و کمک به ایتام نیازمند می باشد تا بتوانند زندگی مشترک خود را آغاز کنند، بنابراین کافی است تا لوازمی را که برای آغاز یک زندگی مشترک لازم است و کمک به خرید جهیزیه را تهیه کنید.البته توصیه میکنیم که برای انتخاب همین لوازم ضروری نیز به سلیقه ی خود افراد نیز توجه کنید تا آنان نیز احساس خوشایندی را تجربه کنند و از استفاده کردن این وسائل احساس لذت و خوشی را تجربه کنند.

 

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی،کمک به ایتام نیازمند،کمک به خرید جهیزیه،جهیزیه به دختران بی سرپرست

 

مهربان باشیم و کمک کنیم

کمپین جهیزیه مهربانی مسلما خیرینی که در جامعه ی ما قصد کمک به دختران بی بضاعت و ایتام را دارند، دقیقا با انها اشنایی ندارند و نمی دانند چگونه کمک به ایتام نیازمند را انجام دهند تا در برخی از موارد نیز ناشناخته باشند و کسی آنها را نشناسد. جهیزیه به دختران بی سرپرست در چنین مواردی خیریه هایی همچون موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی با راه اندازی طرح های نیکوکاری همچون جهیزیه مهربانی باعث میشود تا علاوه بر شناسایی خانواده ها و افراد نیازمند،  کمک به خرید جهیزیه کمک های خیرین نیز به بهترین نحو ممکن به دست این افراد برسد.

در تهیه جهیزیه به چه نکاتی توجه داشته باشیم

باید به این موضوع نیز توجه داشته باشیم که در بیشتر مواقع ممکن است خیرین و نیکوکاران نتوانند به صورت یکجا تمام جهیزیه و لوازم مورد نیاز برای عروس را تهیه کنند، در چنین مواردی حضور یک موسسه باعث میشود تا تعداد خیرین بیشتری دور هم گرد آیند و با کمک یکدیگر هر یک از آنها تعدادی از لوازم مورد نیاز تازه عروسان را تهیه کنند.با استفاده از این روش در بیشتر موارد به خوبی مشاهده میکنیم که همکاری و همدلی تعداد بیشتری از نیکوکاران باعث سروسامان گرفتن و ازدواج تعداد بیشتری از دختران سرزمینمان می شود.

 

تاثیر شبکه های اجتماعی در مسیر کمک به نیازمندان

کمپین جهیزیه مهربانی مسلما همه ی ما به خوبی می دانیم که با پیشرفت جوامع و تکنولوژی، ارتباطات الکترونیکی بیشتر از پیش در میان مردم رایج شده است و همین موضوع نیز باعث شده تا مردم بیشتر زمان خود را به حضور و فعالیت در شبکه های مجازی اختصاص دهند .جهیزیه به دختران بی سرپرست بنابراین به خوبی می توان اینگونه نتیجه گیری کرد که اطلاع رسانی در شبکه های مجازی می تواند موثرتر و گاهی نیز حتی با کیفیت تر از انواع دیگر روش ها ( حتی روش حضوری) واقع شود و موسسه های خیریه بهتر از پیش می توانند برای تهیه ی جهیزیه مهربانی و کمک به خرید جهیزیه فراخوان همدلی و همیاری به نوعروسان و دختران بی بضاعت اقدام کنند.

اقدامات موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی در تهیه ی جهیزیه مهربانی

موسسات خیریه می توانند با استفاده از شبکه های مجازی بیش از پیش نیکوکاران و دیگر افراد جامعه را با فعالیت های خو آشنا کنند و از فعالیت های خیرخواهانه ای را که با کمک به ایتام نیازمند انجام میدهند را شفاف سازی کنند تا عده ی بیشتری از مردم جامعه به آنان اطمینان کرده و برای سهیم شدن در کارهای خیر، با آنها همکاری کنند.

موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی،کمک به خرید جهیزیه،جهیزیه به دختران بی سرپرست

 

 

تمام نیازمندان و افراد بی بضاعتی که به کمک خیرین و نیکوکاران نیاز دارند و کمک به خرید جهیزیه به راحتی میتوانند با استفاده از شبکه های مجازی با موسسات خیریه ارتباط یابند تا از آنها حمایت شود و مشکل آنها به سرعت حل شود.

من هم میتوانم کمک کنم

علاقه مندانی که خواستار ارائه کمک غیر نقدی به موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی برای کمپین جهیزیه مهربانی هستند، می توانند با پر کردن فرم زیر مارا در حمایت از نیازمندان یاری نمایند. ویا در صورتی که تمایل کمک به صورت نقدی را دارند کلیک نمایند.

کمک غیر نقدی

 

جهیزیه مهربانی برای  نو عروسان تحت پوشش موسسه خیریه و ایتام بنی هاشم رضوی

حمایت

مطالب مرتبط

26 نظر

 1. جواد کاکایی

  سلام
  اینجانب به مدت یک سال است که عقد کرده ام ولی متاسفانه به‌دلیل مشکلات مالی خودم و خانواده همسرم تونایی خرید جهیزیه را نداریم
  امید به خدا دارم ،بعد به این موسسه که یاری گر ما برای شروع زندگی مشترکمان باشند
  اجرتون با حضرت حق

  پاسخ
  1. نسرین حسین آبادی

   سلام وقت بخیر لطفا شماره تماسی برای تماس همکاران ما ارسال کنید و یا با شماره موسسه تماس بگیرید با تشکر از شما. 02177141437

   پاسخ
 2. سیده مرضیه

  سلام من دختری هستم که یتیم میباشم تحت سرپرستی مادرم هستم وبه خاطر نداشتن جهیزیه فقط عقد کردم و از طرف خانواده نامزدم تحت فشارم لطفا کمکم کنین ،جدم سادات و مادرم فاطمه زهرا (س) نگهدارتون باشه

  پاسخ
  1. ساینا صفرلو

   سلام وقت بخیر خیریه طرح جهیزیه آسان دارد که جهت راهنمایی بیشتر با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۱۵۳۷ میتوانید تماس بگیرید

   پاسخ
  2. فرشاد

   میشه به من یه پیامک بدین و خودتون رو معرفی کنید
   ان شاء الله بتونیم خیلی سریع کمکتون کنیم

   پاسخ
 3. بهار سهرابی

  با سلام
  من دختر سی ساله ای هستم که پدر و مادر ندارم. چون خودم کار کردم توی شرکت کمیته امداد بهم میگفت که مشمول پوشش نمیشم چون بیمه برام رد میشد. تیر ماه امسال عقد کردم که ای کاش نمیکردم. هزینه ها وحشتناک زیاده و من توان خرید یا پس انداز یا تهیه جهیزیه ندارم. همسرم هم خب تا حدی میتونه مراعات منو بکنه و خونوادش خب بالاخره توقعاتی دارند.
  فقط و فقط چند تیکه لوازم منزل نیاز دارم تا به عنوان جهیزیه رونمایی کنم .
  ممنونم .

  پاسخ
  1. ساینا صفرلو

   سلام وقت بخیر خیریه طرح جهیزیه آسان دارد که جهت راهنمایی بیشتر با شماره ۰۲۱۹۱۰۰۱۵۳۷ میتوانید تماس بگیرید

   پاسخ
   1. مژگان رحیمی

    باسلام شمارا ب خدا ب من کمک کنید ۴سال است عقد بسته هستم شرایط مالی خیلی بدی داریم پدرم مریض و بیکار است ۴فرزندیم مادرم با کارگری کردن خرجمان رامیدهد شوهرم هم شرایط خوبی ندارد ک کمکم کند بخاطر نداشتن جهیزیه نمیتونیم بریم سرخونه زندگیمان .ازتون خواهش میکنم ب من کمک کنید اجرتان با امام زمان

    پاسخ
 4. سمیرا

  سلام من یک ساله عقد کردم و از طرف خونواده خودم هیچ حمایتی نشدم و بنا ب مشکلات خانوادگی مجبور ب زندگی با خانواده همسرم شدم ک پدر همسرم فوت کردن الان هم جایی نداریم و وسیله ای هم نداریم کمکم کنید هیچ کسی را نداریم همسرم بیکار شده و روز ب روز زندگیمان سخت تر میشود.

  پاسخ
 5. موسوی

  سلام من دختری سید و یتیم هستم و متولد 65 هست و عقد کرده ام و می خواهم عروسی کنم توان خرید جهیزیه ندارم خواهشا به فرزند حضرت زهرا کمک کنید تا سر خانه بخت بروم .بی زحمت برای ارتباط می توانید بهم ایمیل بزنید اینجا به خاطر ابروم نمی توانم شماره بذارم ومن روستا زاده هستم و ساکن ورستایی در استان فارس هستم

  پاسخ
  1. ساینا صفرلو

   سلام عزیز وقت بخیر باشماره 09129293036 تماس بگیرید دررابطه با جهیزیه

   پاسخ
 6. asgargodarzi57@gmail.com

  سلام من چگونه میتونم از کمک این موسسه بهره مند بشم

  پاسخ
 7. Yasiii

  سلام من دختری با پدر بیمار شدید که پزشک خونه نشینش کرده و مستاجریم و کلی بدهکار شدیم..6 ماهه عقد کردم کلا دو تیکه جهاز خریدم.ندارم.کم مونده کارم به طلاق برسه.توروخدا کمکم کنید.

  پاسخ
 8. عطیه

  سلام من دختر یه سرایدارم، پدرم بیماری خاص داره واسه جهیزیه خیلی تو فشارم میخوام همه چیو کنسل کنم میشه کمک کنید ؟

  پاسخ
   1. معصومه حیدری حیاتی

    باسلام بنده تاجایی برایم مقدوربوده کارکردم و مخارج تحصیلاتم رو تهیه کردم و درحال حاضر مشغول به کارهستم باحقوق ماهیانه خیلی کم که علاوه بر هزینه اژانس هرروز که میپردازم مقدارناچیزی اخرماه برام میمونه که خرج منزل و والدینم میشه به دلیل کهولت سن ایشان توانایی خرید جهیزیه رابرای اینجانب ندارند اگر کمک مالی دراین زمینه شود اجرتان باخدا

    پاسخ
    1. ساینا صفرلو

     سلام وقت بخیر
     در واتساپ شماره 09129293036 پیغام بگذارید

     پاسخ
 9. فرزانه

  سلام من از سال ۹۸ نامزد شدم و پدرم هر کار کرد نتونست جهیزیه برام جور کنه بعد امسالم از عید مریض شد رفت بیمارستان پنج ماهه تو بیمارستان بستری شد و فوت کرد الان تنهام مادرمم فوت کرده وضع نامزددمم از من بترتورخدا اگه کسی هست کمک کنه برامون

  پاسخ
  1. Samira Rahimdust

   سلام وقتتون بخیر.با شماره 09129293036 واحد جهیزیه تماس بگیرید.

   پاسخ
 10. سودا

  سلام من ا ز سال ۹۹ عقد کردم ولی بنا ب شرایط مالی اوضاع بد موفق ب تهبه جهزیه نشدم چون پدرم پیر هست و توان کار کردن نداره و من موندم و فشاری ک از سمت خانواده همسرم برای عروسی هست …. نمیدونم چی بگم از کی کمک بخوام ب کی پناه ببرم کاش خیچوخ ازدواج نمیکردم

  پاسخ
  1. ویدا نوراللهی

   سلام وقت بخیر انشالله که خوشبخت بشید
   لطفا در برنامه ایتا به شماره 09129293036 پیامک ارسال کنید

   پاسخ

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

مارا حمایت کنید.
عضویت
از اینکه در یاری رساندن به کودکان بی سرپرست همراه ما هستید سپاسگزاریم.
close-link
حمایت
close-image